Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Superdziadkowie mogą dać wnukom więcej niż słodycze. W Światowym Dniu Cukrzycy ruszyły dwie kampanie społeczne Fundacji Medicover

Fundacja Medicover rozpoczęła kilkutygodniową, ogólnopolską kampanię, podejmującą temat cukrzycy typu 2. Ta podstępna choroba, nosząca znamiona epidemii, stanowi aż 90% przypadków cukrzycy. Kampania prowadzona jest w dwojaki sposób. Z jednej strony kierowana jest do dzieci i młodzieży – pozwala im wgryźć się w tematykę zdrowia i zostać „gwiazdami internetów”,
z drugiej, zwraca się do babć i dziadków, by rozpieszczając swoje wnuki, chronili je jednocześnie przed chorobami cywilizacyjnymi – stając się superdziadkami. Oba bieguny łączy wspólny mianownik – zdrowy styl życia może nas uchronić przez zachorowaniem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dbajmy o siebie i siebie nawzajem, doceniając wspólnie spędzany czas.  

Cukrzyca typu 2 – to podstępny przeciwnik, który nie ujawnia się od razu – potrzebuje aż 20 lat, aby nas zaskoczyć. Przez ten czas, zapracowujemy sobie na nią: niską aktywnością fizyczną, lekkomyślną dietą, w końcu nadwagą i otyłością. Cukrzyca nie boli, bolą dopiero jej konsekwencje, w postaci stopy cukrzycowej, niewydolności nerek, poważnych problemów ze wzrokiem, czy układem krwionośnym. Motywacja do zmiany stylu życia nie przychodzi łatwo. Szczególnie, gdy podjąć wyzwanie powinna jednocześnie cała rodzina. Ale jest to możliwe!

superdziadkowie.pl – to strona dla babć i dziadków. Dla tych, którzy chcą ustrzec swoje wnuki przed cukrzycą typu 2, by wyrosły na zdrowych dorosłych. Którzy chcą postępować z rozmysłem, dla których liczy się sprawdzona wiedza o profilaktyce zdrowia ich wnuków. Którzy chcieliby być dla nich mądrymi wychowawcami, pozytywnymi kompanami i przyjaciółmi. Na superdziadkowie.pl starsze pokolenie dowie się jak przekonać wnuki do zdrowych nawyków, by czerpały z tego jak najwięcej życiowych korzyści. Zapisze się na specjalne warsztaty dla babć i dziadków, a dodatkowo powspomina co było dobrego w minionych czasach w kontekście zdrowego żywienia.

Ddob.com/pozdro jest platformą skierowaną do dzieci młodzieży. Angażuje wokół tematu cukrzycy typu 2 swojską dla młodych ludzi przestrzeń social mediów. Na platformie DDOB, młodzi ludzie spotkają się z popularną youtuberką i ambasadorką akcji, Billie Sparrow (Wroobelek) oraz poznają bliżej inspirujące historie absolwentów Programu PoZdro!. Młodzi ludzie na poznają tu zaskakujące fakty dotyczące cukru, dowiedzą się co robią z nami słodkie napoje, przyswoją niezwykłe 10 zasad zdrowego odżywiania oraz całą prawdę o aktywności fizycznej.
Czy życie stanie się lepsze jeśli będą uprawiać sport? To wszystko i jeszcze więcej – między innymi  nietypowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, właśnie tutaj.

Wszystkie elementy kampanii, choć mają różnych odbiorców, to jeden wspólny mianownik – zdrowy styl życia może uchronić Cię przez cukrzycą typu 2.  

