Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Śnieżnobiały uśmiech nawet w dwie godziny?

Piękny uśmiech potrafi dodać nam zdecydowanie więcej pewności siebie, a nawet odwagę do nawiązywania nowych relacji. Dzięki niemu czujemy się bardziej atrakcyjni, zadbani i lepiej oceniani przez innych. Niestety estetyczny wygląd zębów łatwo stracić, chociażby przez palenie tytoniu czy picie wina. Na szczęście na rynku są dziś dostępne nowoczesne i w pełni bezpieczne metody wybielania zębów, które w krótkim czasie pozwolą nam uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Jakie sposoby na zachwycający uśmiech zna i stosuje współczesna stomatologia?  

Na wybielanie zębów w gabinecie dentysty decyduje się dziś coraz więcej pacjentów niezależnie od wieku.

Zmiana koloru uzębienia związana jest z czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi oddziaływującymi na zęby w jamie ustnej. Do najczęstszych z nich zaliczamy te związane ze stylem życia: palenie papierosów, spożywanie pokarmów bogatych w barwniki, a także stosowanie niektórych leków. Wnikają one w powierzchnię szkliwa powodując zmianę koloru zębów. Czynniki wewnętrzne to różne zaburzenia powodujące zmianę budowy i składu tkanek zęba, które działają najczęściej w okresie tworzenia się zębów

– wyjaśnia lek. dent. Patryk Kononowicz, implantolog i endodonta Medicover Stomatologia. Zabieg wybielania pozwala odzyskać naturalną biel zębów, a co najważniejsze jest całkowicie dla nas bezpieczny. Dlatego profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest doskonałą alternatywą dla domowych metod oraz różnego rodzaju past czy preparatów.

Wybielanie zębów z wykorzystaniem systemów Beyond i Zoom

Obecnie jednymi z najlepszych metod wybielania w prestiżowych gabinetach stomatologicznych jest wybielanie za pomocą systemów Zoom lub Beyond, opartych na aktywacji substancji wybielającej światłem lampy.

Szybkość przeprowadzenia zabiegu, pełna kontrola efektów wybielania, precyzyjne określenie zasięgu zabiegu i jego selektywność. Wszystko to powoduje, ze wybielanie z wykorzystaniem systemów aktywowanych światłem, jest najlepszym sposobem na piękny, biały uśmiech

– komentuje lek. dent. Patryk Kononowicz, implantolog i endodonta Medicover Stomatologia.

Jak przebiega taki zabieg?

Wybielanie zębów zawsze poprzedza konsultacja u lekarza dentysty, ponieważ zęby, na których wykonuje się zabieg, muszą być zdrowe. Przed rozpoczęciem, lekarz ocenia także aktualny kolor zębów i ustala z pacjentem, jakie są jego oczekiwania.
W trakcie wizyty, która trwa od 45 minut do 2 godzin, lekarz lub higienista aplikuje na zęby kolejne porcje żelu do wybielania i aktywuje światłem lampy. Preparat powoduje utlenianie przebarwień i rozbicie ich na drobne części, które są usuwane z powierzchni zębów. Po takiej jednorazowej wizycie wychodzimy z gabinetu z białym uśmiechem.
Zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ oddziałuje na powierzchowne warstwy szkliwa i zębiny. Co więcej, możemy go wykonać selektywnie – na wybranych zębach, a nawet na części jednego zęba, który zmienił barwę na przykład w wyniku przyjmowania antybiotyków.

Źródło: Medicover