Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Stomatologia po śląsku

Cykl konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii zawitał tej zimy na Śląsk, a konkretniej do Zabrza, gdzie w ostatni weekend stycznia odbyła się impreza pod nazwą Industriadent. Nazwa konferencji nieprzypadkowa, bowiem zarówno program wykładowy, jak i część rozrywkową wydarzenia wpisano w lokalny kontekst infrastrukturalny i kulturowy. Nie zabrakło studenckich wycieczek do kopalni, a wykłady zapowiadano po śląsku i po polsku.

Te ostatnie odbywały się w majestatycznych wnętrzach Domu Muzyki i Tańca, gdzie zebrani w olbrzymiej auli studenci, młodzi lekarze oraz wykładowcy słuchali i mówili o najnowszych trendach w leczeniu stomatologicznym, szczególnie interesujących przypadkach klinicznych i procedurach leczenia. Wśród prelegentów nie zabrakło lekarzy dentystów ze Śląska, pojawili się również goście z innych miast i wykładowcy zagraniczni. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i przedstawiciele Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w tym dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek.

Dzień Teorii obfitował w wykłady z zakresu stomatologii zachowawczej („Znaczenie i adaptacja zabiegów higienicznych i profilaktycznych podczas wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego” – dr n. med. Marcin Aluchna), periodontologii („Quo vadis periodontologio” – dr n. med. Rafał Wiench) czy chirurgii („Zastosowanie autogennych metod stymulacji procesu gojenia kości i tkanek miękkich” – lek. dent. Maciej Michalak). Nie zabrakło również wystąpień na temat ortodoncji – o cyfryzacji w tej dziedzinie mówił dr n. med. Michał Tarnawski – czy protetyki.

24 godziny później, w Dniu Praktyki, na uczestników Industriadent czekały warsztaty praktyczne.

JA