Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Polscy dentyści jadą z misją do Afryki. Możesz im pomóc

Dorota i Przemysław StankowscyPoznańscy dentyści Dorota i Przemysław Stankowscy będą uczyć mycia zębów… w Tanzanii. Już w połowie lipca do miasteczka Moshi na wschodzie kraju wyruszy wyprawa polskich stomatologów. Zawiozą oni do tamtejszego ośrodka dla dzieci niewidomych i osieroconych zapas szczoteczek do zębów i nici stomatologicznych, będą także prowadzić zajęcia profilaktyczne, pokazujące, jak myć zęby. Na pomoc czeka ponad 700 maluchów. W akcję pomocy może włączyć się każdy.
Z Poznania pod Kilimandżaro

Co roku kilkudziesięciu wolontariuszy z całego świata pomaga w The Mwereni Integrated School for the Blind. Jest to szkoła integracyjna, w której przebywa obecnie ponad 700 dzieci. Są wśród nich albinosi odtrąceni przez rodziny tuż po narodzinach, a także 80 niewidomych dzieci w wieku od 5 do 17 lat.

W tym roku do grona osób, które na miejscu pomogą maluchom dołączą także poznańscy dentyści – lek. stom. Dorota Stankowska oraz lek. stom. Przemysław Stankowski, autorzy książki „Bądź bystry u dentysty”. Postanowili oni wspomóc działającą przy ośrodku klinikę stomatologiczną, stworzoną 2 lata temu przez wolontariuszy z USA.

W tym celu dentyści z Poznania organizują zbiórkę szczoteczek i nici dentystycznych, które przekazane zostaną dzieciom. Powód – ponad 88 proc. mieszkańców Tanzanii ma dziś zaawansowaną próchnicę – podaje portal AllAfrica.com. Wśród dzieci odsetek ten jest jeszcze wyższy. Brakuje także pieniędzy na zakup podstawowych środków higieny jamy ustnej oraz opieki dentystycznej.

Potrzeba minimum 3000 szczoteczek

– Dzieciom w ośrodku brakuje nawet najprostszego leczenia, past, szczoteczek. Bywa, że maluchy korzystają z jednej w kilka osób. Ośrodka, żyjącego tylko z darów, nie stać na zakup nowych środków higieny, ani na wymianę starych szczoteczek, zwłaszcza, że co roku rośnie liczba podopiecznych ośrodka. Chcemy ich w tym wyręczyć. Potrzebne jest blisko 3000 szczoteczek, tak aby maluchy mogły korzystać z zapasów przez rok – wyjaśnia lek. stom. Dorota Stankowska.

Ale to nie koniec pomocy ze strony polskich dentystów. Podczas pobytu w Moshi będą także pracować tamtejszej klinice jako wolontariusze. – Wykonamy u dzieci przeglądy i jeśli pozwolą nam na to warunki oraz wyposażenie kliniki rozpoczniemy leczenie u najbardziej potrzebujących. Dzieci trafią do nas także na specjalne warsztaty ze szczotkowania zębów, na których nauczą się jak prawidłowo dbać o jamę ustną – wyjaśnia lek. stom. Przemysław Stankowski.

Też możesz pomóc

Do akcji pomocy The Mwereni Integrated School for the Blind może przyłączyć się każdy. Do 14 lipca można wysyłać na adres: Stankowscy Stomatologia, ul. Łomżyńska 1/8, 61-048 Poznań, z dopiskiem „POMOC” szczoteczki do zębów, które dentyści zawiozą do Afryki.

Dorota i Przemysław Stankowscy to poznańscy stomatolodzy, autorzy pierwszego w Polsce poradnika stomatologicznego „Bądź bystry u dentysty”, wykorzystującego elementy gelotologii – czyli terapii śmiechem.