ZNAJDŹ LEKARZA

wtorek, 23 Lipiec 2019 Wersja beta
Zobacz:

Separatory amalgamatu – przegląd

Unijne regulacje w sprawie zaprzestania stosowania rtęci w plombach oficjalnie zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2018 roku. Przepisy mają również w maksymalny sposób ograniczyć czas przechowywania odpadów zawierających rtęć do pięciu lat, z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata.

Nowe regulacje przyjęte przez Unię Europejską wynikają z dotychczasowej luki prawnej pomiędzy legislacją unijną, a zapisami konwencji ONZ w sprawie rtęci (uważanej za jedną z najbardziej toksycznych substancji na świecie) z 2013 roku, tzw. Konwencji z Minamaty, która ma na celu ochronę zdrowia ludzkiego i środowiska przed jej działaniem. Tym samym Parlament Europejski chce, aby do 2030 r rtęć zniknęła ze wszystkich gabinetów dentystycznych.

Unijne rozporządzenie wchodzące w życie z dniem 1 lipca w całości można przeczytać tutaj.

Dostosowując gabinet do wymogów unijnych warto zapoznać się z kompleksową ofertą rozwiązań dostępnych na rynku.


Separacja amalgamatu w suchych i mokrych systemach ssących firmy Dürr Dental

Od ponad 75 lat nazwa Dürr Dental kojarzona jest z wprowadzaniem nowych i często rewolucyjnych technologii w świecie stomatologii.

Nie inaczej jest także w kwestii separacji amalgamatu, w której to dziedzinie mamy doświadczenie sięgające początku lat 80-tych XX wieku. Od początku restrykcyjne normy obowiązujące na naszym rodzimym rynku czyli w Niemczech, wymusiły zaawansowanie technologiczne urządzeń przeznaczonych do odzyskiwania amalgamatu, zwanych potocznie separatorami amalgamatu.

Wszystkie separatory produkcji Dürr Dental wykorzystują tę samą technologię separowania i wszystkie wyposażone są w narzędzia kontroli skuteczności ich pracy. Separatory posiadają samooczyszczającą się wirówkę, dzięki której stopień separacji dochodzi do 97,9% skuteczności. Skuteczność uzależniona jest od osiąganych obrotów silnika, a te w czasie pracy są stale kontrolowane. Także stopień wypełnienia kasetki zbierającej amalgamat podlega stałej kontroli i dopiero po jej wypełnieniu w 100 % użytkownik jest zmuszony do jej wymiany. Wszystkie stany pracy i ewentualne błędy sygnalizowane są użytkownikowi zarówno na urządzeniu, jak i na komputerze, po wcześniejszym podpięciu urządzenia do sieci komputerowej gabinetu i podłączeniu urządzenia w programie Tyscor Puls.

Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik może być pewny, że nie uwalnia do środowiska szkodliwego amalgamatu.

Oferta firmy Dürr Dental pozwala na wyposażenie nowych instalacji ssących, ale także doposażenie istniejących instalacji. Ponieważ jednak każda instalacja ssąca jest tylko teoretycznie taka sama (sucha lub mokra) należy naszym zdaniem w każdym Państwa gabinecie zastanowić się z doradcą jakie rozwiązanie będzie optymalne.

Poniżej przegląd naszych separatorów amalgamatu, jakie można znaleźć w ofercie Dürr Dental, należy jednak pamiętać, że instalacja ssąca z separatorem nie kończy się tylko na tym urządzeniu. Często konieczne jest doposażenie systemu w zawory płuczące i spluwaczkowe. Pierwszy z nich zapewnia stałe nawilgacanie systemu w czasie pracy, co ma olbrzymie znaczenie dla czystości separatora, drugi czyli spluwaczkowy zapewnia w systemie mokrym odcięcie spluwaczki od ssania i uniknięcia niepotrzebnych szumów na spluwaczce.

VSA 300 S  – jednostanowiskowa pompa ssąca systemu mokrego (separacja płynów i powietrza następuje w pompie ssącej) z zintegrowaną separacją amalgamatu. Jest to idealne rozwiązanie dla nowo powstających gabinetów, ale także wszędzie tam, gdzie należy już wymienić pompę ssącą. Stopień separacji 97,5 % oraz kontrola zarówno wypełnienia kasetki i skuteczności separacji.

