Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Poznańscy studenci wiedzą, jak zachęcić dzieci do mycia zębów

shutterstock_125898416Studenci Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znaleźli się wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu Open Educational Challange. Wymyślili szczoteczkę, dzięki której mycie zębów stanie się dla dzieci przyjemnością i dobrą zabawą.

W konkursie Open Educational Challange mogą wziąć udział twórcy innowacyjnych startupów z zakresu technologii i edukacji.

Wśród zwycięzców tegorocznego konkursu znaleźli się studenci z Poznania: Miłosz Cisowski – student Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz Adam Roszyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wymyślili genialny sposób, aby zachęcić maluchy do mycia zębów.

Studenci wpadli na pomysł interaktywnej szczoteczki do zębów FunBrush, której system jest zsynchronizowany z grą na nośniku cyfrowym np. tablecie czy telefonie. Dziecko myjąc zęby jest wciągane w zabawę. Zdobywa punkty szczotkując swoje zęby, a jednocześnie dba o zęby wszystkich zwierząt w interaktywnym zoo. Dziecko w ten sposób uczy się prawidłowego mycia zębów, dowiaduje się jak ważna jest ich higiena, a co najważniejsze świetnie się bawi.

Wśród ośmiu pozostałych zwycięzców znalazły się zespoły z Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indii, Belgii. Zwycięzców wybrano spośród 600 aplikacji z całego świata, które w lutym zgłoszono do konkursu. W finałach, które w lipcu odbyły się w Barcelonie, wzięło udział 18 najlepszych pomysłów.

Dziewięcioro zwycięzców otrzyma zaproszenie do Europejskiego Inkubatora dla Innowacji w Edukacji, a każdy z nagrodzonych projektów otrzyma do 20 tys. euro dofinansowania.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl