Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Profilaktyka nowotworowa podczas CEDE dla lekarzy i mieszkańców

Kilkuset mieszkańców Poznania będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych w kierunku nowotworów jamy ustnej, które odbędą się podczas CEDE 2018 (20-22 września). Projekt współorganizują m.in.  Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Poznaniu oraz Fundacja „Z Uśmiechem przez życie”. Lekarze będą mogli wziać udział w panelu onkologicznym. 

Po raz pierwszy CEDE otwiera się na mieszkańców Poznania, a to wszystko z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, którego data w tym roku zbiega się z wystawą.

Punkt, w którym przez trzy dni przeprowadzane będą badania, zlokalizowany będzie w centralnym miejscu pasażu, pomiędzy pawilonami MTP. Diagnostyką zajmą się przeszkoleni studenci stomatologii, a fakt ten ma podkreślić nieskomplikowany charakter skriningu i równocześnie stanowić zachętę do jego wykonywania dla doświadczonych stomatologów. Badanie trwa 10-15 minut.

Uczestnikami badania mogą być wszyscy, bez względu na wiek, ale należy spodziewać się, że dużą grupę będą stanowić seniorzy. Przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędy Miasta Poznania, którzy chętnie włączyli się we współorganizację projektu, zapewniają, że chętnych nie zabraknie. Projekt wspiera fundacja „Z uśmiechem przez życie”, od lat aktywnie promująca profilaktykę nowotworową wśród polskich lekarzy dentystów.

Profilaktyka nowotworowa również dla stomatologów

– Adresatami projektu są mieszkańcy Poznania, ale równocześnie chcemy rozwijać czujność onkologiczną lekarzy dentystów, pokazać, że badanie nie rodzi trudności, a w wielu przypadkach pozwala uratować komfort życia pacjenta, bywa nawet, że uchronić od najgorszego scenariusza. Dlatego już dziś zapraszamy stomatologów na panel pt. „Lekarz dentysta onkologiem pierwszego kontaktu?”, podczas którego znakomici specjaliści wyjaśnią, w jaki sposób diagnozować nowotwory jamy ustnej i jakie decyzje podejmować w dalszej kolejności. To panel dla wszystkich niezależnie od stażu, ponieważ rolą lekarza jest przede wszystkim rozpoznanie i właściwie skierowanie pacjenta na dalsze leczenie – podkreśla Ewa Mastalerz z firmy Exactus, organizującej CEDE i Kongres Unii Stomatologii Polskiej.

Wśród prelegentów panelu są m.in. prof. Marcin Kozakiewicz, dr n. med. Mariusz Szuta, dr hab. n. med. Wojciech Bednarz czy dr n. med. Marta Tyndorf. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Nie trzeba leczyć, aby pomóc – najważniejsza jest diagnostyka zmian nowotworowych”.

 

Źródło:

cedenews.pl