Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

O powikłaniach i leczeniu bruksizmu w Toruniu

IMG_0010W ostatnią sobotę marca w sali konferencyjnej Hotelu Filmar w Toruniu odbył się kurs „Postępowanie w leczeniu powikłań po leczeniu protetycznym i ortodontycznym”.

Pomysłodawcą przedstawianej tematyki i prowadzącym całe wydarzenie był prof. Stefan Baron z Katedry i Zakładu Dysfunkcji Narządu Żucia SUM w Zabrzu.

Głównymi tematami kursu były: „Diagnostyka czynnościowa układu ruchowego narządu żucia”, „Istota i cel terapii bruksizmu”, „Porównanie różnych technik i teorii leczenia bruksizmu – szyny okluzyjne”, „Okluzja i relacja centralna w teorii i praktyce” oraz „Położenie spoczynkowe żuchwy – problem w leczeniu protetycznym”.

Konferencja zorganizowana przez firmę Expo-Andre zgromadziła prawie 150 uczestników i kilkunastu wystawców. Poruszana tematyka była bardzo interesująca, prof. Baron w prosty i przejrzysty sposób na podstawie przypadków klinicznych opisał techniki leczenia bruksizmu, pytaniom nie było końca. Kolejna konferencja już w planach.

Czasopismo STOMATOLOGIA miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Stomatolodzy mogli zapoznać się z najnowszym wydaniem naszego miesięcznika oraz porozmawiać z przedstawicielami redakcji.

Bardzo dziękujemy za miłe słowa i wyrazy uznania.

Do zobaczenia na kolejnych konferencjach już w kwietniu.

 

Anna Bętkowska-Bielach