Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Profilaktyka w komiksie

Jak poradzić sobie w przypadku wybitego zęba? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć studenci przynależący do gdańskiego oddziału PTSS, którzy postanowili przeprowadzić wyjątkową akcję profilaktyczną w szkołach podstawowych. Co w niej wyjątkowego? Lekarze dentyści nie będą odwiedzać szkół i przeprowadzać wykładów odnośnie stresujących sytuacji. Zamiast tego w formie komiksu przedstawią, co należy zrobić w konkretnych przypadkach.

 

– Po naszej konferencji oraz zajęciach z Panią Profesor Katarzyną Emerich, Kierownik Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego, studenci mieli szansę zrozumieć, jak ważna jest szybka pomoc w przypadku urazów zębów. W związku z tym wpadliśmy na pomysł szerzenia naszej wiedzy, a jako że najbardziej narażone są dzieci – akcja skierowana jest głównie dzieciom ze szkół podstawowych. Przygotowujemy 3 komiksy: na temat całkowitego wybicia, złamania oraz wbicia zęba. Chciałabym, aby nasze komiksy w formie plakatu wisiały przy salach do wfu oraz jako ulotki były rozdawane rodzicom na wywiadówkach – Agnieszka Maj, Prezes PTSS Gdańsk.

 

Poniżej przedstawiamy wersję demo pierwszego z komiksów.

FTPNW_QWLJDS S0SNW_QWLJDS