Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Sympozjum CEIA 2013

IMG_8167IMG_8099

25 – 26 października br. już po raz 9. do Krakowa zjechali lekarze stomatolodzy z Polski i zagranicy, aby uczestniczyć w Sympozjum Implantologicznym Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii (CEIA). Jest to jedno z największych wydarzeń edukacyjnych w branży stomatologicznej w Polsce, organizowane przez Biomet3i. Od pierwszej edycji w CEIA udział wzięło ponad 2000 dentystów z Polski, Hongkongu, Izraela, USA, Kanady czy Włoch.

 

Na tegoroczną edycję Sympozjum CEIA zaproszono dwóch wybitnych specjalistów, którzy wystąpili w roli wykładowców i szkoleniowców. 25 października br. uczestnicy CEIA zebrali się w Teatrze im. Juliusz Słowackiego w Krakowie, aby wysłuchać profesora Dennisa Tarnowa, jednego z najsłynniejszych wykładowców z dziedziny implantologii stomatologicznej, szefa Wydziału Implantologii Stomatologicznej na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Głównymi tematami tego dnia były: wskazania i przeciwwskazania do natychmiastowej implantacji i chirurgii bezpłatkowej oraz kliniczne dylematy związane z prawidłowym konturem tkanek miękkich (aktualny stan wiedzy i nowe perspektywy). Profesor Tarnow, posługując się przykładami, dzielił się wiedzą, zapraszając publikę do aktywnego udziału. Lekarze niespodziewanie stawali się zębami czy implantami – w sposób obrazowy przedstawiano, co dzieje się w jamie ustnej przed, w trakcie i po interwencji implantologów. Podczas wykładów i dyskusji każda wątpliwość została rozwiana, a każde pytanie doczekało się wyczerpującej odpowiedzi.

 

IMG_8101Wieczorem organizatorzy zaprosili na CEIA Evening połączoną w tym roku wyjątkowo z Galą Top Design Gabinetów Stomatologicznych. Uczestnicy przenieśli się w czasie do Ameryki z okresu prohibicji, korali i charlestona – motywem przewodnim uroczystości był film „Wielki Gatsby”. Dużą atrakcję stanowiły pokazy akrobacji i tańców powietrznych. Jednak zebrani najbardziej czekali na moment, w którym Lucyna Wasio dołączyła na scenie do Tomasza Kammela i razem wręczali nagrody technikom, lekarzom i profesorom związanym z firmą Biomet3i.

 

Drugiego dnia CEIA zajęcia zmieniły lokalizację. W Hotelu Park Inn warsztaty poprowadził profesor Roberto Cocchetto, zaangażowany w prowadzenie badań klinicznych z dziedziny implantologii i implantoprotetyki, profesor wizytujący na kursach podyplomowych z implantologii na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech. Tematem przewodnim zajęć było leczenie implantoprotetyczne bezzębia, warianty postępowania w zależności od stopnia skomplikowania przypadków klinicznych. Profesor Cocchetto zwrócił również uwagę na nowoczesne rozwiązania, które są już dostępne dla lekarzy stomatologów z całego świata.

 

Sympozjum po raz dziewiąty było istotnym wydarzeniem w kalendarzu lekarzy stomatologów, dając wgląd w nowości na rynku, ciekawe przypadki kliniczne, a przede wszystkim umożliwiając zdobycie wiedzy i rozwój umiejętności implantologicznych.

 

Justyna Barańska

 

IMG_8217