ZNAJDŹ LEKARZA

piątek, 27 stycznia 2023
Zobacz:

Odznaka „Primus in Agendo” dla Be Active Dentist

INFORMACJA PRASOWA Odznaka Primus in Agendo dla Be Active DentistFundacja Be Active Dentist otrzymała zaszczytne wyróżnienie „Primus in Agendo”. Odznakę w uznaniu zasług przyznaje Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Odznaka „Primus in Agendo” („Pierwszy w działaniu”) jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny. To wyraz uznania dla „aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach”.

MPiPS doceniło aktywność Fundacji w ostatnich latach, przede wszystkim zaangażowanie w walce przeciwko przemocy wobec dzieci. Przypomnijmy, że we wrześniu br. ukazała się książka pt. „Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci” pod redakcją lek. dent. Macieja Michalaka, prezesa zarządu Be Active Dentist. Autorzy na łamach poradnika przekonują, że każdy lekarz i każdy lekarz dentysta ma wpisany w zawód obowiązek reagowania na przypadki przemocy wobec dzieci.

– Odznaka „Primus in Agendo” to ogromne wyróżnienie dla całej społeczności BAD. Od lat staramy się w interesujący sposób aktywizować środowisko młodych stomatologów, nie zapominając o najważniejszych wartościach. Misją Be Active Dentist jest kształtowanie właściwej postawy zawodowej lekarzy dentystów oraz przyszłych absolwentów uczelni medycznych, stąd m.in. pomysł na książkę, którą docenił Minister Pracy i Polityki Społecznej. Wyróżnienie daje nam motywacje do dalszej pracy – mówi lek. dent. Maciej Michalak.

Odznakę „Primus in Agendo” stanowi okrągły medal o średnicy 36 mm wykonany ze srebrzonego i patynowanego metalu, z uszkiem i kółkiem do zawieszenia. Wyróżnienie nosi się na lewej stronie piersi, po orderach i odznaczeniach.

Be Active Dentist

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci