Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Przyjemne z pożytecznym, czyli… IV Andrzejki Stomatologiczne

Od czterech lat, ostatni weekend listopada w kalendarzu imprez branży stomatologicznej zarezerwowany jest dla „Andrzejek Stomatologicznych”, organizowanych przez Komisję Stomatologiczną Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach w czterogwiazdkowym Hotelu „Stok” w Wiśle. „Andrzejki Stomatologiczne” to połączenie pożytecznego z przyjemnym, ponieważ sesje naukowe przeplatają się ze spotkaniami towarzyskimi lekarzy dentystów oraz z zakupami niezbędnych w każdym gabinecie stomatologicznym akcesoriów, a zwieńczeniem pierwszego i drugiego dnia szkoleń są andrzejkowe zabawy.

Tegoroczna IV edycja „Andrzejek Stomatologicznych” upłynęła pod hasłem: „Co każdy stomatolog wiedzieć powinien”. Organizatorzy uznali, że wiedzę z szeroko pojętej stomatologii warto urozmaicić warsztatami z zastosowania przez lekarzy dentystów kinesiology tape. Kinesiologytaping jest rekomendowany jako jedna z metod uśmierzania bólu. Plastry pozwalają również, między innymi, zmniejszyć nieprawidłowe napięcie mięśni, skóry, powięzi, poprawiają mikrokrążenie, czy usuwają zastoiny limfatyczne. „Stanowiska pracy lekarzy dentystów nie zawsze są ergonomiczne a stomatolodzy borykają się z różnymi dolegliwościami, dlatego postanowiliśmy przybliżyć im metodę terapii, która nie jest czasochłonna, a może przynieść doskonałe efekty.” – zwraca uwagę Przewodniczący Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach Rafał Kiełkowski. Warsztaty z kinesiologytapingu cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Organizatorzy podczas tegorocznej konferencji położyli również nacisk na profilaktykę kilkuletnich dzieci i leczenie ortodontyczne mlecznych zębów. Temat tym bardziej istotny, że obecnie mamy do czynienia z epidemią próchnicy wśród najmłodszych. „Zależało nam na stworzeniu wartościowego i urozmaiconego programu wykładów, aby każdy uczestnik wiślańskiego spotkania dentystów mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Cieszymy się, że żaden z zaproszonych wykładowców nie odmówił udziału w konferencji.” – dodaje Rafał Kiełkowski.

Przeciwwagą dla części naukowo-dydaktycznej była część kulturalno-rozrywkowa, jak na andrzejki przystało. „IV Andrzejki Stomatologiczne” przyciągnęły do Wisły ponad 280 uczestników i ponad 20 wystawców. Organizatorzy już myślą o przyszłorocznej edycji, by zaspokoić apetyt na wiedzę oraz spotkania towarzyskie lekarzy dentystów nie tylko ze Śląskiej Izby Lekarskiej, ale również innych Okręgowych Izb Lekarskich. Do zobaczenia w 2018 roku w Wiśle!