 

CA 1 – jednostanowiskowy separator amalgamatu. W przypadku systemu suchego jego miejsce znajdzie się obok unitu, w przypadku mokrego za pompą ssącą. Wydajność 97,9% i maksymalny przepływ cieczy 4l/min.

 

CA 2 – separator amalgamatu przeznaczony do instalacji mokrych, dwustanowiskowych. Separator wyposażony w stelaż i przyłącza w celu szybkiego montażu za pompą ssącą. Skuteczność 97,9 %.

 

 

CA 4 – centralny separator amalgamatu jako uniwersalne rozwiązanie do gabinetów z kilkoma unitami. Stopień separacji na poziomie 98,9% oraz wszystkie funkcje kontroli pracy (także na PC z programem Tyscor Puls)

CAS 1 – separator cieczy/powietrza oraz separator amalgamatu w jednym. Do instalacji w bloku spluwaczki w systemie suchym. Stopień separacji 97,9 %.

 

DÜRR DENTAL AG,

Höpfigheimer Strasse 17,

74321 Bietigheim-Bissingen,

Germany

KONTAKT W POLSCE

tel.: +48 604 969 941

e-mail: bartosz.sywula@duerrdental.com

www.duerrdental.com

 


SSAKI firmy CATTANI z separatorami amalgamatu

Ssaki stomatologiczne firmy CATTANI Sp.A. są wyjątkowymi urządzeniami, które oprócz  energooszczędności, możliwości rozbudowy do jednostki obsługującej większą ilość unitów dentystycznych poprzez wprowadzenie dodatkowego loginu i hasła, charakteryzują się konstrukcją modułową.

Ten rodzaj konstrukcji pozwala w dowolnym momencie na zainstalowanie w każdym z ssaków: TURBO JET 1, MICRO SMART czy TURBO SMART separatorów amalgamatu, które spełniając najwyższe normy separacji  (ISO 11143 oraz TÜV) jednocześnie są najlepszą ofertą pod względem finansowym.   

Cena separatora amalgamatu w zależności od modelu:  Hydrocyclon ISO 4, Hydrocylon ISO 6 czy Hydrocyclon ISO 18 waha się od 2.700 zł do 3.500 zł.

Każdy z ssaków produkowany jest w wersji bez obudowy (ekonomicznej) przeznaczonej do zainstalowania w pomieszczeniach technicznych poza gabinetem stomatologicznym oraz w wersji w obudowie dźwiękochłonnej pozwalającej na zainstalowanie w gabinecie stomatologicznym obok unitu.

Ponad 50-letnie doświadczenie firmy CATTANI w produkcji systemów ssących i separacji amalgamatu od jednostek 1-stanowiskowych do centralnych systemów obsługujących ponad 300 stanowisk oraz instalacje w gabinetach stomatologicznych, uniwersytetach i placówkach medycznych na całym świecie, świadczą o najwyższej jakości tych urządzeń.

Ponadto firma CATTANI posiada w Polsce ponad 40 serwisantów posiadających autoryzację producenta .

 

CATTANI POLSKA

Jana Henryka Dąbrowskiego 471A

60-451 Poznań

 

KONTAKT

Telefon: +48 61 852 11 55

Faks :+48 61 851 59 78

Mail: office@cattani.com.pl

www.cattani.com.pl


MD Separator

 

Wprowadzony w USA w 2015 r.

Zgodny z ISO 11143 (typ 3 Amalgam Separator).

Małe wymiary umożliwiają instalację bez ingerencji w podzespoły unitu.

Może być instalowany w każdym typie unitu, także w unitach wyposażonych tylko w ślinociąg.

Montowany na wężu odpływowym przed wejściem do sieci kanalizacyjnej.

Separacja na poziomie 99,6%.

Cena: 2 990 zł brutto

 

Redee 

www.redee.pl

Tel. 632887276

biuroredee@gmail.com

62-704 Kowale Pańskie 35

Woj. Wielkopolskie

 


 

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci