Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Neutralizator kwasów cukrowych™ – opis technologii

Unikalna, przełomowa technologia

Bakterie, które są obecne w płytce nazębnej, przetwarzają spożyte przez nas węglowodany, które są dla nich źródłem energii. W wyniku tego procesu powstają kwasy. Colgate® Maximum Cavity Protection to pierwsza i jedyna pasta do zębów zawierająca Neutralizator Kwasów Cukrowych™, który zobojętnia kwasy nagromadzone w płytce nazębnej – główną przyczynę próchnicy zębów – i przywraca fizjologiczne pH płytki nazębnej. Oznacza to, że można skutecznie zahamować powstawanie wczesnych zmian próchnicowych, a nawet je odwrócić.

Opracowywanie tej innowacyjnej technologii zajęło firmie Colgate 8 lat, a badania kliniczne objęły 14 000 pacjentów. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z prawdziwym przełomem w dziedzinie profilaktyki próchnicy, którego skuteczność została doskonale udowodniona. Po raz pierwszy od 60 lat, kiedy w recepturze past pojawił się fluor zmniejszający podatność zębów na działanie kwasów, do dyspozycji konsumentów jest przełomowy produkt, który działa na wcześniejszym etapie.

OBRAZ neutralizator

Czym charakteryzuje się technologia? 

Pasta Colgate® Maximum Cavity Protection oprócz fluoru zawiera argininę i nierozpuszczalny związek wapnia (węglan wapnia).

Od lat stosowana w medycynie arginina to aminokwas występujący powszechnie w białkach produktów spożywczych, takich jak jaja, mięso i drób, mleko i produkty nabiałowe, warzywa (w tym rośliny strączkowe), zboża i orzechy. Występuje także w białkach tworzących ciało ludzkie. Jest ważnym składnikiem śliny, pomagającym w zapobieganiu próchnicy. Arginina, nowy składnik pasty Colgate® Maximum Cavity Protection, odpowiedzialna za innowacyjność technologii Neutralizatora Kwasów Cukrowych™, pozyskiwana jest w naturalny sposób z roślin lub warzyw.

Technologia Neutralizatora Kwasów Cukrowych™ jest nie tylko kompatybilna z fluorem, ale również dodatkowo potęguje jego działanie. Pasta wzmacnia szkliwo, dostarczając wapń i fluor. Węglan wapnia pełni natomiast rolę magazynu wapnia w jamie ustnej.

Dzięki takiej synergii składników aktywnych pasta 4 razy lepiej remineralizuje szkliwo, do 20% zmniejsza występowanie nowych ubytków próchnicowych1 i zmniejsza występowanie wczesnych zmian próchnicowych o 50%2.

Czy pasta z technologią Neutralizatora Kwasów Cukrowych™ może być używana przez wszystkich członków rodziny?

Stosowanie pasty z zawartością argininy (będącej składnikiem organizmu ludzkiego) nie pozostawia efektów ubocznych i jest wskazane dla wszystkich członków rodziny (dorośli i dzieci od 7. roku życia).

Dla młodszych domowników dostępna jest pasta Colgate® Maxium Cavity Protection Junior o łagodnym miętowym smaku.

Aby zapewnić sobie stałą i maksymalną ochronę przeciwpróchniczą (w porównaniu ze zwykłą pastą z fluorem), pastę przeciwko próchnicy, którą rodzina stosuje obecnie, warto zastąpić pastą Colgate® Maximum Cavity Protection z Neutralizatorem Kwasów Cukrowych™3.

 


1Wyniki badania klinicznego trwającego 2 lata, w porównaniu z pastą z fluorem, oba produkty zawierają 1450 ppm F.

2Wyniki badania trwającego 6 miesięcy, oceniającego zmiany w przebiegu próchnicy szkliwa za pomocą metody QLF™, w porównaniu z pastą z fluorem, oba produkty zawierają 1450 ppm F.

3Badanie Global Professional Tracking 2013 przeprowadzone wśród 70% dentystów na całym świecie.