Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie zakupiło tomograf stożkowy 3D VistaVox S

Ersa Medical wygrała przetarg na dostawę tomografu stożkowego do Pracowni Diagnostyki Obrazowej, którą kieruje prof. dr hab. n. med. T. Katarzyna Różyło.

VistaVox S jest dostępny w sprzedaży na rynku europejskim od kwietnia tego roku. W sumie w Polsce pracują trzy takie urządzenia.

„To nasz drugi projekt referencyjny dla uczelni medycznej” – mówi Emil Redzik z Ersa Medical, autoryzowanego dystrybutora Durr Dental w Polsce. „Przed rokiem pantomograf z technologią S-Pan zakupiło Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu. W moim przekonaniu to bardzo szczególna nobilitacja dla jakości obrazowania Durr Dental oraz wysokich standardów szkoleń, obsługi i serwisu, które oferujemy naszym klientom wspólnie z niemieckim partnerem” – ocenia Emil Redzik.

Obrazowanie 2D i 3D w jednym

„Tomograf CBCT 3D dostarczony przez Ersa Medical spełnił wszystkie wymagania określone przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie i już na początku grudnia został zamontowany przy ul. Karmelickiej 7. Zamawiając VistaVox S, Pracownia Diagnostyki Obrazowej kierowana przez prof. Różyło, otrzymała jednocześnie aparat 2D, bowiem tomograf wykonuje również zdjęcia pantomograficzne.” – informuje Emil Redzik

Skan pełnego łuku zębowego – FOV Ø 130×85

Tomografia wolumetryczna wiązki stożkowej w wykonaniu VistaVox S to obraz 2D i 3D + technologia S-Pan dla implantologów, chirurgów jamy ustnej oraz wszystkich bardzo wymagających stomatologów pragnących zobaczyć więcej. Skan CBCT wyróżnia wykraczające poza standard pole obrazowania obejmujące cały łuk zębowy (FOV Ø 130×85 mm oraz 10 FOV Ø 50×50 mm), a także redukcja dawki promieniowania dzięki dopasowanemu polu obrazowania podążającemu za anatomią pacjenta (bez kręgosłupa).

Szkolenie u dr n. med. Tomasza Kulczyka, monitor z DICOM i kompendium w pakiecie

Standardem oferowanym bezpłatnie przez Ersa Medical przy zakupie VistaPano S lub VistaVox S – obok szkolenia z obsługi urządzania – jest kurs z obrazowania prowadzony przez dr n. med. Tomasza Kulczyka w Poznaniu lub specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej Wojciecha Bekiesza w Białymstoku. Szkolenie obejmuje swym zakresem praktyczną wiedzę radiologiczną jak również obsługę VistaVox S. W prezencie stomatolog zyskuje również kompendium Wydawnictwa Czelej oraz jeden z trzech monitorów medycznych BARCO z DICOM, spełniających wymagania dla monitorów opisowych lub przeglądowych (50 lub 100% OFF zależnie od obowiązującej promocji).

„Razem z jakością VistaSystem #ProstoZfabryki, nasz klient otrzymuje w pakiecie praktyczną wiedzę chirurgów szczękowo-twarzowych pracujących z technologią S-Pan oaz 3D na co dzień. Z oczywistych względów nie proponowaliśmy takiego rozwiązania w ośrodku stomatologicznym o najwyższym stopniu referencyjności. Tak samo jak kompendium „ABC radiografii i radiologii stomatologicznej”, które wręczamy przy każdym zamówieniu na radiologię Durr Dental”  – dodaje przedstawiciel dystrybutora.

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego. W ramach wspólnego zamówienia na dostawę aparatury i sprzętu medycznego, Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakupiło również 18 unitów stomatologicznych oraz autoklaw wolnostojący.

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia zostało opublikowane 7.12.2017 r.

 

http://www.sck.lublin.pl/index.php/powyzej-kwot-art-11-ust-8/354-sck-zp-10-17-dostawa-aparatury-i-sprzetu-medycznego

 

Informacja prasowa z filmem o VistaVox S jest dostępna pod linkiem:

https://www.ersamedical.pl/single-post/2017/12/20/Stomatologiczne-Centrum-Kliniczne-UM-w-Lublinie-zakupiC582o-tomograf-stoC5BCkowy-3D-VistaVox-S

 

VistaVox S – strona producenta

https://www.duerrdental.com/en/products/imaging/x-ray-units/vistavox-s/

 

Warto zobaczyć:

Wyjątkowy pantomograf w Centrum Stomatologii UM w Poznaniu

https://www.ersamedical.pl/single-post/Wyj%C4%85tkowy-pantomograf-w-Centrum-Stomatologii-UM-w-Poznaniu

Pierwszy w Polsce tomograf stożkowy VistaVox S

https://www.ersamedical.pl/single-post/Pierwszy-w-Polsce-tomograf-sto%C5%BCkowy-3D-VistaVox-S

Włącz DICOM. Tak jak oni. I zobacz więcej.

https://www.ersamedical.pl/single-post/2017/12/12/W%C5%82%C4%85cz-DICOM-Tak-jak-oni-I-zobacz-wi%C4%99cej-1

 

Więcej informacji na:

https://www.ersamedical.pl/ oraz w mediach społecznościowych: #ProstoZfabryki