Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Sterylny gabinet stomatologiczny według wytycznych z 2017 roku

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym są świadczone usługi medyczne o różnym stopniu inwazyjności. To tam przeprowadza się zabiegi diagnostyczne, lecznicze, pielęgnacyjne, ale też bardzo ważne są prace pomocnicze takie jak mycie, dezynfekcja, sterylizacja sprzętu i narzędzi. W ostatnich miesiącach wraz ze zmianami dotyczącymi sterylizacji, jakie opracowali eksperci ze Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa, Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej oraz Narodowego Instytutu Leków pojawiło się mnóstwo pytań i wątpliwości, które z pewnością rozwieje specjalistyczne szkolenie organizowane przez Dentomax.

Zmiany dotyczą zwiększenia częstości wykonywania testów biologicznych procesu sterylizacji w autoklawie z „raz na trzy miesiące” do „raz na tydzień”. Przypomnijmy, że najczęściej stosowanym testem biologicznym w gabinetach lekarskich jest Sporal A, biologiczny wskaźnik kontroli procesu sterylizacji parą wodną w autoklawie. Ma on formę małego paska bibuły nasyconego zawiesiną spor szczepu Geobacillus stearothermophilus o zdolności do przejścia w formy wegetatywne. Po umieszczeniu paska w autoklawie przeprowadza się cykl sterylizacji, a następnie test dostarcza się do najbliższego laboratorium bakteriologicznego, gdzie przeprowadzana jest hodowla. Test jest inkubowany w temperaturze 56 st. C. przez 7 dni; w przypadku gdy sterylizacja jest skuteczna, bulion pozostaje klarowny.

Aspekty prawne procesów dekontaminacji w stomatologii, rozwiązania przestrzenne punktu sterylizacji, transport materiałów skażonych, zasady czyszczenia i dezynfekcji wyrobów medycznych i innych przedmiotów lub materiałów, kontrola procesu dezynfekcji – to tylko niektóre zagadnienia, które będą poruszane podczas szkolenia. 27 kwietnia w Warszawie poprowadzi je mgr Elżbieta Kutrowska, konsultant Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej. Organizatorem jest firma Dentomax, która należy do ścisłej czołówki firm zaopatrujących dentystów w nowoczesny, markowy sprzęt stomatologiczny i najwyższej jakości, firmowe materiały stomatologiczne. Koszt pięciogodzinnego szkolenia to 250 zł. Zapisać się można wchodząc na stronę internetową i wypełniając formularz:

Realizacja procesów sterylizacji w oparciu o wytyczne z 2017r. – Szkolenia stomatologiczne, kursy dla stomatologów

Czytaj więcej

 

Źródło: https://publicum.prowly.com/