Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Rekordowe Targi KRAKDENT® 2015

KRAKDENT 2015 odwiedziło 14 tys zwiedzającychTo była bez wątpienia najlepsza edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRADENT® w historii. Po pierwsze – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży stomatologicznej w tej części Europy odbyło się po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Po drugie, swoją ofertę zaprezentowało rekordowe grono wystawców – 336, a po trzecie – takich tłumów na imprezie jeszcze nie było. KRAKDENT® odwiedziło 14 tys. lekarzy stomatologów! Aż 76% (według badań) pojawiło się na imprezie więcej niż jeden raz, co świadczy o tym, że formuła wydarzenia wciąż się rozwija i ma silną pozycję na rynku.

– Warto było przejechać pół Polski, by pojawić się na tych Targach. Wziąłem udział w interesujących wykładach prowadzonych przez uznanych ekspertów. Zdobyłem wiele cennych informacji z zakresu stomatologii zachowawczej i zastosowania nowych materiałów. Niezaprzeczalnym atutem Targów jest fakt, że można sprawdzić osobiście unity, urządzenia, porozmawiać z producentami, dystrybutorami. Internet nigdy nie zastąpi osobistych spotkań – mówił Jerzy Witek, lekarz stomatolog z Bydgoszczy.

Nowe przestronne hale EXPO Kraków zapewniły uczestnikom Targów większy komfort spotkań, co docenili nie tylko zwiedzający, ale także wieloletni wystawcy, tacy jak m.in. firma POLDENT, która obchodzi 25-lecie istnienia.

– Było nam bardzo przyjemnie świętować jubileusz właśnie na KRAKDENCIE®. Lubimy tu przyjeżdżać i dentyści też, co widać po znakomitej frekwencji. Ani przez chwile się nie nudziliśmy. Nowa hala dała nam oddech i większe możliwości prezentacji swojej oferty – mówiła Małgorzata Nowak-Niedźwiecka, prezes POLDENTU.

Wyjątkowa edycja

Tegoroczna, 23. już edycja KRAKDENTU® miała wyjątkową oprawę w postaci prezentacji Św. Apolonii – patronki stomatologów, dzieła Andy’ego Warhola. Certyfikowany print został sprzedany na Targach za 26 tys. euro! Ale to nie jedyny wyjątkowy akcent wydarzenia.

Jeden z najnowocześniejszych obiektów targowo-kongresowych w Polsce, jakim jest EXPO Kraków, umożliwił w trakcie jednej z sesji naukowych organizację audiowizualnej konferencji z zagranicznym ekspertem, przebywającym w… Kanadzie.

– Nie przypominam sobie, by ktokolwiek w Polsce zdecydował się na podobne rozwiązanie. Pokonaliśmy ponad 6,5 tys. km, nie ruszając się z Sali wykładowej! Organizatorem przedsięwzięcia była klinika DuoDent. My, jako przedstawiciele światowej organizacji International Association for Orthodontics, umożliwiliśmy kontakt z prof. Brock Rondeau – niekwestionowanym autorytetem i wielką osobowością świata stomatologii. Dzięki światłowodom obie strony: profesor i uczestnicy sesji mogli się nawzajem widzieć i komunikować w dwie strony – relacjonował Romuald Ciesielski z IAO Polska.

Według przeprowadzonych badań ankietowych w trakcie KRAKDENTu® 60 % lekarzy przyjeżdża na Targi, by dokonać zakupów, 44%, by poznać nowości. Niemal tyle samo, by podnieść swoje kompetencje. Dlatego ważnym elementem każdej edycji Targów jest część naukowa, czyli Krakdent-edu. Odbyła się w niej rekordowa liczba 25 spotkań z polskimi i światowymi ekspertami – warsztaty, kursy medyczne, sympozja, konferencje w tym m.in. XIV edycja prestiżowej Międzynarodowej Konferencji Stomatologicznej DENTAL SPAGHETTI. Tym razem tematem wiodącym była „Stomatologia estetyczna w nowym wymiarze: wykonalna, wyuczalna, powtarzalna”.

