Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Rekordowe Targi KRAKDENT 2014

 Takich tłumów w historii krakowskiego wydarzenia jeszcze nie było. Minioną 22. edycję Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT według szacunkowych danych odwiedziło 12 tysięcy osób! To rekord frekwencji. 

1-sze miejsce najładniejsze stoisko - Stern Weber

Jestem tu czwarty raz. Przyjeżdżam, bo obecność na targach to doskonała okazja, by zobaczyć sprzęt z bliska, wypróbować, jak działa. Internet nie daje takich możliwości – mówi Katarzyna Gurdek-Worek, zwiedzająca, prowadząca własną praktykę stomatologiczną. 

KRAKDENT w ciągu 22 lat przeobraził się z małej imprezy lokalnej w najważniejsze wiosenne wydarzenie w Europie Środkowowschodniej. Na zakupy i po wiedzę przyjeżdżają nie tylko lekarze z całej Polski, ale także zza granicy: Ukrainy, Rosji, Niemiec, Czech czy Słowacji. Doskonale wiedzą, że obecność na KRAKDENCIE to bycie w zgodzie ze światowymi trendami. Zwłaszcza że w tym roku branżowe nowości prezentowało 312 wystawców z całego świata – w tym aż 70 zza granicy, z takich państw jak: Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Korea Południowa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy czy USA.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery tego miejsca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu i na pewno wrócimy tu w przyszłym roku – mówi Neo Han z koreańskiej firmy CSM Implant Korea.
– KRAKDENT nie ma konkurencji w Polsce. Nasz udział w tym wydarzeniu to szansa na to, by nawiązać kontakty z lekarzami z całej Polski – twierdzi Aleksander Dvulit, reprezentant słowackiej Chiromegi.

Laury KRAKDENT-u wręczone

Wśród wielu nowych produktów i usług zaprezentowanych na Targach na szczególne wyróżnienie z pewnością zasługują te, które zostały wyróżnione w Konkursie o Medal Najwyższej Jakości. To prestiżowa rywalizacja, która na trwałe wpisała się w tradycję KRAKDENT-u. Każdego roku o wyróżnienie walczy kilkanaście polskich i zagranicznych firm. Medale, przyznawane w 5 kategoriach przez autorytety branży stomatologicznej, są potwierdzeniem wysokiej jakości produktów.

W trakcie Targów wybrano także najładniejsze stoiska. Liczyły się estetyka i elegancja, niebanalne wykorzystanie gry kolorów i światła, a przede wszystkim pomysł i funkcjonalność. Nagrody powędrowały do firm: Stern Weber Polska (I miejsce), Eur-Med Polska (II miejsce), GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (III miejsce). Wyróżnienie patrona prasowego przyznano firmie Omega Pharma Poland.

 Pomogli po raz czwarty!

W trakcie Targów zorganizowano IV edycję akcji charytatywnej DENTOPOMOC, polegającej na zapewnieniu dzieciom i młodzieży z Małopolski właściwej opieki stomatologicznej poprzez przekazanie produktów lub ufundowanie wizyt w gabinetach. W tym roku akcję wsparły: Instytut Blend-a-Med Oral-B, Colgate Palmolive Poland, Dentomax, Bestom Dentonet.pl, Dornwell, Ecolab, Exomed, GC Europe N.V., GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, „Magazyn Stomatologiczny”, Mediaflor, Nevadent, Pierre Fabre Medicament Polska, Pol-Intech, Quadrostom, Salus International, Seliga Microscopes, Wydawnictwo Czelej.


20140306_twk_00074

 Nie tylko zakupy

Targi to także bogaty program towarzyszący, który obejmował kursy doskonalące i prezentacje firm na stoiskach, dedykowane nie tylko lekarzom, ale także personelowi gabinetu i technikom dentystycznym.

8 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyła się kolejna edycja prestiżowej konferencji Dental Spaghetti. Tematem wiodącym była stomatologia estetyczna w kontekście dylematów pomiędzy idealnym planem leczenia a ekonomią.

– Staramy się zapewniać naszym uczestnikom wykładowców z najwyższej światowej półki. Tak też było w tym roku. Stawiamy przede wszystkim na praktykę, tak aby każdy mógł jak najwięcej skorzystać z prezentacji – mówi dr Maciej Żarow, organizator konferencji.

 Pożegnanie z KRAKDENTEM

Podczas minionej edycji zarząd Targów w Krakowie podzielił się z uczestnikami KRAKDENT-u znakomitą wiadomością. W przyszłym roku wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w którym właśnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

– Cieszy nas, że lekarze stomatolodzy tłumnie odwiedzili tegoroczną edycję. Widzimy, że chcą poznawać nowości i zmieniać swoje gabinety, by jak najlepiej dbać o nasze zęby. Nowy obiekt pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał KRAKDENT-u, który wyrobił sobie znakomitą markę, a wiadomości o nim docierają do najdalszych zakątków świata – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.