Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Szkolenie studentów stomatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

29 marca odbyło się szkolenie studentów stomatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z technik warstwowej odbudowy w zębach przednich.

Jak wiadomo odbudowy w odcinku przednim uzębienia są zagadnieniem wcale niełatwym. Zapoznać się z tym problemem mieli okazję studenci III, IV, V roku Stomatologii oraz lekarze stażyści Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dnia 29.03 br. odbyło się Szkolenie Praktyczne z firmą Kerr.

Przedstawiciel Pan Maciej Moskalewicz przybliżył nam techniki warstwowej odbudowy w zębach przednich z użyciem kompozytu nanohybrydowego Herculite® XRV™ Ultra. Na modelach silikonowych uczestnicy spotkania mieli odbudować ząb z materiałów kompozytowych. Mieliśmy do dyspozycji zarówno kolory zębinowe jak i szkliwne, od A3,5 do kompozytu LT. Wreszcie mogliśmy na spokojnie zobaczyć różnice w przezierności, połysku oraz konsystencji materiałów.

 Po zakończonej odbudowie prace trzeba było wypolerować. Mogliśmy porównać dwa systemy polerowania zaproponowane przez firmę Kerr – gumki do polerowania kompozytów HiLusterPlus Polishing System oraz krążki ścierne OptiDisc.

 W odcinku przednim uzębienia opracowywanie wypełnienia to połowa sukcesu, dlatego każdy z nas poświęcił tej czynności trochę czasu. Z niecierpliwością czekamy na następną porcję szkoleń.

Natalia Szafranko