Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Relacja z kursu Akademii Dawsona

W ostatni weekend majowy odbył się w Poznaniu kurs Akademii Dawsona prowadzony przez dr Leonarda Hess’a. Wykładowca ukończył stomatologię na North Western Dental School w Chicago. Dr Hess jest członkiem Amerykańskiej Akademii Stomatologii Kosmetycznej, Amerykańskiego Towarzystwa Ekwilibracji, ADA, NCDS. Jest starszym instruktorem w The Dawson Academy.

Słuchacze podczas kursu pozyskali wiedzę między innymi z zakresu rozpoznawania oznak niestabilności okluzji, nauczyli się pozyskiwać informację potrzebną do kompleksowej diagnozy. Dr Hess poruszył temat ścierania się zębów i dlaczego ma to znaczenie dla długotrwałej stabilności naszej pracy. Odpowiedział również na pytanie, co zrobić z wysokością zwarcia u pacjentów ze startymi zębami.

Na kurs przybyło ponad 120 osób, mimo że był to długi weekend, nikt jednak nie żałował tej decyzji, ponieważ organizacja zarówno pod względem merytorycznym, jak i logistycznym, przeprowadzona była na bardzo wysokim poziomie.

Dodatkowo dla uczestników wydarzenia dzień wcześniej przygotowane były bezpłatne warsztaty przedkongresowe. Słuchacze mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy technologi CAD/CAM, zapoznać się, podczas warsztatów praktycznych z materiałem Enamel Plus HRI, artykulatorem i łukiem twarzowym, T-Scanem czy posłuchać o biznesie w stomatologii. 

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu, przygotowane jest już w grudniu kolejne – tym razem spotkanie z dyrektorem klinicznym The Dawson Academy dr Johnem Cranham’em „Funkcjonalna okluzja od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu”! http://akademiadawsona.pl/language/pl/funkcjonalna-okluzja/

 Akademia Dawsona Polska