ZNAJDŹ LEKARZA

piątek, 27 stycznia 2023
Zobacz:

Przegląd mikroskopów

Variflex (2)Mikroskopy KAPS

Nawet najbardziej zaawansowany technologicznie, najnowocześniejszy mikroskop staje się bezużyteczny, jeżeli nie odpowiada indywidualnym potrzebom lekarza. Współpracując od wielu lat ze stomatologami z całego świata, byliśmy w stanie perfekcyjnie dostosować nasze mikroskopy do potrzeb współczesnej stomatologii. Mechaniczna konstrukcja ramion zapewnia pełną swobodę ruchów głowicy, tak aby mikroskop dopasowywał się do lekarza, a nie odwrotnie. Ponadto ramiona gwarantują dużą stabilność układu optycznego, co decyduje o komforcie pracy. Mikroskopy Kaps to przede wszystkim: apochromatyczna optyka, płynna lub skokowa zmiana powiększenia, duża stabilność, płynne i łatwe manewrowanie we wszystkich płaszczyznach dzięki systemom balansowania, oświetlenie LED, ksenonowe lub halogenowe, manualna lub motoryczna regulacja ostrości w zakresie nawet do 20 cm, modułowa konstrukcja pozwalająca na tworzenie konfiguracji wg indywidualnych potrzeb lekarza, możliwość dowolnej rozbudowy w trakcie użytkowania, kamera HD.

DENMED • ul. Piotra Skargi 42/1, 33-100 Tarnów
tel. 14 621 72 46, 14 626 37 38 • e-mail: denmed@denmed.com • www.denmed.com 


 

 

F12 Leica MicrosystemMikroskop Leica M320 – zaprojektowany dla stomatologów

Wysokiej jakości optyka i powiększenie, bezcieniowe oświetlenie LED o temperaturze światła dziennego oraz ergonomiczna konstrukcja sprawiają, że mikroskop Leica M320 odpowiada potrzebom specjalistów, dostarczając czystego obrazu o wiernych kolorach i dużej głębi. Długa żywotność źródła światła (ok. 60 tys. godzin) zapewnia minimalne koszty użytkowania. Źródło światła zintegrowane w głowicy mikroskopu, bez zewnętrznych światłowodów, gwarantuje długotrwałą intensywność oświetlenia.  Apochromatyczna optyka w połączeniu z oświetleniem LED zapewniają dobrą widoczność nawet w przypadku głębokich ubytków, pole widzenia od 5,3 mm do 206 mm, zintegrowany filtr pomarańczowy (530 nm), 5-stopniowa zmiana powiększenia umożliwiają prostą, szybką korektę powiększenia, bezprzewodowa kamera full HD (obrazy 10 MP i filmy do 1080 p). Modułowa konstrukcja, łatwa obsługa, przesyłanie obrazu na żywo, opcjonalny obiektyw Leica M320 MultiFoc o regulowanej ogniskowej 200-300 mm, antybakteryjna powłoka powierzchni mikroskopu, brak zewnętrznego okablowania to pozostałe atuty urządzenia.

KaVo Polska Sp. z o.o. • al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
tel. + 48 22 395 54 60 • tel. kom. +48 607 640 826 • e-mail: lukasz.jarmolowicz@kavo.com • www.kavo.pl


 

 

baziuk product_ copy[4]Mikroskop cyfrowy 3D SOMETECH – VOMS-100D 3D | hala 8A stoisko 5A

Czy czasy mikroskopów analogowych mamy już za sobą?

Wraz z nadejściem ery technologii 3D można zadać pytanie o możliwości jej zastosowania w warunkach profesjonalnej stomatologii. Całkiem niedawno za sprawą firmy Sometech mieli Państwo okazję okazję przetestować absolutną nowość na rynku – urządzenie VOMS-100D 3D. Posiada ono szereg udogodnień, a całość zamknięta jest w nowoczesnej obudowie. 3-krotny zoom poprzez sterowanie nożne wpisuje się w zamysł producenta o zapewnieniu łatwości i ergonomii pracy podczas zabiegów. Do dyspozycji mamy 27-calowy monitor oraz okulary 3D. Urządzenie wyposażono w dotykowy wyświetlacz LCD i funkcję wyrównywania pracy obiektywów oraz gotowe warianty ich pracy w wielu sytuacjach. Praca z urządzeniem w pozycji siedzącej uwalnia od objawów zmęczenia, a możliwość wejścia w powiększone pole obrazowania poprawia precyzję i skraca czas zabiegu. Parametry techniczne urządzenia to m.in.: 25-krotny zoom w trybie full HD, praca przez złącze HDMI i interfejs USB 2.0. Producent nie zapomniał o możliwości rejestracji operacji, wyposażając urządzenie w nagrywarkę 3D o pojemności 1 TB. Premierowy pokaz możliwości mikroskopu odbędzie się podczas CEDE 2015 na stoisku firmy ESDENT.

