Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Nowości w stomatologii

eFK1S3t1NGBDsrJxIdv1QtzaZKHnWeYufjlt0ICvYtsKuraray  – skuteczny preparat na nadwrażliwość zębów

Preparat do leczenia nadwrażliwości TEETHMATE DESENSITIZER składa się z dwóch komponentów: proszku zawierającego fosforany wapnia oraz płynu, którego głównym składnikiem jest woda. Proszek i płyn, wymieszane ze sobą, tworzą terapeutyczną zawiesinę, którą aplikujemy na powierzchnię zębów w miejscach, w których manifestowana jest nadwrażliwość na bodźce. Podczas aplikacji mieszaniny TEETHMATE DESENSITIZER w strukturze zęba dochodzi do reakcji chemicznej z wytworzeniem hydroksyapatytu. TEETHMATE DESENSITIZER jest stosowany w terapii nadwrażliwości zębów, poprzez trwałe i biozgodne zamykanie kanalików zębinowych, a także w leczeniu mikropęknięć w szkliwie.

TEETHMATE DESENSITIZER zalecany jest też do leczenia odsłoniętej zębiny, spowodowanej abrazją, recesjami dziąseł, schorzeniami periodontologicznymi czy erozją. Innymi wskazaniami jest leczenie mechanicznych uszkodzeń zębiny wskutek nieprawidłowo przeprowadzanych zabiegów higienicznych lub w procedurach skalingu i root planingu. Ponadto może być użyty w profilaktyce przy zabiegach wybielania (przed i po tych zabiegach), a także w zabezpieczeniu preparowanej zębiny pod rekonstrukcje protetyczne.

Hager Polonia Sp. z o.o., ul. Gałczyńskiego 23, 52-214 Wrocław
www.hager.com.pl • biuro@hager.com.pl • tel. 71 368 71 66, 71 368 71 37 • fax 71 368 10 21


FB-D-TaraRetroMicroEFDesigns For Vision, Inc.-USA

Zapraszamy na (CEDE) stoisko 4D.2, paw.7. Zobacz  Nasze produkty i NOWOŚCI Światowe! m.in. nowe lżejsze telescopy 3,5 EF (szerokie pole widzenia) idealne do długich zabiegów.

Rewolucyjny Projekt Pryzmatyczny, 50% lżejszy, 40% mniejszy od poprzedniego, w kształcie prostokata o maksymalnym perfekcyjnym widzeniu.

Designs For Vision, Inc.-USA, to marka światowa w dziedzinie optyki i ergonomii, założona 50 lat temu przez prekursora w tej dziedzinie dr Williama Feinblooma. Uważał, że każdy instrument optyczny powinien być utworzony jako urządzenie zadaniowe i produkowany na zamówienie dla każdego człowieka indywidualnie wg. rygorystycznych procedur, uwzględniając odpowiednie powiększenie, pozycję pracy, korekcję optyczną i odpowiednio dobraną ramkę. Designs For Vision jest jedynym producentem, który realizuje to zalecenie.

Przedstawiciel Designs For Vision, Inc.-USA na Polskę, Czechy i Słowację „Design Med” Irena Polus-Kalicińskaul. J. Szymańskiego 18, 04-258 Warszawa • tel. +48 501 692 490 • biuro@designsforvision.pl • www.designsforvision.pl


MediaFlor

Reklama 174x65mm VIII 2015.

MediaFlor, ul. Pogonowskiego 37/2, 90-618 Łódź
tel. 42 63 171 28 • tel. kom. 883 511 443 • biuro@mediaflor.pl • www.dladzielnegopacjenta.pl


