Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Co nowego w PTSS Lublin

006217_600Oddział PTSS Lublin jest dynamicznie rozwijającą się organizacją, która umożliwia rozwój swoim członkom poprzez realizowanie różnych wydarzeń na najwyższym poziomie. Zapraszamy ekspertów z danej dziedziny, którzy odkrywają tajniki stomatologii w sposób zrozumiały i przystępny dla studentów. Członkowie TSS Lublin bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach. 

28 lutego 2015 roku odbyło się szkolenie pt. „Rekonstrukcje estetyczne – to łatwiejsze niż myślisz”, prowadzone przez Andrzeja Wiśniewskiego, przedstawiciela firmy KerrHawe. Nad tym przedsięwzięciem patronat organizacyjny sprawowała dr hab. n. med. Renata Chałas, a patronat naukowy – prof. zw. dr hab. n. med. Teresa Bachanek. Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Prezentacja dotyczyła anatomii guzków i bruzd w poszczególnych zębach, materiałów stosowanych w rekonstrukcjach, zwłaszcza systemów łączących i wypełnień kompozytowych. Po entuzjastycznym wprowadzeniu studenci rozpoczęli odbudowę zęba, mając do dyspozycji m.in. kątnicę, wiertła, przybory do polerowania oraz różne odcienie kompozytu. Doktor Chałas wraz z prowadzącym szkolenie sprawdzali kolejne etapy realizacji zadania przez każdego z uczestników. Pan Wiśniewski udzielał praktycznych wskazówek dotyczących sposobu wykonania czy kolejności użycia materiałów. Po zakończonym szkoleniu każdy mógł zabrać swoją pracę do domu.

Kamila Wesołowska
PTSS Lublin