Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej na WUM

DSCN6628Sympozjum naukowe z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, zorganizowane pod patronatem Fundacji do walki z nowotworem jamy ustnej, odbyło się 20–21 marca 2014 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wzięło w nim udział 100 lekarzy stomatologów i studentów.

Podczas Sympozjum mogliśmy wysłuchać wykładów między innymi na takie tematy, jak „Wykrywanie chorób ogólnoustrojowych i onkologicznych w jamie ustnej pacjenta” (Magdalena Pawelczyk-Madalińska), „Prawidłowa dokumentacja leczenia – jak uniknąć procesu sądowego?”, „Odpowiedzialność cywilna lekarzy, gabinetu i personelu ilustrowana ciekawymi przypadkami prawnymi” (Monika Szmidt), „Jak zarobić pieniądze w gabinecie stomatologicznym w warunkach wciąż rosnącej konkurencji?” (Agata Nocuń). Poruszono również kwestie dotyczące „Roli lekarza stomatologa we wczesnym wykrywaniu zmian przednowotworowych i nowotworowych” (Małgorzata Giezek-Kaczmarek), a także „Kserostomii i halitozy” (Marcin Pochwalski). Były też ciekawe praktyczne pokazy modelowania twarzy kwasem hialuronowym i mezoterapii jako rozszerzenia procedur stomatologii estetycznej (Marzena Lorkowska-Precht).

 

Wśród wystawców, którzy prezentowali swoje produkty, znaleźli m.in. POLDENT, MEDITRANS, ATOS M.M., DENTAL BP, DENTAL S.

Wszyscy uczestnicy Sympozjum wzięli udział w losowaniu. Główną nagrodą był asystor stomatologiczny w dowolnie wybranym kolorze, który otrzymała Ewa Rzeźniewska.

Uczestniczącym w spotkaniu na WUM wykładowcom, wystawcom i gościom jeszcze raz dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia na kolejnym wydarzeniu naukowym zorganizowanym przez firmę IDF.

 Redakcja