Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Spójrz w przyszłość higieny jamy ustnej z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca) Philips Sonicare, globalny partner Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, zachęca do wyrabiania i utrzymywania dobrych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii sonicznej.

Z chorobami jamy ustnej zmaga się 3,9 mld ludzi na całym świecie, a nieleczona próchnica zębów występuje prawie u połowy światowej populacji.[1] Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju próchnicy jest cukier. Próchnicę stwierdza się niemal u 100% osób dorosłych, co czyni ją najbardziej rozpowszechnionym, ale zarazem też możliwym uniknięcia schorzeniem na świecie.[2] Tym bardziej warto z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej przypomnieć jak zapobiegać chorobom jamy ustnej, aby chronić swoje zdrowie.

Dobre nawyki, takie jak szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty, są niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowia jamy ustnej, zębów i dziąseł. Należy jednak pamiętać, że rozwój technologii oferuje nowe sposoby dbania o jamę ustną, które mogą prowadzić do poprawy jej zdrowia w dłuższym okresie oraz, co ważne, do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Szczoteczki do zębów takie jak Sonicare DiamondClean Smart lub ProtectiveClean mogą pomóc w doskonaleniu techniki szczotkowania za pomocą czujników i aplikacji w przypadku DiamondClean Smart. Technologia oparta na analizie danych pomaga dzięki aplikacji Sonicare dokonać właściwych wyborów dotyczących ochrony zdrowia jamy ustnej i pozwala na bardziej profesjonale czyszczenie zębów w domu. Czujniki nacisku zapobiegają zbyt mocnemu naciskowi na szkliwo. Natomiast dzięki technologii BrushSync główki szczoteczki mogą automatycznie wybierać optymalny tryb pracy i poziom intensywności[3].

Ponadto próchnica występuje u 60 do 90 procent dzieci uczęszczających do szkoły, dlatego też ogromnie ważne jest wyrobienie nawyku prawidłowego mycia zębów już na wczesnym etapie życia. W tym z kolei może pomóc dopasowana do potrzeb najmłodszych szczoteczka Sonicare For Kids, również działająca z aplikacją, ale stworzoną specjalnie dla dzieci.

Oczywiście ogromne znaczenie w trosce o higienę jamy ustnej mają również środki zapobiegawcze takie jak regularny przegląd stomatologiczny.

Rekomendowane ceny szczoteczek Philips Sonicare DiamondClean Smart zaczynają się od 1169 zł, a ProtectiveClean 6100 od 679 pln.


[1] Światowa Federacja Dentystyczna (FDI), 2018

[2] Światowa Federacja Dentystyczna (FDI). Sugars and Dental Caries: A practical guide to reduce sugars consumption and curb the epidemic of dental caries. Genewa. Światowa Federacja Dentystyczna (FDI), 2016

[3] Dostępne w szczoteczkach DiamondClean Smart i ProtectiveClean serii 6100.