Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Podstawowe leki na ból gardła i chrypkę – co warto wiedzieć?

Uporczywy ból gardła, a także chrypka należą do jednych z najczęstszych objawów towarzyszących infekcjom górnych dróg oddechowych. Są to dolegliwości, które skutecznie mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na ból gardła z odsieczą przychodzą podstawowe, uśmierzające ból i łagodzące chrypkę leki, które są dostępne w sprzedaży bez recepty.

 

 

 

 

Leczenie bólu gardła i łagodzenie chrypki

Nieprzyjemny ból gardła i uporczywa chrypka najczęściej dają o sobie znać w początkowej fazie infekcji górnych dróg oddechowych, która potocznie znana jest jako przeziębienie. Powodem przeziębienia i samego bólu gardła najczęściej są wirusy. Oznacza to, że antybiotyki są zbędne i nie pomogą w uśmierzeniu i pozbyciu się bólu, ponieważ działają tylko na infekcje bakteryjne. Najczęściej ból gardła i chrypa występują w okresie jesienno-zimowym, by im zapobiec, należy dbać o higienę, a więc często myć dłonie, zasłaniać usta podczas kichania i kaszlenia, ale także ubierać się stosownie do pogody. Na profilaktykę jednak często jest za późno, wtedy należy sięgnąć po pastylki czy tabletki na chrypkę i ból gardła. Istotne dla organizmu są witaminy i minerały, gdyż ich niedobór może prowadzić do spadku odporności organizmu.

Co należy wiedzieć o podstawowych lekach na ból gardła i chrypkę?

Podstawowe leki do ssania na chrypkę i ból gardła dostępne są bez recepty i wykazują działanie przeciwzapalne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Dostępne pastylki na chrypkę łączą w sobie wszystkie efekty działania i błyskawicznie przywracają komfort przełykania i mówienia. Bardzo często przy uporczywym bólu gardła, należy stosować środek znieczulający, a ten rzadko jest pojedynczym składnikiem preparatu. Często jest łączony z substancjami, które wykazują właściwości antyseptyczne, pozwalające na pozbycie się czynników wywołujących dolegliwości.

Na rynku dostępne są tabletki na chrypkę czy pastylki do ssania, a także wyroby medyczne, które zawierają naturalne ekstrakty- skutecznie łagodzą one kaszel, ból gardła i chrypkę. Leki na chrypkę bez recepty, powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce.

Szybki ratunek: leki na chrypkę

Preparaty na ból gardła dostępne są w każdej aptece. Przy wystąpieniu stanu zapalnego i pojawieniu się uciążliwych dolegliwości, przyniosą one natychmiastową ulgę. Leki na chrypkę przywrócą każdego do normalnego funkcjonowania.

Materiał sponsorowany