Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

NanoVelos zdobył patent europejski

NanoVelos, spółka wchodząca w skład notowanej na GPW grupy firm biotechnologicznych NanoGroup, uzyskała decyzję w sprawie ochrony patentowej swojego wynalazku w Europie.

 

Europejski Urząd Patentowy wydał decyzję o udzieleniu patentu dla spółki NanoVelos na wynalazek „Process for the preparation of polysaccharide nanoparticles”. Patent zostanie udzielony pod warunkiem dostarczenia tłumaczenia zastrzeżeń na język niemiecki i język francuski oraz uiszczenia opłaty za udzielenie patentu i za publikację. Do tej pory ochrona patentowa została uzyskana m. in. W Japonii, Chinach, Australii, Kanadzie i USA. Rynek europejski jest drugim, po Stanach Zjednoczonych, najważniejszym rynkiem strategicznym.

– To kolejny duży krok dla naszej spółki – komentuje Marek Borzestowski, prezes NanoGroup. – W Europie działa wiele dużych firm farmaceutycznych, czyli naszych potencjalnych klientów. Wierzymy, że dzięki naszej pracy, poprawimy komfort życia ludzi i skuteczność leczenia.

Przypominamy, że NanoVelos jest najbardziej zaawansowaną spółką z portfela grupy. Firma obecnie pracuje nad stworzeniem innowacyjnego systemu transportu leków, który – zaaplikowany do istniejących leków onkologicznych – będzie mógł poprawić ich działanie. Transport substancji czynnej w nanocząstkach poprawia ukierunkowanie do komórek nowotworowych, przy jednoczesnej redukcji toksycznego wpływu na pozostałą część organizmu. Projekt posiada wsparcie finansowe z funduszy NCBiR i UE na łączną kwotę 14 mln zł.

– Po wielu miesiącach badań i iteracji produktowych otrzymaliśmy rewelacyjne wyniki. Udało nam się zatrzymać chorobę nowotworową (agresywna forma raka jajnika), zatrzymać metastaze czyli przerzutowanie do innych organów oraz zwiększyć skuteczność leczenia. Po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji z NCBiR planujemy rozpoczęcie produkcji pierwszego kandydata na lek w standardzie GMP. Prowadzimy też konsultacje z regulatorem EMA w zakresie wymagań. – opowiada Iga Wasiak, prezes NanoVelos. – Wyniki zachęciły nas do intensyfikacji działań formalnych, które przygotowują nas do produkcji pierwszej partii leku w standardzie GMP. Mamy nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze, aby wkrótce móc zacząć podawać lek pierwszym pacjentom w Polsce. Jesteśmy przekonani, wyniki dotychczasowych badań przełożą się na wyższy odsetek przeżywalności pacjentów onkologicznych, a co za tym idzie – jak najszybciej damy chorym szansę na nowe życie. – kontynuuje.

 

 

 

 

 

Źródło: http://nanogroup.eu/