Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Recepcja medyczna – języczek u wagi

zdjęcie: TownePost Network, https://www.flickr.com/photos/atgeist/8745114860

zdjęcie: TownePost Network, Flickr

Pierwszym, bardzo ważnym miejscem, od którego zależy sukces twojego gabinetu/przychodni jest RECEPCJA. Recepcja jest miejscem, w którym często zaczyna się kontakt pacjenta z gabinetem, niezależnie czy jest to kontakt telefoniczny czy osobisty.

Jest wiele obszarów działalności przychodni, które skupiają się w tym miejscu jak w soczewce. Jakość realizowana w każdym z tych obszarów wpływa na cały system, jakim jest przychodnia.

5 OBSZARÓW ODPOWIEDZIALNOŚCI PRACOWNIKÓW RECEPCJI

Jeśli pracownicy recepcji dobrze sobie radzą we wszystkich tych obszarach, recepcja staje się sercem organizacji zasilającym krwioobieg i dbającym o optymalne funkcjonowanie całego organizmu, jakim jest przychodnia. Niestety, nie zawsze ma to miejsce. Różnego rodzaju dysfunkcje i niedociągnięcia wpływają wtedy na wizerunek całej firmy. Wśród najczęściej obserwowanych problemów związanych z działaniem recepcji można wyróżnić:

– brak pracownika dedykowanego tylko pracy w recepcji

– niekompetentna osoba na stanowisku, np. bez kwalifikacji w obszarze obsługi pacjenta czy sprzedaży

– ograniczanie aktywności do odbierania telefonów i zapisywania pacjentów na wizyty

– brak identyfikacji z miejscem

– ograniczające przekonania na temat oferowanych usług i produktów

 

grafika_madsukces_art

Cały artykuł przeczytasz na medsukces.pl

Anna Czelej, Małgorzata Kaczyńska, FutureMD