Kampanię PoZdro! z Okazji Światowego Dnia Cukrzycy 14 listopada 2017 roku, uzupełniła w wieczornych godzinach akcja podświetlania budynków w przestrzeni miejskiej kolorem niebieskim (Warszawa, Wrocław, Lublin), alternatywnie, wyświetlania haseł odnoszących się do przeciwdziałania cukrzycy. Wsparły nas w tej idei między innymi: Muzeum Narodowe w Warszawie, PGE Narodowy, Stadion Arena Lublin, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W Światowym Dniu Cukrzycy, już od kilku lat wiele przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie podświetla swe budynki i budowle na kolor niebieski, gdyż właśnie ten kolor został przyjęty przez Światową Federację Cukrzycy jako symbol zjednoczenia ludzi dobrej woli na rzecz cukrzycy („Unite for diabetes”). Podświetlenie budynku w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą jest wyrazem solidarności z osobami chorymi na cukrzycę i poparcia dla działań instytucji i organizacji, które na całym świecie z nią walczą.

Partnerzy: Gdynia moje miasto, MZA Warszawa, Tramwaje Warszawskie, ZKM Gdynia, MPK Lublin, MPK Wrocław, Fundacja Nasza Wspólna Przyszłość, PGE Narodowy, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Stadion Arena Lublin, Ströer, Premium Outdoor, UrbanINFO.tv, Medicover, Synevo Laboratoria Medyczne, Centrum LIM, Hotel InterContinental Warszawa.

Więcej informacji o Programie PoZdro! na stronie internetowej i Facebooku: www.po-zdro.pl, https://www.facebook.com/ProgramPoZdro/

Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, prowadzony przez Fundację Medicover, od 2014 roku walczy o zdrową teraźniejszość i przyszłość polskich dzieci. Dotychczas obejmował uczniów klas gimnazjalnych w 4 polskich miastach – Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i kilku gminach ościennych. Od roku szkolnego 2017/2018, w związku z reformą edukacji – Program skierował swoje działania także do uczniów klas IV szkół podstawowych we Wrocławiu. Jak dotąd, w przedsięwzięciu wzięło udział 158 gimnazjów oraz 67 szkół podstawowych.

Celem PoZdro! jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia dzieci poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia u nich w przyszłości cukrzycy, zwłaszcza typu 2, i innych chorób cywilizacyjnych. Program przeciwdziała nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży, podnosi świadomość zdrowego trybu życia wśród całych rodzin, które razem z dzieckiem są do niego zapraszane. Dotychczas, już ponad 60 000 młodych ludzi w różnej formie skorzystało z Programu. Wszystkie elementy Programu są bezpłatne dla jego uczestników.

Cele Programu PoZdro! są osiągane przy pomocy trzech podstawowych elementów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu na terenie szkół dobrowolnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, około 20-minutowych badań przesiewowych: m.in. oceny ostrości widzenia, oceny postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy
i składu ciała, co poprzedza informacja skierowana do rodziców (np. podczas wywiadówek).

Drugim elementem PoZdro! jest edukacja młodzieży poprzez innowacyjne Lekcje Multimedialne PoZdro!
W 2016 roku bezpłatnie udostępnione zostało szkołom 40 000 pakietów Lekcji Multimedialnych dla uczniów, zgodnych z podstawą Programową. Ideą pakietu jest włączanie środowiska szkolnego w promocję zdrowego stylu życia, akcentowanie roli sportu i właściwej diety. Dodatkowo, w ramach Programu przeprowadza się szkolenia w placówkach edukacyjnych, dotyczących kształtowania i realizacji polityki zdrowotnej na terenie szkół poprzez wykłady skierowane do nauczycieli oraz dostarczenie odpowiednich narzędzi służących edukacji zdrowotnej.

W ramach trzeciego elementu Programu, dzieci z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią opieką indywidualną czterech specjalistów: lekarza, dietetyka, psychologa, specjalisty aktywności fizycznej. Do tej pory uczestnicy PoZdro! odbyli już ponad 32 tys. indywidualnych wizyt tego typu. Jednak to nie wszystko. W ramach Programu przeprowadzane są także warsztaty edukacyjne dla całych rodzin (dotychczas – 75), regularne zajęcia sportowe mające inspirować do spróbowania różnych dyscyplin sportu (już ponad 50) oraz warsztaty dla rodziców moderowane przez psychologa, tzw. Klub Rodziców PoZdro!, służące wymianie doświadczeń (20 spotkań). Dostępny jest ponadto bezpłatny Poradnik PoZdro! – kompendium wiedzy o zdrowym trybie życia. Poradnik można pobrać ze strony internetowej Programu PoZdro!

