Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

SUPERPRZEWODNIK po CEDE 2017 i Kongresie Unii Stomatologii Polskiej

Tegoroczne CEDE (14-16 września, Poznań) odbywa się w dwóch wymiarach: biznesowym, w doskonale znanej formule wystawy produktów stomatologicznych oraz edukacyjnym, pod postacią premierowej edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Lektura SUPERPRZEWODNIKA pozwoli na najwłaściwszy wybór spośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dla kogo CEDE 2017?

Bez wątpienia dla wszystkich uczestników branży stomatologicznej: lekarzy dentystów, techników dentystycznych, asystentek, higienistek, stażystów, studentów, uczniów, zarządzających gabinetami i klinikami, poszukujących biznesowych inspiracji. Dowodami na gotowość spełnienia oczekiwań szerokiego spektrum odbiorców są przede wszystkim lista wystawców oraz program naukowy.

Dlaczego CEDE 2017?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Organizatorzy chcą, aby wystawa CEDE w kolejnych latach była platformą świadomego rozwoju polskiej branży stomatologicznej, a nie wyłącznie miejscem prezentacji jej osiągnięć. Stąd m.in. pomysł na integrację biznesu z nauką i praktyką, integrację samej nauki czy powołanie inkubatora wiedzy w postaci sesji „Naukowy Zawrót Głowy”.

Poprzez uczestnictwo w CEDE stomatolog czy technik odrywa się od pracy, musi więc być przekonany, że to mu się opłaci. Czynnikiem motywującym ma być wiedza, oczywiście ta na najwyższym poziomie, stąd właśnie pomysł na organizację Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu jest prof. Marzena Dominiak.

Za ile?

Zupełnie za darmo dla tych, którzy chcą uczestniczyć jedynie w wystawie produktów stomatologicznych oraz wziąć udział w sesjach bezpłatnych Kongresu Unii Stomatologii Polskiej:

– sesji organizowanej przez Naczelną Izbę Lekarską (15 września),

– sesji Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce (16 września),

– sympozjum satelitarnym GlaxoSmithKline pt. „Ultraszybka Ulga – nowa, sprawdzona technologia w zwalczaniu nadwrażliwości” (14 i 16 września),

–  sympozjum satelitarnym organizowanym przez firmę PIERRE FABRE pt. „Innowacyjność oraz różnice w zabiegach jedno i dwuetapowej implantacji (15 września),

– a także w debacie pt. „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?” (14 września) czy koncercie Anity Lipnickiej (14 września).

Wygenerowanie bezpłatnej karty wstępu, umożliwiającej swobodne poruszanie się po wyżej wymienionych wydarzeniach możliwe jest na stronie www.cede.pl do 10 września (można logować się poprzez konta założone np. przy okazji poprzednich edycji CEDE lub Kongresu FDI 2016 Poznań, rejestracja tylko indywidualna) oraz na miejscu w holach MTP, przy wejściach: wschodnim i zachodnim.

Opłaty obowiązują uczestników Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Mogą oni wykupić jedno lub trzydniową kartę wstępu na wszystkie wykłady w ramach Kongresu. Dodatkowo płatne są: warsztaty (udział w warsztatach można wykupić nie będąc uczestnikiem Kongresu), kursy teoretyczno-praktyczne na kadawerach oraz niektóre szkolenia organizowane przez firmy.

Koszt pełnego uczestnictwa w Kongresie wynosi odpowiednio: 1300 zł (lekarze, 1 dzień – 560 zł), 400 zł (stażyści, studenci), 290 zł  (higienistki, asystentki, technicy, uczniowie).

Tradycyjnie opłata kongresowa zapewnia bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej ZTM w dniach 13-16 września 2017.

Ilu wystawców przyjedzie do Poznania?

Ok. 200. Z ich ofertą będzie można zapoznać się w czterech pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na stoiskach czekać na uczestników będą producenci, dystrybutorzy, wydawnictwa oraz firmy świadczące usługi dla branży dentystycznej.

Aż 56 z prezentowanych produktów i usług od czerwca br. bierze udział w internetowym plebiscycie Gwiazdy CEDE. Do 14 września (godz. 16.00) internauci (tylko na www.cedenews.pl/gwiazdy-cede) oraz uczestnicy wystawy (stoisko konkursu w pasażu) mogą wspierać swoje ulubione produkty w czterech kategoriach: sprzęt, materiały, profilaktyka oraz edukacja/it. Laureatów głosowania poznamy w trakcie uroczystej Gali poprzedzającej koncert Anity Lipnickiej.

Jak zwiedzać wystawę?

Najlepiej z aplikacją mobilną CEDE 2017 w dłoni, którą można bezpłatnie pobrać na urządzenia mobilne. Appka pomoże m.in. wyszukiwaniu wystawców (wg listy alfabetycznej lub wg grup towarowych) oraz w łatwym odnalezienie stoiska firmy na planie wystawy. Aplikacja przyda się także uczestnikom Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

 Czy na CEDE będą nowości produktowe?

Kilkadziesiąt! Oczyszczacze powietrza, zestawy do sedacji, systemy izolacji pacjenta, implanty, kompozyty, leksykony angielsko-polskie, unity, autoklawy oraz wiele, wiele więcej. Lista nowości produktowych nowości CEDE jest regularnie uzupełniana

Gdzie zaparkuję przyjeżdżając na CEDE 2017?

