Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Szczoteczka elektryczna pomocna w higienie jamy ustnej

Elektryczne szczoteczki zyskują coraz większą popularność, a na rynku można znaleźć szereg różnorodnych modeli. Jaka szczoteczka będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Jakie urządzenie pomoże Ci zadbać o właściwy stan higieny jamy ustnej znacznie ułatwiając jej codzienną pielęgnację? Z artykułu dowiesz się jak właściwie zadbać o zdrowy oraz piękny uśmiech przez wiele lat.

 

Zalety stosowania szczoteczki elektrycznej

Zadbane zęby będą zdrowe oraz pięknie wyglądające przez wiele lat. Właściwe dbanie o zęby to szczotkowanie ich przynajmniej dwa razy dziennie. Zaleca się jednak żeby były myte po każdym posiłku. Przyjmowane przez nas pokarmy pozostawiają małe cząsteczki jedzenia w jamie ustnej, które mogą być źródłem rozwijających się bakterii. Elektryczna szczoteczka z powodzeniem pomoże nam się pozbyć resztek jedzenia z zębów oraz przestrzeni między zębnej. Niewątpliwą zaletą części z modeli jest możliwe dopasowanie intensywności oraz szybkości szczotkowania pod nasze potrzeby. Osoby z nadwrażliwością mogą wybrać mniejsze drgania. W przeciwieństwie do szczoteczki manualnej poza ruchem wynikającym z pracy naszego nadgarstka zęby oczyszczają dodatkowe drgania.

Szczoteczki elektryczne zapewniają bezpieczne mycie zębów, nie powodują uszkodzeń szkliwa, a jednocześnie są bardzo skuteczne. Nylonowe włókna nie zarysowują płytki nazębnej. Są tak cienkie, że dostaną się do każdej przestrzeni zęba co zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy. Szczoteczka elektryczna jest bezpieczna w użytkowaniu również dla osób, które noszą aparat ortodontyczny. Jej ruchy zapewnią głębokie czyszczenie wokół wszystkich elementów aparatu. Część z modeli ma wymienną końcówkę, która wraz z użyciem pasty wybielającej może polepszyć koloryt naszych zębów przy regularnym stosowaniu. Korzystanie ze szczoteczki elektrycznej jest bardzo wygodne i w szybszy sposób pozwala uzyskać zadowalający efekt podczas mycia zębów.

Szczoteczka elektryczna rotacyjna, czy szczoteczka soniczna

Spotykając się ze szczoteczką elektryczną mamy do czynienia z urządzeniem, której jest ładowane na akumulator. Od jego wydajności będzie zależała długość pracy. Obecnie najpopularniejszymi typami szczoteczek elektrycznych jest rotacyjna oraz soniczna. Szczoteczki elektryczne soniczne wykonują bardzo szybkie drgania oraz emitują dodatkowo falę dźwiękową, która rozbija cząsteczki. Mają jednak ograniczony ruch głowicy. Szczoteczkę elektryczną rotacyjną cechują szybkie ruchy na kilku osiach. Wykonuje mniej ruchów podczas minutowego działania niż soniczna.

Oba typy mają swoich zwolenników, ale badania nad skutecznością wykazują więcej zalet przy stosowaniu szczoteczki, która ma ruchy soniczne.

Zadbaj o zdrowie jamy ustnej

Piękny uśmiech to nie tylko nasza wizytówka mówiąca o tym, że dbamy o swój wygląd. To również zadbanie o zdrowie. Zepsute zęby wpływają na ogólną jakość organizmu i mogą prowadzić do bardzo groźnych powikłań. Przy codziennej pielęgnacji warto jest pamiętać żeby zadbać nie tylko o czystość zębów, ale całej jamy ustnej: dziąseł, języka oraz ścianek. Poza myciem zębów powinniśmy oczyszczać również każdą powierzchnie, ponieważ wszędzie tam mogą zalegać resztki tworzące bakterie. Warto jest zakupić płyny do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne, które dostaną się do tych rejonów między zębami, do których szczoteczka nie sięgnie. Pamiętajmy o tym, że dbałość o higienę musi się opierać o prawidłowe szczotkowanie zębów. Bez dokładności i systematyczności nie zadbamy o właściwą kondycję płytki nazębnej i narazimy nasze zęby na próchnicę oraz osadzanie się kamienia. Decydując się na zakup szczoteczek elektrycznych możesz zapewnić sobie i swoim bliskim najlepszą opiekę jamy ustnej. Co więcej, już dzieci od 3 roku życia mogą je stosować do codziennej pielęgnacji! Zdrowe zęby oraz jama ustna to nie tylko zabiegi higieniczne, ale również właściwa dieta bogata w witaminy oraz minerały. Pamiętając o tych zasadach będziesz mógł się cieszyć pięknymi zębami, które nie będą dotykane przez różne dolegliwości.

Materiał sponsorowany