Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Niemiecka Firma Pluradent staje się większościowym udziałowcem w polskim Meditransie

mediplura_kwp6 grudnia 2016 roku firmy Pluradent AG & Co KG i Meditrans sp. z o.o. sp.k. oficjalnie podpisały kontrakt, którym przypieczętowały inwestycję Pluradent w polskiej firmie.

Zarząd firmy Pluradent oraz udziałowcy firmy Meditrans podpisali 6 grudnia 2016 kontrakt inwestycyjny, dzięki któremu Pluradent nabył udziały polskiego dystrybutora stomatologicznego. Tym samym Meditrans został członkiem Grupy Pluradent – jednej z wiodących firm handlowo–usługowych w europejskim sektorze ochrony zdrowia. Meditrans jest jedną z czołowych firm handlowych branży stomatologicznej w Polsce. Obecny zarząd, Karol Dworzaczek i Leszek Jungiewicz, będzie nadal odpowiedzialny za zarządzanie firmą w Polsce.

Uwe Jerathe, Prezes Zarządu Pluradent: „Inwestycja w Meditrans to kamień milowy na naszej drodze ekspansji na inne rynki zagraniczne. Chcemy współpracować z nowym członkiem grupy Pluradent przyczyniając się do rozwoju naszego partnera w Polsce. Meditrans jest jednym z wiodących dostawców w branży stomatologicznej w kraju i, podobnie jak Pluradent, firmą o rodzinnych korzeniach. Meditrans i Pluradent, posiadają wyjątkowo dobrze pasującą do siebie kulturę organizacyjną oraz filozofię działania w zakresie dystrybucji produktów i usług. Obie firmy postrzegają swoich pracowników jako najważniejszy kapitał i najlepszą podstawę do wspólnego, silnego wzrostu.”

Karol Dworzaczek, większościowy udziałowiec i jeden z członków zarządu firmy Meditrans postrzega inwestycję Pluradent jako rzeczywistą wartość dodaną do firmy handlowej, działającej w Polsce od 25 lat. „Jesteśmy dumni ze sposobu w jaki rozwijała się nasza firma w ciągu ostatnich lat. Z firmą Pluradent po naszej stronie zyskujemy bardzo silnego partnera i będziemy w stanie oferować naszym klientom w Polsce jeszcze szerszy zakres zarówno usług jak i produktów. Działając razem z powodzeniem sprostamy nowym wymaganiom rynku, opartym na rosnących potrzebach naszych klientów.”


Pluradent AG & Co KG

Z rocznym obrotem w wysokości 300 milionów euro, Grupa Pluradent jest jedną z wiodących firm handlowo–usługowych w europejskim sektorze ochrony zdrowia. Ponad 30 oddziałów w kraju i za granicą oraz ponad 1200 pracowników umożliwiają firmie oferowanie szerokiego zakresu usług dentystom i technikom dentystycznym.

W ścisłej współpracy ze swoimi klientami, pracownicy Pluradent rozwijają pionierskie pojęcie trwałego sukcesu. Ponadto grupa firm Pluradent zaopatruje gabinety stomatologiczne, kliniki i pracownie nie tylko w materiały i sprzęt ale również świadczy szeroki zakres usług.

Sukces Pluradent bazuje na wysoce zmotywowanych i kompetentnych pracownikach, jak również na silnej pozycji firmy na rynku stomatologicznym. W trakcie kilku kolejnych lat magazyn Focus uznawał Pluradent za jednego z najlepszych pracodawców w Niemczech, ostatni raz firma została wyróżniona w lutym 2016 roku.

Pluradent powstał w wyniku połączenia szeregu wiodących regionalnych dystrybutorów stomatologicznych w Niemczech, z pośród których korzenie najstarszej firmy sięgają roku 1915. Rodziny, które były właścicielami tych firm, również dziś posiadają udziały w przedsiębiorstwie, czyniąc Pluradent największą, rodzinną firmą handlową branży stomatologicznej w Niemczech.

Meditrans sp. z o.o. sp.k.

Od 1991 roku firma Meditrans dostarcza materiały i sprzęt stomatologiczny. Regularnie rozrastająca się baza jej klientów obejmuje gabinety stomatologiczne, pracownie protetyczne i firmy handlowe. Firma z ponad 25 letnim doświadczeniem na polskim rynku stomatologicznym zatrudnia około 90 osób, a jej oferta produktowa obejmuje ponad 30 tysięcy pozycji.

Mając na celu zaznaczenie swojej obecności w każdym regionie, Meditrans nieustannie powiększa i rozszerza swoją strukturę dystrybucyjną. Pragnąć sprostać wysokim wymaganiom swoich klientów firma organizuje profesjonalne szkolenia i konferencje dla dentystów, personelu medycznego i techników dentystycznych, które odbywają się zarówno w siedzibie firmy jak również we wszystkich większych miastach w Polsce.

Meditrans jest pierwszym w Polsce dystrybutorem na rynku stomatologicznym, który wprowadził własną linię produktów. Ze swoją marką PrimaDent, Meditrans może oferować bogaty i ciągle poszerzany asortyment produktów do higieny i dezynfekcji. Sukces firmy Meditrans bazuje na kompetencjach i obecności na rynkach lokalnych.

MEDITRANS sp. z o.o. sp. k.