W pobliżu terenów targowych zlokalizowanych jest ponad 20 parkingów miejskich. Dla zwiedzających udostępniony zostanie także parking na terenie MTP i parking MTP przy ulicy Matejki. Ceny na parkingach MTP – 60 złotych (1 dzień), 120 złotych (3 dni). Wjeżdżający na parking MTP muszą posiadać dokument wstępu na teren wystawowy (identyfikator lub potwierdzenie uczestnictwa w Kongresie).

Czy w pawilonach MTP będzie dostępny catering?

Usługi gastronomiczne oraz cateringowe dla uczestników CEDE 2017 świadczyć będą: MTP Cafe (pasaż), MTP Bistro (antresola), Garden City (nowy kompleks w pawilonie 15), Sala Wody (pawilon 15), Sala Ognia (pawilon 15), ogródek gastronomiczny przed pawilonem 15.

Które wykłady i warsztaty wybrać?

To kolejne z pytań, na które odpowiedzi nie odważymy się podać – trzeba zdecydować samemu, a jest z czego wybierać. Program edukacyjny Kongresu Unii Stomatologii Polskiej tworzą:

sesje towarzystw naukowych oraz organizacji (Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Naczelnej Izby Lekarskiej) organizowane w ramach integracji naukowej – hasła przewodniego CEDE 2017 i Kongresu;

sesje HOT-TOPIC, czyli emocjonujące dyskusje z udziałem ekspertów na tematy ważne i kontrowersyjne. Podczas sesji obalone zostaną wszelkie mity związane ze stosowaniem fluoru, zaprezentowane będą „za” oraz „przeciw” antybiotykoterapii w stomatologii, a międzynarodowy panel specjalistów rozprawi się z jednym z najbardziej komentowanych tematów ostatnich miesięcy – autogennymi metodami regeneracji (m.in. mielenie kości, PRF);

wykłady wybitnych praktyków z kraju (m.in. prof. Dominiak, prof. Konopka, dr Cerkaski, dr Żarow) i zagranicy (prof. Choukorun, prof. Binderman, dr Hugo Sousa Dias, dr Igor Ristić);

sesje tematyczne (m.in. laseroterapia, stomatologia estetyczna), sesja „Ciekawe przypadki w stomatologii” (praktyczne case study dla słuchaczy o rożnym stopniu zaawansowania); sesja „Wokół Gabinetu” (zarządzanie, social media, finanse itp.)

warsztaty (zostało kilka wolnych miejsc na szkolenia z zakresu planowania 3D w implantologii czy technik opracowywania kanałów);

teoretyczno-praktyczne kursy na kadawerach (tzw. materiał ludzki nieutrwalony, obłożenia operacyjne, fragmenty preparatu niewykorzystywane są zasłonięte). Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym preparatom ludzkim oraz odpowiednio przygotowanej sali, ćwiczenia odbywają się w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków operacyjnych. Kursy będą przeprowadzone w centrum szkoleniowym POZNAŃ LAB w Przeźmierowie k. Poznania (transport zapewnia organizator).

sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” (wstęp wolny) – podczas której zostaną zaprezentowane najciekawsze prace habilitacyjne, doktorskie oraz studenckie z ostatnich lat.

Prof. Marzena Dominiak

Czy na CEDE 2017 są szkolenia firm?

W tym roku jest ich wyjątkowo dużo – blisko 60! Ich organizatorami są producenci, dystrybutorzy oraz firmy specjalizujące się w szkoleniach, a wiele z nich jest bezpłatnych. Na szkolenia firmowe rejestrację prowadzą organizatorzy, jednak aby w nich uczestniczyć trzeba posiadać bezpłatną kartę wstępu na CEDE. Pełna lista szkoleń firmowych dostępna jest tutaj. Wszystkie odbywają się w salach na antresoli w pawilonie 7.

Jak miło spędzić czas po zwiedzaniu i nauce?

Na zakończenie pierwszego dnia CEDE, na scenie w pasażu specjalnie dla uczestników wystąpi Anita Lipnicka (wstęp wolny). 15 września na koncert Krystyny Prońko zaprasza Portaldentystyczny.pl (poza terenem MTP, wstęp płatny). Na stronie www.cede.pl w zakładce Poznań/Po godzinach rekomendujemy listę pubów i restauracji, które na hasło CEDE 2017 oferują 10-15 proc. zniżki.

Jak nie przepłacić za hotel w Poznaniu?

I tym razem kierujemy do rekomendowanej przez Organizatorów bazy noclegowej dostępnej na www.cede.pl. Znajdują się tam miejsca zarówno w 4 gwiazdkowych hotelach, jak i łóżka zlokalizowane w poznańskich akademikach.

Gdzie znajdę szczegółowe informacje o CEDE 2017?

Lista wystawców, plan pawilonów, lista nowości produktowych, program edukacyjny, abstrakty wykładowców, zestawienie atrakcji, linki do najtańszych hoteli – to wszystko znajduje się na oficjalnej stronie www.cede.pl. Dodatkowo, CEDE 2017 to prawdopodobnie pierwsza na świecie impreza o charakterze targowym, która posiada portal informacyjny pozwalający być z wydarzeniem na bieżąco – www.cedenews.pl.