PoZdro! jest jednym z największych programów w Europie, jeżeli chodzi o planowaną ilość przebadanych dzieci. Organizatorzy chcą przebadać w ciągu pięciu lat 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Dotychczas, zostało przebadanych już ponad 21 tys. gimnazjalistów, a więcej niż 3 tys. rodzin objętych zostało specjalistycznym, dwuletnim wsparciem. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu programu to około półtora tysiąca dzieci, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne. Dotychczas Program ukończyło już 348 rodzin.

Program PoZdro! jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. w 2017 roku został odznaczony złotą statuetką
w międzynarodowym konkursie dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie – The International CSR Excellence Awards. Honorowy patronat nad Programem PoZdro! sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia. Wszelkie informacje o Programie „PoZdro!”, a także materiały filmowe prezentujące wydarzenia sportowe dla młodzieży objętej ZOI oraz historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej Programu: www.po-zdro.pl oraz na profilu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ProgramPoZdro

Fundacja Medicover realizuje program PoZdro! z własnych środków, pochodzących z grantu uzyskanego od założycieli i właścicieli firmy Medicover – Fundacji Szwedzkiej Rodziny Jochnick’ów o nazwie J&C af Jochnick Foundation. Program powstał w oparciu o najlepsze krajowe i międzynarodowe wzorce, które uwzględniają skuteczne narzędzia zdrowia publicznego stosowane w promocji zdrowia i w tzw. medycynie behawioralnej.

O Fundacji Medicover

Fundacja Medicover została powołana przez Grupę Medicover w 2007 roku. Głównymi zadaniami Fundacji są: szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia, propagowanie profilaktyki oraz prawidłowej diagnostyki oraz kształtowanie społecznej świadomości dotyczącej konieczności świadczenia profesjonalnych usług medycznych. W oparciu o wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny, działalność Fundacji Medicover koncentruje
się na edukowaniu, wspieraniu społeczności lokalnych oraz tworzeniu programów, które w sposób pośredni
lub bezpośredni przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia i świadomości społeczeństwa. Poza organizacją Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Fundacja wspiera też m.in. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku oraz Ośrodek „Ufność” w Częstochowie. W ramach wolontariatu pracowniczego prowadzone są liczne projekty, takie, jak m.in.: Medicover Runners, czy,  już od pięciu lat, coroczny Rajd Rowerowy „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”. Od 2016 roku Fundacja Medicover odpowiada również
za organizację Queen Silvia Nursing Award (Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii) – w ramach tego konkursu studenci pielęgniarstwa opracowują i przedstawiają pomysły na usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Aktualnie trwa druga edycja Programu https://www.queensilvianursingaward.pl/.

O Medicover

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1994 r. i dziś obecna jest w dwunastu krajach. Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Firma obecna jest we wszystkich regionach Polski. Na koniec 2016 roku posiadała 31 centrów medycznych oraz 1800 placówek współpracujących i partnerskich. Do końca 2016 roku firma miała pod opieką 647 tys. pacjentów. Jako firma medyczna, Medicover w Polsce zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię aż po kompleksową opiekę szpitalną. Od 2009 roku firma posiada własny wielospecjalistyczny Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie.

 

Kontakt dla mediów:

 

Specjalista ds. komunikacji Fundacji Medicover

Katarzyna Walczak-Szepczyńska

Tel. +48 660 599 226
Email: katarzyna.walczak@medicover.pl

 

Kierownik Projektu „PoZdro!”

Kamila Szarejko, Fundacja Medicover

Tel. + 48 501 523 133
Email: kamila.szarejko@medicover.pl

 

„PoZdro!” Infolinia: 500 900 777 (czynna od wtorku do piątku w godz. 12:00-20:00, w soboty od 10:00-14:00)