Najładniejsze stoisko targowe - Kol-Dental

– Najwyższy światowy poziom – to zawsze cechowało organizowaną przez nas konferencję. Natomiast jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy tylu uczestników z zagranicy. Przyjechali do nas lekarze z Anglii, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Kanady, Słowacji czy Węgier. To zasługa najlepszych wykładowców na czele z francuską legendą periodontologii, prof. Andre Saadoun’em – mówił dr n. med. Maciej Żarow.

Medale dla najlepszych

Tradycyjnie w trakcie Targów wyróżniono najlepsze prezentowane produkty i usługi. Medal Najwyższej Jakości Targów KRADENT® jest prestiżową nagrodą przyznawaną w wyniku konkursu. O wyróżnienie walczyło kilkanaście polskich i zagranicznych firm. Medale zostały wręczone podczas uroczystej wieczornej gali, po pierwszym dniu Targów, w 4 kategoriach:

1. Sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej.
zgłaszający: ROKO Arkadiusz Rokosa
producent: ROKO Arkadiusz Rokosa
produkt: Pinarka PINAX PRO

2. Materiały stomatologiczne i kliniczne
zgłaszający: CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy
producent: CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy
produkt: ENDOXAL – Preparat do płukania kanałów korzeniowych

3. Materiały pomocnicze, profilaktyka
zgłaszający: ORTOLAB Sp. z o.o.
producent: ORTOLAB Sp. z o.o.
produkt: IPA Indywidualnie Projektowane Aparaty Ortodontyczne

4. Wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii
zgłaszający: MediaFlor Agnieszka Florczak-Skwierczyńska
producent: MediaFlor Agnieszka Florczak-Skwierczyńska
produkt: Motywatorki zdrowego uśmiechu

zgłaszający: OBODA Consulting & Training Group
producent: OBODA Consulting & Training Group
produkt: Cykl szkoleń MEMS dla lekarzy dentystów

zgłaszający: POLKARD Sp. z o.o.
producent: POLKARD Sp. z o.o.
produkt: Kompendium – remanium

Jeszcze nigdy rywalizacja o Najładniejsze Stoisko Targowe nie była taka pasjonująca. Wystawcy w pełni wykorzystali możliwości, jakie daje nowoczesne centrum targowo-kongresowe EXPO Kraków – wysokie, pięknie zaprojektowane stoiska wypełniły dwie hale wystawiennicze. Zdaniem jury najładniej zaprezentowała się firma Kol-Dental. Na drugim miejscu uplasowała się firma Colgate-Palmolive (Poland), a na trzecim firma KaVo Polska Sp. z o.o. Dyplom Patrona Prasowego otrzymała firma Hol-Dental Depot Urszula Chudak.

DENTOPOMOC 2015

Z kolei w 5. już edycji akcji charytatywnej DENTOPOMOC, która wspiera domy dziecka i rodziny zastępcze z Małopolski, zaangażowało się 20 wystawców Targów: Instytut Blend A Med. Oral-B, Colgate, DentONET, Dornwell, ECOLAB, Elgydium, Fundacja Kraina Zdrowia, GC Europe, Heraeus Kulzer, Lemix, Magazyn Stomatologiczny, Media Floor, Medical Maestro, Nevadent, Oxnet, Pol-Intech, Prodenmed, Salus International, Sensodyne, Quadrostom.

Dental Spaghetti 2015

Światowa jakość KRAKDENTu®

Warto podkreślić, że Targi są coraz mocniej rozpoznawalne poza granicami naszego kraju, o czym świadczy ogromna popularność wydarzenia m.in. na Słowacji. Jak przekazuje Słowacka Izba Lekarska, w trakcie KRAKDENTU® na Targach przebywa ponad 30 proc. lekarzy pracujących u naszego południowego sąsiada!

– Cieszymy się, że ta pierwsza edycja w nowej hali spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Rekord frekwencji, udane kontakty biznesowe, wiele niezapomnianych spotkań w salach seminaryjnych. Nowoczesny obiekt na światowym poziomie, jakim jest EXPO Kraków, niewątpliwie pozwolił w pełni wykorzystać potencjał imprezy. Stale monitorujemy trendy, by każdego roku spełniać oczekiwania uczestników. Nie inaczej będzie wiosną przyszłego roku. Już dziś zapraszam na 24. edycję KRAKDENTU®, która odbędzie się w dniach 10-12.03.2016 – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.