Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Poznaliśmy oficjalny program naukowy Kongresu FDI w Poznaniu

FDI_2016 grafika 16 równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne, czyli tzw. hands-on – te wszystkie wydarzenia składają się na oficjalny program naukowy Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który 7 września 2016 r. rozpocznie się w Poznaniu. W najważniejszym wydarzeniu w historii polskiej stomatologii weźmie udział kilkudziesięciu wybitnych ekspertów z całego świata, w tym liczne grono przedstawicieli krajowej myśli naukowej. 

Uczestnicy Kongresu FDI w Poznaniu będą mogli korzystać z bogatej oferty naukowej przygotowanej wspólnie przez polski Komitet Naukowy i Światową Federację Dentystyczną FDI.

– Trudno wymienić wszystkich wykładowców oraz prezentacje warte uwagi, dlatego polecam uważną analizę programu, wraz z sylwetkami zaproszonych ekspertów oraz abstraktami wykładów i kursów, które zamieściliśmy na oficjalnej stronie internetowej Kongresu – www.fdi2016poznan.org. Program jest wybitnie międzynarodowy, pozwala na spojrzenie na stomatologię z perspektywy wybitnych specjalistów ze wszystkich kontynentów świata. Jestem przekonana, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających – zapewnia prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

W programie miejsce znalazły m.in. takie tematy jak: kontrola infekcji, reakcja tkanek na uraz, antybiotykoterapia w leczeniu chorób przyzębia, optymalizacja adhezji i doboru materiałów w CAD/CAM. Dla przykładu: prof. Aldo Brungnera z Brazylii zaprezentuje badania dotyczące fototerapii laserowej w stomatologii, prof. Jean-Christophe Fricain z Francji opowie, w jaki sposób nie przeoczyć złośliwego nowotworu błony śluzowej jamy ustnej, Brytyjczyk prof. Stephen Williams omówi stosowanie biomechaniki i kontroli tarcia w połączeniu z wykorzystaniem zamków typu twin, dr Julian Conejo z Kostaryki przedstawi protokół postępowania u pacjentów ze starciem zębów. W programie wkrótce pojawią się również wykłady dla higienistek i asystentek stomatologicznych oraz sesja dla techników dentystycznych.

SEE YOU IN PPOZNAŃ FDI 2016 grafika 2

Wykłady będą odbywały się w równolegle w 6 salach. Uczestnicy mogą rejestrować (do 31 maja można zrobić to taniej!) się na określony dzień/dni lub na cały Kongres (4 dni) i mają swobodny wybór spośród kilkudziesięciu wykładów, również w ramach tzw. Dnia Niemieckiego oraz Dnia Ukraińskiego. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne. Dodatkowe opłaty obowiązują uczestników spotkań z cyklu Meet-the-Expert (udział wezmą m.in.: prof. Maurizio Tonetti, prof. Lorenzo Breschi, prof. Korkud Demirel) czyli 20-minutowych prezentacji zaproszonego specjalisty zakończonych dyskusją oraz warsztatów i kursów praktycznych (m.in. dr James Cannon, dr Maciej Żarow, dr Andrzej Bożyk, prof. Tomasz Gedrange). Część miejsc została już sprzedana.

Zupełnie za darmo można przysłuchiwać się sesjom ustnym i plakatowym. – 8 kwietnia jest ostatnim dniem, do którego przyjmujemy streszczenia prezentacji na tzw. free communications. O tym, które prace będą zaprezentowane w Poznaniu zadecyduje Komitet Naukowy do 9 maja. Szczegółowy plan wystąpień poznamy do 19 czerwca – przypomina prof. Bartłomiej W. Loster, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Warto pamiętać, że w ramach Kongresu FDI odbywa się Światowa Wystawa Stomatologiczna (World Dental Exibition), w której udział weźmie ponad 200 firm z całego świata. Wstęp jest bezpłatny.