Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

See You in Poznań – w oczekiwaniu na najważniejsze wydarzenie stomatologiczne na świecie

Z poczucia przynależności do światowej czołówki, z chęci doskonalenia zawodowego lub ze zwykłej ciekawości – każdy powód jest dobry, aby wziąć udział w Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI, który w dniach 7–10 września 2016 r. odbędzie się w Poznaniu. Rejestracja uczestników rozpocznie się 3 listopada 2015 r.

INFORMACJA PRASOWA See You in Poznań – w oczekiwaniu na najważniejsze wydarzenie stomatologiczne na świecie

FDI (World Dental Federation) to największa organizacja stomatologiczna na świecie. Reprezentuje ponad milion dentystów z całego świata, zrzesza około 200 stowarzyszeń i towarzystw naukowych ze 130 krajów. Kongres FDI (FDI Annual World Dental Congress), którego Polska będzie gospodarzem po raz pierwszy w historii, to prestiżowa konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Naczelna Izba Lekarska. Wydarzenie przygotowuje także firma Exactus, która od 25 lat jest organizatorem Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, gospodarz przyszłorocznego Kongresu.

– Przez cztery dni Polska będzie światową stolicą stomatologii. To szansa nie tylko dla rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej – podkreśla prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent Kongresu FDI w Poznaniu i szef Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W ostatnich latach gospodarzami Kongresu były: Indie, Turcja, Chiny, Meksyk, Brazylia czy Singapur. Organizatorzy spodziewają się, że w 2016 r. do Poznania przyjedzie ponad 12 tys. uczestników, z czego duża część – z całego świata.

Prestiż na wyciągniecie dłoni

– To, co wydarzy się w Poznaniu, będzie wyjątkowe. Będzie można zobaczyć i posłuchać wykładowców znanych z literatury fachowej, w niezwykle bogatym programie, którego na krajowych konferencjach nie można stworzyć – zauważa prof. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu, wiceprezydent PTS.

W Poznaniu obecni będą najwybitniejsi specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, wśród nich – postaci znane, lubiane, nietuzinkowe.

– Podczas Kongresu będziemy podkreślać, że jama ustna jest integralną częścią organizmu i bramą otwierającą drogę do dalszych struktur ustroju. Eksperci będą udowadniać, że przyczyna wielu groźnych chorób ogólnoustrojowych może tkwić w stanach patologicznych istniejących w jamie ustnej – tłumaczy prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

Silnym atutem Kongresu FDI w Poznaniu będzie różnorodna część warsztatowa.

Zdrowie jamy ustnej na ustach parlamentarzystów

Kongres nierozerwalnie łączy się z obradami Światowego Parlamentu FDI. Podczas licznych spotkań i debat kreowana jest międzynarodowa polityka w zakresie zdrowia jamy ustnej. Polskę podczas prac Parlamentu będę reprezentowali delegaci z PTS oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.

– NIL jest uprawniona do delegowania trzech przedstawicieli na Zgromadzenie Ogólne FDI z prawem do głosowania i jednego doradcy/obserwatora, natomiast PTS jednego delegata i jednego obserwatora – mówi lek. dent. Anna Lella, prezydent elekt European Regional Organization of FDI (ERO-FDI).

W ubiegłych latach lekarze dentyści – parlamentarzyści opracowali standardy dotyczące fluoryzacji, zdecydowali o konieczności ograniczania amalgamatu stomatologicznego oraz podjęli uchwałę, która podkreśla nierozerwalny związek pomiędzy zdrowiem jamy ustnej, ogólnym stanem zdrowia a jakością życia.

Bez CEDE, ale z wieloma okazjami na zakupy

Kongresowi FDI w Poznaniu towarzyszyć będą również targi produktów stomatologicznych oraz szereg spotkań biznesowych. Oznacza to rok przerwy dla wystawy CEDE, która wróci w 2017 r. W ostatnich latach liczba wystawców prezentujących swoje produkty podczas AWDC wyraźnie przekraczała 200. Organizatorzy Kongresu w Poznaniu spodziewają się, że nawet 60 proc. wystawców, mogą stanowić tzw. firmy matki, czyli producenci sprzętu, który zazwyczaj sprzedawany jest w Polsce przez autoryzowanych handlowców lub dystrybutorów. Wydarzenie wzbogaci bogaty program imprez towarzyszących.

Ważne daty i adresy

Rejestracja (wyłącznie on-line) uczestników na Kongres rozpocznie się 3 listopada 2015 r. Zakończenie wczesnej rejestracji ustalono na ostatni dzień maja przyszłego roku. Organizatorzy planują dwa rodzaje „wejściówek”: jednodniową i czterodniową. Od 1 grudnia do końca marca 2016 r. będą przyjmowane prace naukowe. Szczegółowy kalendarz, a także inne ważne informacje dotyczące Kongresu, dostępne są na stronie internetowej www.fdi2016poznan.org oraz na profilu Facebook www.facebook.com/FDI2016POZNAN.