Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Pakiet medyczny w ramach prywatnej opieki medycznej – alternatywa dostępna dla każdego

Długie kolejki do lekarzy, odległe terminy zabiegów medycznych zniechęcają do tego, aby korzystać z bezpłatnej, publicznej służby zdrowia. Obecnie każda osoba ma możliwość skorzystania z szerokiej oferty pakietów medycznych.

Alternatywa dla publicznej opieki zdrowotnej

Pakiet medyczny to nic innego jak alternatywa dla publicznej opieki zdrowotnej. To płatny abonament o określonej stawce cenowej, który pozwala korzystać z listy lekarzy specjalistów, badań, itd., jakie dokładnie opisane są w umowie.

Do wyboru są różne pakiety medyczne, jakie można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Najtańsze abonamenty, oferowane przez prywatne placówki medyczne, oferują m.in. dostęp do takich usług jak:

  • podstawowa opieka medyczna pediatry i internisty,

  • opieka specjalistyczna umożliwiająca skorzystanie z wizyt w gabinecie dermatologa, alergologa, urologa, laryngologa, onkologa, ginekologa,

  • podstawowe badania laboratoryjne, w tym morfologia krwi, badanie moczu.

Każdy z pakietów medycznych można rozszerzyć, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie np.:

  • badań radiologicznych, m.in. tomografia komputerowa, RTG, USG,

  • badania czynnościowe, np. spirometria, EKG spoczynkowe,

  • możliwość zamówienia wizyt domowych przez siedem dni w tygodniu.

Korzyści dla prywatnych pakietów medycznych

Pakiet usług medycznych można wykupić samodzielnie, bez konieczności pośrednictwa zakładu pracy. Zalety płynące z posiadania prywatnego abonamentu medycznego są następujące:

  • krótki czas oczekiwania na wizytę, nawet do poszczególnych specjalizacji – na ogół mowa jest o kilku dniach, w przypadku publicznej opieki zdrowotnej na wizytę czeka się od kilku do kilkunastu miesięcy,

  • możliwość umówienia się na wizytę np. do okulisty, dermatologa, kardiologa, bez konieczności posiadania specjalnego skierowania,

  • różne, wygodne możliwości rejestracji – w tym możliwość umówienia się na wizytę/badania online, bez konieczności dzwonienia gdziekolwiek,

  • szeroka oferta pakietów medycznych – do wyboru są oferty, jakie można dopasować do możliwości finansowych, potrzeb całej rodziny, itd.

W przypadku zakupu pakietu medycznego w ogólnopolskiej placówce, z możliwości konsultacji będzie można skorzystać w wielu miejscach.

Wybór odpowiedniego pakiety medycznego

Zakup pakietu medycznego powinien być podyktowany kilkoma czynnikami.

Stan zdrowia. Uwzględniając nie tylko to, co jest aktualnie, ale również to, co może wydać się w przyszłości, np. chęć posiadania dziecka. Należy w takim wypadku upewnić się, czy będzie możliwość skorzystania z wizyty u ginekologa. Nie warto również zapominać o istniejących chorobach przewlekłych.

Pakiet rodzinny. Taki, który pozwoli objąć opieką medyczną najbliższych członków rodziny. W zestawie abonament miesięczny wychodzi taniej, niż dla każdego członka rodziny osobny pakiet opieki.

Cena. Czy konieczność zapłaty miesięcznego abonamentu nie będzie zbyt dużym wyzwaniem finansowym, biorąc pod uwagę inne wydatki?

Placówka o zasięgu ogólnopolskim. Tak, aby mieć pewność, że faktycznie będzie możliwość skorzystania z opieki medycznej niezależnie od tego, gdzie aktualnie będzie się przebywać.

Dla kogo są pakiety medyczne?

To tak naprawdę doskonała propozycja dla każdej osoby, którym zależy na tym, aby szybko dostać się do lekarza. Rzeczywistość w bezpłatnej opiece medycznej jest bardzo przykra. W szczególności, jeżeli mowa jest o lekarzach różnych specjalności, gdzie chodzi nie tylko o zdrowie, ale również niekiedy życie.

Ciężarne będące pod skrzydłami prywatnej opieki medycznej mogą liczyć na szereg kompleksowych badań. Do wyboru są również prywatne pakiety medyczne dla seniorów, umożliwiające specjalistyczną opiekę i możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Zamiast długich oczekiwań na wizytę u fizjoterapeuty, zabiegi będzie można rozpocząć praktycznie natychmiast, umożliwiając sobie szybszy powrót do pełnej lub częściowej sprawności.

Z prywatnych abonamentów medycznych skorzystać mogą osoby pełnoletnie. Istnieje jednak możliwość zakupu pakietu dla swoich dzieci.

Materiał sponsorowany