Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

PROGRAM Implant Continuum Education

Kurier_Wasio DSC_0395Dentyści z całej Polski coraz częściej poszerzają swoją wiedzę, uczestnicząc w programach międzynarodowych. Jednym z wiodących w Polsce jest podyplomowy „Implant Continuum Education NYU & OSIS & CEIA”. Ten międzynarodowy program  składa się z 24 całodniowych sesji odbywających się w Polsce i Stanach  Zjednoczonych. 

W trakcie dwóch lat uczestnicy mają okazję usystematyzować i poszerzyć wiedzę z zakresu implantoprotetyki i dziedzin jej bliskich, tj. mikrochirurgii, stomatologii estetycznej, periodontologii, protetyki itp.

W połowie czerwca br. w Warszawie odbyła się jedna z sesji tego programu. Prof. Christian Stappert, który przez lata kształcił się i współpracował ze szkołą niemiecką (m.in. prof. Hurzelerem i prof. Wachtelem), następnie ze szkołą amerykańską (m.in. prof. Tarnowem), dziś jest samodzielnym dyrektorem programu nauczania protetyki implantologiczno-periodontologicznej w Zakładzie Periodontologii University of Maryland Scholle of Dentistry, poprowadził dwudniowe warsztaty z zakresu „Skutecznej korekty tkanek miękkich w estetycznym leczeniu implantologicznym”.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać i zobaczyć prezentację standardowych i nowych technik pracy oraz samodzielnie sprawdzić je na dedykowanych modelach szkoleniowych. Dowiedzieli się m.in.:

• jak utrzymać i zoptymalizować dziąsło rogowaciejące wokół implantów i zębów,

• jak zoptymalizować lub odtworzyć grubość tkanek miękkich,

• jak uzyskać pokrycie tkankami miękkimi po usunięciu zęba lub natychmiastowym wszczepieniu jednego implantu,

• jak zapewnić pierwotne zamknięcie tkanek miękkich w przypadku rozległych zabiegów augmentacji wyrostka przy użyciu płata dzielonego.

Continuum Education NYU & OSIS & CEIA to projekt edukacyjny realizowany na zasadzie partnerstwa pomiędzy amerykańskimi ośrodkami edukacyjnymi – New York University College of Dentistry i polskimi: OSIS – Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Implantologii Stomatologicznej i Biomet3i, firmy organizującej Central European Implant Academy (CEIA). Więcej szczegółów o programie na www.nyu-poland.com.