Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Przełomowa technologia w pracowni protetycznej i w gabinecie stomatologicznym

Wykonywanie modeli roboczych, szablonów chirurgicznych, masek dziąsłowych, protez szkieletowych oraz tymczasowych koron, mostów, a w ortodoncji: modeli  ortodontycznych,  szyn i stabilizatorów ortodontycznych oraz kluczy transferowych ortodontycznych jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

 

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo wiele rozwiązań usprawniających pracę laboratoriów protetycznych. Na ich tle szczególne wyróżniają się propozycje firmy Shera.  Shera to niemiecki producent materiałów wysokiej klasy, będący na rynku już od 35 lat. Jako wiodąca marka stworzyła most pomiędzy tradycyjną techniką dentystyczną, a cyfrową. Dostosowała urządzenia do parametrów materiałów w ten sposób, aby wszystko pasowało idealnie.

 

Linia technologiczna rozpoczyna się już podczas pierwszego skanowania skanerem wewnątrzustnym SHERAscan io, którym generujemy wirtualny wycisk w formacie stl. Po przesłaniu takiego pliku do skanera stacjonarnego SHERAscan 7, który posiada odpowiednie oprogramowanie do planowanej pracy, projektujemy gotowy model, przesyłamy go bezpośrednio do drukarki 3D SHERAprint 30  lub frezarki SHERAmill, gdzie zostaje wytworzony gotowy produkt. Dzięki dostosowaniu parametrów materiału i urządzeń mamy idealnie dopasowany produkt zgodny z naszym wirtualnym projektem.

 

 

Na szczególną uwagę w tym procesie zasługują drukarki 3D SHERAprint, które dzięki zastosowaniu systemu pomiaru siły oderwania utwardzonej warstwy modeli od powierzchni wanny materiałowej umożliwia niski koszt produkcji elementów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości drukowanych elementów. Technologia, wykorzystująca komorę roboczą o wymiarach 130 x 75 x 110 mm (drukarka SHERAprint 30) pozwala wytwarzać bardzo precyzyjne modele oferując niski współczynnik kosztu za sztukę. Ponadto dzięki korzystaniu z technologii DLP (Digital Light Processing) praca przy tworzeniu modeli dentystycznych i ortodontycznych, szablonów chirurgicznych, clear aligner, tymczasówek oraz indywidualnych łyżek pozwala w ciągu zaledwie godziny wykonać kilka łuków w tym samym procesie. Efekt końcowy z pewnością zaskoczy każdego precyzją, oddającą najdrobniejsze detale projektu. Nie bez znaczenia jest tutaj: możliwość drukowania na warstwie od 50 µm, wysoka rozdzielczość wydruku-wielkość pixela 34 µm oraz intuicyjne oprogramowanie Autofab lub Cambridge. Warto także podkreślić, że innowacyjna technologia zastosowana w drukarce SHERAprint 30  umożliwia całkowite wyeliminowanie gipsu z pracowni oraz wycisków z gabinetów stomatologicznych.

 

 

Ten zautomatyzowany proces wytwarzania modeli nie tylko w znaczny sposób skraca czas ich wykonania,  ale co najważniejsze dzięki zmianie sposobu archiwizowania, z gipsowych na cyfrowe modele, zwiększa w odczuwalny sposób efektywność pracy. Żadna inna drukarka na rynku nie pozwala na tak sprawne przejście z CAD do modelu fizycznego przy jednoczesnym wyeliminowaniu pracochłonnego i długotrwałego procesu ręcznego modelowania umożliwiając przechowywanie projektu w formie cyfrowej. Warto również podkreślić, że 3D SHERAprint 30 to: funkcjonalne oprogramowanie Autofab lub Cambridge, materiały startowe, szkolenie z obsługi systemu i 12 miesięczna gwarancja. Wykonywanie modeli roboczych, ortodontycznych i szablonów chirurgicznych nigdy wcześniej nie było, więc tak proste.

 

Precyzja, funkcjonalność oraz ekonomiczność w użytkowaniu. Tym zdaniem podsumować można propozycje firmy SHERA, które dostępne są także na naszym, rodzimym rynku dzięki firmie Inlay z Rudy Śląskiej, która przy współpracy z laboratorium protetycznym artDent z Rzeszowa wprowadza realnie w świat tej cyfrowej technologii. Dzięki współpracy dwóch polskich firm możecie Państwo przebyć szkolenie na drukarce SHERAprint 30 i skanerze SHERAscan 7, aby w pełni poznać ich cyfrowe możliwości. Istnieje również opcja współpracy z pracownią artDENT w dziedzinie druku 3D, projektowania czy frezowania CAD CAM.

 

 


 

Korzyści z pracy z systemu 3D SHERAprint 30

 

– najszybsze drukowanie modeli stomatologicznych i protetycznych na rynku,

-wyraziste detale i bardzo dobra jakość powierzchni dzięki możliwości drukowaniu na warstwie od 50 µm,

-wysoka rozdzielczość wydruku: wielkość pixela 34 µm,

-bezobsługowa oraz szybka produkcja modeli stomatologicznych i protetycznych,

-intuicyjne oprogramowanie Autofab lub Cambridge,

-łatwe oraz szybkie czyszczenie modeli po wydruku,

-wyraziste detale i bardzo dobra jakość powierzchni,

-możliwość przetwarzania wszystkich dostępnych na rynku żywic medycznych,

-cicha praca systemu – możliwość pracy urządzenia w laboratorium,

-wysoka dokładność budowanych części.

 


 

Parametry techniczne3D SHERAprint 30:

Obszar wydruku: 130 x 75 mm

Rozdzielczość: HD 1920 x 1080 pixel

(native pixels +/- 34 μm)

Max. wys. konstrukcji: 110 mm

Źródło światła: UV LED 385 nm

Grubość warstwy: standard 50 i 100 μm

(min. grubość warstwy w osi z: 0.5 μm)

w zależności od materiału

Szybkość: do 100 mm/h,

w zależności od materiału i grubości warstwy

Zasilanie: 110 – 250 V, 50 – 60 Hz

Wymiary: 480 x 410 x 690 mm (dł. x wys. x gł.)

Waga: około 40 kg

Nr produktu: SD104013

 


 

Więcej informacji w firmie Inlay z Rudy Śląskiej, wyłącznego przedstawiciela materiałów i urządzeń firmy Shera na Polskę:

 

WSPARCIE TECHNICZNE SHERADIGITAL

mgr inż. Joachim Marzec technik dentystyczny kom.: 601 757 608

mgr Wojciech Kozik technik dentystyczny kom.: 508 117 358

 

Dział handlowy:

tel.: +48 (32) 7974240 ; +48 (32) 7974244

www.inlay.pl; info@inlay.pl

 

 

 

 

Redakcja: MK