Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Ofensywa BAD – aktywni dentyści chcą być gotowi na stany nagłe

Informacja prasowa_Ofensywa BADW Be Active Dentist pełna mobilizacja. Choć lato w pełni, aktywni dentyści wykorzystują każdą okazję do pogłębienia wiedzy. Tym razem, w ramach cyklu ExtremActive, zapraszają na bardzo militarne szkolenie pt. „Pierwsza pomoc i stany nagłe w gabinecie stomatologicznym”, połączone m.in. z grą paintball z wykorzystaniem czołgu i transportera opancerzonego.

Jak wynika z europejskich badań, przeciętnie każdy lekarz dentysta zetknie się w ciągu swojej pracy zawodowej z jedną lub dwoma sytuacjami bezpośredniego zagrożenia życia u pacjenta1.

– Najtrudniej być przygotowanym na sytuacje, które zdarzają się rzadko. Szkolimy się w zakresie stanów nagłych, aby podczas codziennej pracy uniknąć niepotrzebnego stresu – mówi lek. dent. Maciej Michalak, prezes Be Active Dentist.

Program szkolenia „Pierwsza pomoc i stany nagłe w gabinecie stomatologicznym”, które odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia 2015 r. w Białymstoku,obejmuje warsztaty z zakresu m.in. zabezpieczenia miejsca zdarzenia i zaburzeń przytomności, badania poszkodowanego i resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem fantomów czy bezpieczeństwa pacjenta podczas zabiegu implantacji. Praktyczną wiedzę, zgodnie z obowiązującymi standardami dentystom przekażą ci, którzy o stanach nagłych wiedzą najwięcej – ratownicy medyczni.

– Wprawdzie większość gabinetów już dawno nie przypomina tych z poprzedniej epoki, jednak podczas wizyty w dalszym ciągu wielu pacjentów odczuwa zwiększone napięcie i niepokój. U tych, którzy na co dzień chorują, taka sytuacja może doprowadzić do zaburzeń równowagi czynnościowej ustroju, a tym samym do stanu nagłego. Dentysta powinien wiedzieć, jak zapobiec niedotlenieniu mózgu i serca – podkreśla Agnieszka Bajkowska, ratownik medyczny z Białegostoku.

O tym, że nie jest to zwykłe szkolenie, stanowią atrakcje, które organizatorzy przygotowali dla uczestników. Przejazdy amfibią i wszędołazem Bv 202, off-road samochodami terenowymi, zjazd tyrolką i przede wszystkim gra paintball z wykorzystaniem czołgu T55 AMS Merida i transportera opancerzonego BREDM2. Do tego wojskowa garkuchnia i nocleg pod namiotami dla chętnych – to wszystko czeka uczestników tego bardzo militarnego szkolenia. Filmową zapowiedź wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Szczegóły dotyczące szkolenia oraz zapisy na profilu Facebook Be Active Dentist – https://www.facebook.com/events/1589526111303385/.

BAD Tank Off road

***

Be Active Dentist(www.beactivedentist.com) to organizacja skupiająca młodych lekarzy dentystów, która kładzie szczególny nacisk na pogłębianie wiedzy merytorycznej z zakresu stomatologii połączone z aktywnym wypoczynkiem. Członkami BAD są lekarze, którzy chcą i lubią się uczyć, cenią profesjonalizm, a jednocześnie, lubią czuć się swobodnie podczas kursów. W ramach cyklu ExtremActive odbyły się już cztery edycja EndoNart, czyli szkoleń, które łączy edukację endodontyczną na najwyższym poziomie ze wspólną jazdą po alpejskich stokach. Członkowie BAD uczestniczyli również w „EsthActive – Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Dentystów Surferów”, który w 2014 r. odbył się w Maroku.


 

1. Protzman S., Clark J., Leeuw W.: Management of Medical Emergencies in the Dental Office. www.dentalcare.com.