Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Nowe technologie wkraczają do stomatologii. Konferencja Medicover Stomatologia pokazała, jak rośnie ich rola

Ponad 200 stomatologów i stomatolożek spotkało się 18 maja na konferencji Medicover Stomatologia, aby podyskutować o rosnącej roli nowych technologii w pracy dentysty, a także jej pozytywnym wpływie na leczenie i komfort pacjentów. Było to pierwsze wydarzenie w branży, które w całości poświęcone było innowacjom oraz szansom, jakie niosą.

Medicover Stomatologia po raz kolejny pokazał, że jest liderem na rynku, który odważnie wyznacza trendy. W Warszawie odbyła się właśnie trzecia edycja konferencji stomatologów i stomatolożek, zorganizowana przez tę największą w Polsce sieć stomatologiczną; wszystko pod hasłem „Stomatologia nowej generacji. Jak połączyć aspekty medyczne, emocjonalne i technologiczne”.

Było to pierwsze na rynku dentystycznym tak duże wydarzenie kierowane do środowiska lekarskiego, na którym podsumowano, w jaki sposób nowe technologie, innowacje (takie jak np. AI) oraz cyfryzacja zmieniają polską stomatologię, w tym usprawniają leczenie i poprawiają komfort pacjenta.

– Na przestrzeni ostatnich lat w stomatologii dokonał się ogromny postęp technologiczny, co miało kolosalny wpływ na różne obszary pracy stomatologów. Przygotowaną konferencją chcieliśmy naświetlić, jak te zmiany się dziś kształtują i jak przeobrażają polską dentystykę – mówi Maria Michalska, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia i dodaje: – Coraz szersze wykorzystanie AI w diagnostyce, drukarki i skanery 3D, cyfrowe projektowanie uśmiechu, systemy nawigacyjne i programy do planowania implantacji to tylko niektóre z technologii, którym się przyjrzeliśmy, a które w 113 centrach Medicover Stomatologia na co dzień wspierają lekarzy w pracy, a pacjentów w realizacji marzeń o pięknym uśmiechu.

W pokazaniu pełnego obrazu dokonującego się postępu pomogli Medicover Stomatologia lekarze i technicy, którzy na co dzień w swojej pracy wykorzystują zaawansowane rozwiązania. Na konferencji podzielili się oni swoim bogatym doświadczeniem, ale także wizją dentystyki przyszłości, która wdrażana jest w Medicover Stomatologia.

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znaleźć można było: prof. dra hab. n. med. Jana Pietruskiego, dra n. med. Łukasza Zadrożnego, dr n. med. Joannę Mrowiec, dr n. med. Teresę Szupiany-Janeczek, Miłosza Brzezińskiego, lek. dent. MSC Krzysztofa „Krisa” Chmielewskiego, tech. dent. Marka Wilgałę oraz lek. dent. Michała Mazurca.

– Przemyślany i zróżnicowany dobór gości wydarzenia pozwolił nam pokazać różne obszary, w których nowe technologie mają praktyczne i codzienne zastosowanie. Skupiliśmy się przy tym mocno na implanto-protetyce, chirurgii i ortodoncji, czyli na tych dziedzinach, w których innowacje stają się standardem, czyniąc leczenie interdyscyplinarnym – mówi Maria Michalska. – Dla uczestników wydarzenia była to okazja, aby poznać interesujące studia przypadków, w których wykorzystano innowacje, ale także wyjść ze swojej strefy komfortu. W nowoczesnej, stale zmieniającej się stomatologii cały czas trzeba być uczniem, który z zaciekawieniem poznaje nowe rozwiązania. Bez tej otwartości, którą popularyzujemy w Medicover, nie może być mowy o postępie.

Dla Medicover Stomatologia konferencja była także okazją do tego, aby podzielić się tym, jak dziś rozwija się cała sieć oraz w jaki sposób inwestuje w cyfryzację i nowe technologie.

– Coraz szersze wykorzystanie zaawansowanych technologii, ale także rozwój zawodowy i technologiczny lekarzy wpisane są w DNA naszej marki. To także kluczowy element rozwoju całej sieci i budowania przewagi konkurencyjnej – mówi Maria Michalska. – Z jednej strony, inwestujemy w obecność w centrach technologii dostępnych dziś na rynku. Z drugiej, stawiamy na własne rozwiązania, czego przykładem jest zaprezentowany na konferencji MEDITUBE, czyli narzędzie, które ułatwia komunikację lekarza z pacjentem. Za sprawą aż 70 animacji 3D jako jedyni na rynku możemy dziś w przystępny sposób wyjaśnić pacjentowi, na czym polegają nawet bardzo złożone procedury. To obecnie dla nas filar nowoczesnej edukacji pacjenta.

