Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Przebadają warszawiaków pod kątem paradontozy

fot. Periodent (2)Coraz więcej Polaków choruje na paradontozę. Niestety do dentysty zgłaszamy się zbyt późno, często narażając się na ból, infekcje i utratę wszystkich zębów.

Podejrzewasz u siebie paradontozę? Już 15 i 16 maja będziesz mógł sprawdzić, czy jesteś narażony na to schorzenie. Warszawskie Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy PERIODENT startuje z pierwszymi w stolicy bezpłatnymi konsultacjami dla osób z podejrzeniem chorób przyzębia. Odbywać się one będą w ramach regionalnej kampanii profilaktyczno-edukacjnej „Stop paleniu! Czas na uśmiech”. Osoby, które w dniach od 15 do 16 maja zgłoszą się do PERIODENTU będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji stomatologicznej, bezpłatnej diagnostyki RTG i badania w kierunku raka jamy ustnej.

Uwaga – paradontoza!

Paradontoza jest drugim po próchnicy najczęstszym schorzeniem jamy ustnej. Jak wynika z badań  cierpi na nią około 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce zaś choroba ta dotyka 70 proc. społeczeństwa. Specjaliści ostrzegają, że na choroby przyzębia szczególnie narażeni są palacze, zwłaszcza po 40. roku życia.  Ale nie tylko, w grupie ryzyka są także osoby nie stosujące się do zasad higieny, jedzące dużo słodyczy, pijące alkohol, a także osoby noszące źle wyprofilowane protezy.

Dni otwarte w klinice Periodent mają na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem chorób przyzębia, zwłaszcza u osób palących papierosy. – Jeśli ktoś obserwuje u siebie pierwsze objawy paradontozy tj. zaczerwienienie dziąseł, krwawienia podczas szczotkowania, nadwrażliwość na zimno i ciepło, opuchliznę dziąseł warto, żeby poddał się konsultacji, która wykluczy ryzyko rozwoju choroby, a co za tym idzie utraty zębów. Wczesna diagnostyka pozwala dziś na skuteczne podjęcie leczenia – mówi lek. stom. Monika Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy w Warszawie.

Regionalna kampania, globalny problem
Stąd też pomysł na regionalną kampanię edukacyjną.  – Chcemy namówić warszawiaków do wczesnej diagnostyki, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć regionalną kampanię ”Stop paleniu! Czas na uśmiech”, która objęci sa mieszkańcy woj. mazowieckiego, ale nie tylko. Podczas trwania akcji, wszyscy zainteresowani będą mieli szansę na zdiagnozowanie chorób jamy ustnej, ale także na poznanie skutecznych sposobów, które przywrócą im zdrowy uśmiech – mówi stomatolog Monika Stachowicz.

W ramach akcji „Stop paleniu! Czas na uśmiech” odbywać się będą dni otwarte w Klinice Periodent, na których będzie można poddać się bezpłatnym konsultacjom stomatologicznym, bezpłatnym badaniom RTG oraz bezpłatnej diagnostyce Oralitest nowotworu jamy ustnej. Celem akcji jest poszerzanie wiedzy dotyczącej zagrożenia chorobami przyzębia oraz tworzenie dobrych nawyków dbania o higienę jamy ustnej – zapowiadają organizatorzy.

Żeby umówić się na wizytę w ramach kampanii wystarczy kontakt z rejestracją PERIODENT-u pod numerem tel. 22 300 49 70. Więcej informacji na stronie kampanii: www.czasnausmiech.pl

***
Periodent – Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy, Centrum Implantologii Stomatologicznej oraz Centrum Stomatologii Estetycznej jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej,  który specjalizuje się w leczeniu chorób przyzębia, a także w leczeniu implantologicznym, ortodontyczny, protetycznym i kanałowym. Pomoc w Centrum znajdą także pacjenci z bezdechem oraz cierpiący na bruksizm. www.periodent.com.pl