Rodzina Activa

ACTIVA BIOACTIVE

Rodzina materiałów bioaktywnych ACTIVA BIOACTIVE (Pulpdent, USA) powiększa się. Do znanych i popularnych materiałów Activa Restorative oraz Activa Base/Liner, nagrodzonych na targach Krakdent, dołączają dwa zupełnie nowe: Activa Cement – do cementowania prac protetycznych, wkładów, nakładów oraz koron cerkonowych oraz Activa KIDS – materiał dla i w kolorze zębów mlecznych. Materiały Activa to podwójnie utwardzane, hydrofilne kompozyty żywiczne uwalniające więcej fluoru niż glasjonomery, tworzące hydroksyapatyt. Dzięki zawartości bioaktywnej żywicznej matrycy, składników absorbujących nacisk i bioaktywnym wypełniaczom naśladują w naturalny sposób fizyczne i chemiczne właściwości zębów. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych glasjonomerów modyfikowanych żywicą. W obecności śliny aktywnie uczestniczą w dynamicznej wymianie jonów wapnia, fosforu i fluoru. Zabezpieczają przed mikroprzeciekami, eliminują problemy z nadwrażliwością. Tolerują wilgoć, są wysoce estetyczne, nie wymagają systemów wiążących, kompatybilne ze wszystkimi materiałami do dobudowy zębów. Activa nie zawierają bisphenolu A, Bis-GMA, ani pochodnych BPA. Więcej szczegółów na www.equadent.pl.

Importer: Equadent Sp. z o.o., ul. Chopina 23A, 62-510 Konin, tel: +48 63 244-5577 • www.equadent.pl • biuro@equadent.pl


2G2A2107_2Sempercare® Silk – nowa generacja rękawic z jedwabiem!

Już w październiku po raz pierwszy w Polsce będą dostępne rękawice nitrylowe najnowszej generacji –  Sempercare® Silk. Dzięki właściwościom zawartego w nich jedwabiu rękawice chronią i jednocześnie pielęgnują dłonie przez cały czas ich stosowania. Nowością w stosunku do wszystkich innych dostępnych na rynku rękawic są ich naturalne właściwości antybakteryjne oraz silne właściwości higroskopijne, dzięki którym dłonie mniej się pocą. Również ich nakładanie jest łatwiejsze. Dodatkowo są one bezpieczne dla skóry nawet bardzo wrażliwej, gdyż nie powodują uczuleń. Rękawice Sempercare® Silk zapewniają odpowiednie nawilżenie rąk oraz przyspieszone gojenie ran. Pozostawiają skórę zdrową i aksamitną, gwarantując komfort pracy nawet przy długich zabiegach. Jednocześnie zmniejszają ryzyko kolonizacji drobnoustrojów, co czyni je wyjątkowo bezpiecznymi. Rękawice z jedwabiem to najlepsze uzupełnienie skutecznej dezynfekcji rąk oraz gwarancja bezpieczeństwa dla stomatologów i pacjentów. Dostępne w estetycznym białym kolorze.

Dystrybutor: Skamex spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 3, tel./fax 44 649 14 00 • stomatologia@skamex.com.pl • www.skamex.com.pl


Steamjet Open Tray BlueSTEAMJET

Enbio Technology Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń znajdujących zastosowanie w przemyśle i pracach naukowo-badawczych. Jej najnowszy produkt STEAMJET to kompaktowy autoklaw parowy klasy B do szybkiej sterylizacji narzędzi, przeznaczony dla gabinetów dentystycznych. STEAMJET oferuje trzy programy sterylizacji dedykowane narzędziom opakowanym, nieopakowanym, a także program CUSTOM, który umożliwia wprowadzenie własnych ustawień.

Główną zaletą urządzenia jest błyskawiczny proces sterylizacji, dzięki któremu każde narzędzie, jakie jest potrzebne, można wysterylizować od razu. Kompaktowa konstrukcja, niewielkie wymiary i cicha praca pozwalają użytkować STEAMJET w każdym pomieszczeniu. Obsługa autoklawu jest intuicyjna i nie wymaga żadnego dodatkowego przeszkolenia. Wszystko, czego potrzeba do uruchomienia urządzenia, to standardowe gniazdko elektryczne. STEAMJET to światowa, innowacyjna technologia przyjazna użytkownikom.

Enbio Technology Sp. z o.o., ul. Maszynowa 32, 80-298 Gdańsk
tel. +48 58 761 96 30 • e-mail: info@enbiogroup.eu • www.enbiogroup.eu