Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Poznań: Zbadaj swój zgryz podczas konsultacji ortodontycznych

Już w najbliższą środę 20 września w klinice Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu odbędą się bezpłatne konsultacje ortodontyczne dla pacjentów. Jeśli borykasz się z wadą zgryzu i zastanawiasz się nad aparatem, zapytaj lekarza o dostępne rozwiązania.

 Masz nierówne zęby? Specjaliści podpowiedzą, co możesz z tym zrobić

Przodozgryz, tyłozgryz, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy – dla większości z nas terminy te brzmią obco. I choć wielu pacjentów nie potrafi medycznie nazwać swojej wady zgryzu, to z takimi nieprawidłowościami zmaga się wielu Polaków. Niektóre wady są dziedziczne, inne mogą być skutkiem naszych złych nawyków. Jak ważny jest prawidłowy zgryz?  Jakie opcje leczenia zapewnia nowoczesna ortodoncja? O te oraz inne kwestie będzie można zapytać na zbliżających się konsultacjach dla pacjentów, które przeprowadzą stomatolodzy w jednej z poznańskich klinik stomatologicznych.

 

Dla kogo jest leczenie ortodontyczne? – Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę estetyki uśmiechu i funkcjonalności zgryzu. Każdą wadę możemy dziś wyleczyć, nawet te zaawansowane. Możemy m.in. wyleczyć przodozgryz, zredukować stłoczenia zębów czy pozbyć się nieestetycznych szpar np. diastemy. Przy znacznych wadach, wyrównanie zębów może pozytywnie wpłynąć na rysy twarzy pacjenta, złagodzić je, skrócić. Korekta wad zgryzu czasem jest również konieczna przed zabiegami wszczepienia implantów czy innymi pracami protetycznymi  – wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncją w klinice Stankowscy & Białach Stomatologia, która już drugi raz w tym roku jest organizatorem tego typu akcji.

 

Konsultacje są dostępne dla wszystkich pacjentów z problemem wad zgryzu, zarówno dorosłych, jak młodszych, zaś w szczególności grupy wiekowej 15-50 lat.

 

– Wiek nie ma znaczenia w tym przypadku. Na korektę nierównego uzębienia możemy się zdecydować nawet po 50-tce, choć generalnie im wcześniej, tym lepiej. Dlatego tylu nastolatków i studentów decyduje się na ten rodzaj leczenia. W zależności od rodzaju wady, jej zaawansowania, a także wieku pacjenta, dostępne są różne rozwiązania. Metody dobierane są tak, by były komfortowe. Nowoczesne aparaty ortodontyczne, np. z estetycznymi zamkami lub transparentne i praktycznie niewidoczne nakładki Invisalign, są alternatywą dla najbardziej wymagających pacjentów, którzy szukają subtelnego, a jednocześnie skutecznego rozwiązania – tłumaczy stomatolog.

 

Specjaliści zapewniają, że korekta wad zgryzu to dziś równie ważna kwestia jak wyleczenie ubytków próchniczych czy terapia chorób przyzębia.

 

–  Wiele pacjentów myśli, że leczenie ortodontyczne to głównie estetyka, a to zaledwie wierzchołek góry lodowej. To nie tylko walka z kompleksami, ale warunek dobrego zdrowia oraz funkcjonowania pacjenta. Wady zgryzu mogą być przyczyną wielu dysfunkcji m.in. asymetrii twarzy, wad wymowy, kruchości i zużywania się zębów, dolegliwości bólowych głowy, karku, oczu, szyi, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy czy innych chorób jamy ustnej. Cierpi nie tylko układ żucia, ale w długoterminowej perspektywie cały układ mięśniowo-szkieletowy, ponieważ zaawansowane nieprawidłowości zgryzu mogą predysponować do wad postawy, schorzeń kręgosłupa, a nawet zaburzać motorykę ciała – mówi stomatolog.

 

Dni Otwarte dla pacjentów będą dotyczyć wszystkich możliwości leczenia ortodontycznego  m.in. aparatów stałych, aparatów estetycznych, nakładek Invisalign. Konsultacja  potrwa ok. 1,5 godziny.

 

– W ramach takiej konsultacji pacjent będzie miał wykonaną pełną diagnostykę: badanie ortodontyczne, badanie pod kątem próchnicy, przegląd zębów i stanu przyzębia, badanie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia, a także wykonane zdjęcia fotograficzne. Następnie rozmawiamy z pacjentem o jego oczekiwaniach względem korekty wad zgryzu i przedstawiamy możliwości leczenia, które są różnorodne – mówi dr Białach.

 

Podczas badania będzie również możliwość wykonania zdjęć RTG panoramicznych i cefalometrycznych (dodatkowo płatne 200 zł) niezbędnych do postawienia właściwej diagnozy – jeśli potencjalni pacjenci już takie posiadają, warto je zabrać ze sobą na wizytę.

 

Akcja potrwa od 20 do 22 września w klinice Stankowscy & Białach Stomatologia przy ulicy Pilskiej 15, w godzinach 8.00-14.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. kliniki: 61 653 38 02 – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Gabinet nie świadczy usług w ramach NFZ.

 

***

 

Stankowscy & Białach Stomatologia to klinika, w której doświadczenie łączy się z pasją. Począwszy od leczenia, poprzez udogodnienia, technologie, sprzęt oraz opiekę nad pacjentami, wszystko jest na najwyższym światowym poziomie. Klinika zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. http://stankowscybialach.pl/

 

Robert Białach ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.