Nie jest to jednak jedyna innowacja, jakiej Medicover poświęcił uwagę. Uczestnicy konferencji mogli także posłuchać, jak sieć efektywnie wykorzystuje dziś takie narzędzia jak DSD, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu, model AI w diagnozie zatrzymanych ósemek czy FollowUp.

– Wykorzystanie nowoczesnych technologii i wiedzy już wkrótce pozwoli nam połączyć się w jeden sprawnie funkcjonujący i komunikujący się ze sobą ekosystem. Już dziś natomiast innowacje, czyniące leczenie precyzyjniejszym, mniej bolesnym i często krótszym, mają olbrzymi wpływ na komfort emocjonalny pacjenta oraz na to, jak postrzega leczenie. Ten aspekt mocno wybrzmiał na wydarzeniu – opisuje Maria Michalska.

Ale nie tylko na technologie zwrócono uwagę, także na osoby, które od lat przyczyniają się do rozwoju Medicover Stomatologia i to w różnych obszarach. Podczas gali wieńczącej konferencję sieć po raz trzeci wręczyła specjalne wyróżnienia dla lekarzy i zespołów centrów stomatologicznych.

W gronie laureatów znaleźli się: lek. dent. Karolina Skierkowska z Ortho Esthetica (Protetyk roku), lek. stom. Izabela Rybak-Sokołowska z Dentyści z Pasją (Ortodonta roku), lek. dent. Conrad Turowski z Globis Wrocław (Chirurg roku), lek. dent. Tomasz Pieróg z Medicover Stomatologia Aleje Jerozolimskie (Endodonta roku), lek. dent. Marta Sworczak-Gołąbowska z Medicover Stomatologia Gdańsk Myśliwska (Periodontolog roku), lek. dent. Julita Brych z Centrum Uśmiechu Ostróda (Pedodonta roku), lek. stom. Agata Eliasz z Orto-Aidi (Zachowawca roku), lek. dent. Michał Rokosa z Ambasady Uśmiechu Opole (Implantolog roku). Ponadto wyróżnienie powędrowało do rąk lek. dent. Marty Siewert z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji.

W kategorii Lider medyczny roku doceniono natomiast dra n. med. Piotra Rożniatowskiego z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji. Kliniką roku zostało Centrum Medicover Stomatologia Warszawa Prosta. Za Kierownika roku uznano Karolinę Kowalską-Dorobę z Medicover Stomatologia Brama Portowa Szczecin. Za Największy wzrost nagroda powędrowała do Orto-Aidi z Poznania, a za Pracę zespołową – do Medicover Stomatologia Rejtana Rzeszów. W kategorii Region roku doceniono Region północny, a wyróżnienie odebrał Michał Wolski. Wyróżnienia w kategorii Lekarz dzielący się wiedzą trafiły do pięciorga stomatologów: lek. dent. Michała Czarnowskiego z Czardent Białystok, lek. dent. Olgi Szymańskiej z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji, lek. dent. Mileny Sawickiej z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji, dra n. med. Piotra Rożniatowskiego z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji oraz dr n. med. Katarzyny Becker z Polikliniki Bielsko-Biała. Nagrodę specjalną wręczono Joannie Wilusz.

– Medicover Stomatologia tworzą ludzie, ich wiedza, doświadczenie, ale także otwartość na innowacje. Tymi nagrodami doceniamy wkład, jaki lekarze, ale także zespoły centrów wnoszą każdego dnia w postęp, jaki dokonuje się zarówno w naszej sieci, jak i w rodzimej dentystyce. Jednocześnie też doceniamy zaangażowanie w budowanie nowego standardu opieki w Polsce, który rozwija się pod szyldem naszej sieci – mówi Maria Michalska.

Tegoroczna konferencja odbywała się we współpracy z aż 15 sponsorami i partnerami.

Sponsorami głównymi wydarzenia były: Dentsply Sirona Europe GMBH Sp. z o.o. oraz Straumann Polska.

W gronie sponsorów „Gold” znalazły się natomiast takie marki jak: Marrodent i Listerine.

Grono pozostałych sponsorów zasiliły: Align Technology Switzerland GMBH, RS Team, Dürr Dental, Colgate-Palmolive, Biovico, Mediraty, Ormco BV, Oral-B, Medif, Haleon i Pierre Fabre.

***

Medicover Stomatologia – to innowator zmieniający i kształtujący rynek stomatologiczny w Polsce i Niemczech. Sieć obejmuje 113 nowoczesnych centrów i 733 foteli dentystycznych, oferujących kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów.

Oferta Medicover Stomatologia odpowiada na potrzeby całych rodzin, obejmując usługi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej. Stomatologia w Medicover dostępna dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski oraz w Niemczech (w Berlinie, Poczdamie, na północy kraju).

Więcej informacji na stronie: https://www.medicover.pl/stomatologia/

***