ESDENT DENTAL EQUIPMENT • ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
tel. +48 663 360 000, +48 601 724 032, +48 695 533 338


smartoptic kopiujSmartOPTIC

SmartOPTIC to jeden z popularniejszych mikroskopów w swojej klasie, urządzenie często i chętnie wybierane przez stomatologów. W standardzie wyposażony w oświetlacz LED, dzięki któremu pole zabiegowe oświetlone jest intensywnie białym światłem o barwie zbliżonej do światła dziennego. Opcjonalnie może być wyposażony w system WIC (Wireless Intensity Control), dzięki któremu praca z mikroskopem jest jeszcze bardziej intuicyjna i ergonomiczna (sterowanie bezprzewodowe). Układ optyczny zapewnia pełen zakres powiększeń: od najmniejszego (x1,3) do największego (x27), w zależności od konfiguracji. Binokular (w zależności od wersji mikroskopu – stały lub uchylny) wyposażony jest w szerokokątne okulary z niezależną regulacją dioptrii dla każdego oka, a elastyczne kausze umożliwiają pracę także we własnych okularach. Modułowa konstrukcja mikroskopu pozwala na bezproblemowe rozbudowywanie o dodatkowe komponenty, np. tor wizyjny, lub przedłużenie binokularu. Opcje montażu: mobilna, stand floor, ścienna, sufitowa, blatowa. Standardowa gwarancja: 5 lat.

Producent: Seliga Microscopes Sp. z o.o., 91-230 Łódź, ul. Lechicka 23
e-mail: biuro@seliga.pl • www.seliga.pl


pico kopiujOptilion PICO LED | Nowość na CEDE 2015

Optilion PICO LED to najtańszy i jeden z najmniejszych mikroskopów zabiegowych. Znany przez stomatologów od lat, zdobywca nagrody CEDE 2008 w kategorii sprzęt stomatologiczny. Od początku istnienia przeszedł wiele modernizacji technicznych i wizualnych, aby spełniać wymogi współczesnego gabinetu. Jedną z nowości mikroskopu jest wersja Ergo, wyposażona w binokular uchylny w zakresie 0-180°. Tym samym PICO jest jedynym na rynku mikroskopem z ergonomicznym binokularem uchylnym w tak przystępnej cenie. PICO w standardzie wyposażony jest w bezszelestny oświetlacz LED, zamontowany bezpośrednio w głowicy mikroskopu – silne, intensywnie białe światło oświetlające pole zabiegowe. Pełen zakres regulacji głowicy umożliwia dostosowanie mikroskopu do potrzeb operatora, a jasna optyka z trzema stopniami powiększeń zapewnia wyraźny obraz. To proste, niedrogie, a zarazem efektywne narzędzie codziennej pracy. Opcje montażu: mobilna, stand floor, ścienna, sufitowa, blatowa. Standardowa gwarancja: 3 lata.

Producent: Seliga Microscopes Sp. z o.o., 91-230 Łódź, ul. Lechicka 23
e-mail: biuro@seliga.pl • www.seliga.pl


globalGlobal

Global to popularny amerykański mikroskop zorientowany na wydajną i komfortową pracę stomatologa.  Jego charakterystyczne cechy to niespotykanie duże pole zabiegowe oraz bardzo jasne oświetlenie LED. Wysokiej jakości optyka w połączeniu z dużym zakresem mikroregulacji (20 mm) gwarantują wykonanie każdego, nawet najtrudniejszego zabiegu. Nowatorskie rozwiązania mechaniczne zastosowane w ramieniu mikroskopu oraz duży zasięg ramienia zapewniają wysoką precyzję. Dzięki doskonałej ergonomii urządzenia lekarz może zająć wygodną pozycję podczas pracy, minimalizując obciążenia układów nerwowego i mięśniowo-szkieletowego. Global dostępny jest w kilku wariantach (modele G3, G4, G6) z binokularem stałym 45° lub uchylnym w zakresie 0-220°. Niezależnie od tego dostępna jest także cała gama akcesoriów dodatkowych, począwszy od rozszerzeń poprawiających ergonomię pracy, a kończąc na zaawansowanych rozwiązaniach do archiwizacji. Opcje montażu: mobilna, stand floor, ścienna, sufitowa. Standardowa gwarancja: 3 lata.

Wyłączny dystrybutor w Polsce: Seliga Microscopes Sp. z o.o., 91-230 Łódź, ul. Lechicka 23
e-mail: biuro@seliga.pl • www.seliga.pl

 

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci