ZNAJDŹ LEKARZA

środa, 20 20 listopada19 Wersja beta
Zobacz:

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Dwudniowe podstawowe szkolenie implantologiczne

Czerwiec 5 - Czerwiec 6

Kurs praktyczny na zwierzęcych preparatach nieutrwalonych

 

Termin: 5 – 6 czerwca 2019

 

O szkoleniu: Podczas szkolenia lekarz stomatolog rozwinie zestaw wyselekcjonowanych umiejętności, które pozwolą zaplanować i przeprowadzić w sposób bezpieczny dla pacjenta pierwszy, samodzielny zabieg wszczepienia implantu.

 

PROGRAM KURSU ZOSTAŁ PODZIELONY NA MODUŁY

 

MODUŁ I: WPROWADZENIE

Uczestnik zapozna się z niezbędną wiedzą merytoryczną oraz zacznie rozwijać umiejętność myślenia kategoriami planowania leczenia implantologicznego.

 

MODUŁ II: DIAGNOSTYKA I PLANOWANIE LECZENIA

Instruktorzy przeprowadzą z uczestnikami warsztaty diagnostyczne w oparciu o ponad 30 starannie wyselekcjonowanych, najczęściej spotykanych podstawowych przypadków klinicznych. Materiały dydaktyczne pochodzą z prywatnego archiwum prowadzących.

 

Uczestnik nauczy się:

 • jakie są wady i zalety RTG zęba, zdjęcia panoramicznego oraz tomografii komputerowej, jako podstawy podjęcia niezbędnych decyzji w procesie diagnozowania pacjenta oraz planowania leczenia implantologicznego,
 • jak na podstawie wywiadu lekarskiego, badań dostarczonych przez pacjenta oraz tomografii komputerowej zakwalifikować pacjenta do leczenia implantologicznego,
 • jakie są różnice między systemami tomografii komputerowej, m. in. KODAK, ICAD, SAMSUNG – uczestnicy otrzymają zestaw praktycznych wskazówek, które pomogą im prawidłowo interpretować zdjęcia wykonane w każdym z systemów.

 

Instruktorzy pokażą również, jak w praktyce podejmować decyzje:

 • czy pacjent kwalifikuje się do leczenia implantologicznego,
 • w jakich sytuacjach istnieją wskazania do zastosowania standardowej protetyki, a w jakich warto zaplanować leczenie implantologiczne,
 • kiedy można bezpiecznie przeprowadzić implantację natychmiastową, a kiedy trzeba bezwzględnie przełożyć zabieg, na okres po wygojeniu się kości,
 • czy kość spełnia warunki pozwalające wkręcić w nią implant, czy też wskazane jest odroczenie zabiegu i wykonanie augumentacji materiałem kościo-zastępczym,

 

Podczas szkolenia uczestnicy poznają listę kontrolną planowania leczenia implantologicznego oraz nauczą się stosować ją w praktyce.

Jeden z ważniejszych kluczy do sukcesu w rozwoju umiejętności w zakresie implantologii stanowi nauka na własnych doświadczeniach. Dlatego uczestnicy na tym etapie szkolenia otrzymają również dodatkową listę kontrolną, która pomoże przeanalizować każdy przeprowadzony zabieg i wyciągnąć wnioski na przyszłość nawet doświadczonemu implantologowi.

 

AKADEMIA ALPHA BIO POLSKA

MODUŁ III: INSTRUMENTARIUM ORAZ UMIEJĘTNOŚCI CHIRURGICZNE

Instruktorzy przeprowadzą warsztaty praktyczne, których celem jest rozwinięcie niezbędnych umiejętności chirurgicznych.

 

Uczestnik rozwinie i utrwali umiejętność:

 • posługiwania się podstawową techniką szycia płata śluzówkowo-okostnowego, którą wykorzystuje się w przypadku 99% zabiegów implantologicznych,
 • posługiwania się fizjodyspenserem i wykonywania prawidłowych nawiertów w różnych warunkach kostnych,
 • prawidłowego wprowadzania implantów.

 

MODUŁ IV: WPROWADZENIE DO PROTETYKI IMPLANTOLOGICZNEJ

Uczestnicy poznają podstawowe uzupełniania protetyczne stosowane w leczeniu implantologicznym.

Instruktorzy podzielą się praktycznymi wskazówkami, które pomogą zaplanować współpracę z technikiem dentystycznym.

 

Pierwszego dnia szkolenie zaczyna się o godzinie 10.00 i trwa do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia szkolenie zaczyna się o godzinie 9.00 i kończy się około godziny 16.00.

W ciągu tygodnia po szkoleniu każdy z uczestników otrzymuje od instruktorów drogą mailową ocenę swoich umiejętności oraz instrukcje dotyczące dalszych działań.

 

Korzyści

 • Część praktyczna odbywa się w warunkach bloku operacyjnego
 • Uczestnikom przysługują punkty edukacyjne
 • Praca w małym zespole, który gwarantuje indywidualne podejście i najwyższą jakość szkolenia

 

Informacje organizacyjne:

szczegóły i zapisy: https://www.cem-med.pl/szkolenie/implant-2/

organizator: Centrum Edukacji Medycznej

miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, 03-737 Warszawa (wjazd od ul. Markowskiej 9)

telefon: 785 556 600 / 22 501 81 71

mail: kontakt@cem-med.pl

strona internetowa: http://www.cem-med.pl

 

Wykładowcy:

 

 • Piotr Melon – Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, lekarz stomatolog specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej, członek zespołu dr Jerzego Foczpańskiego w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Implantolog z bogatym doświadczeniem praktycznym i dydaktycznym. Swoje umiejętności rozwijał bezpośrednio pod kierunkiem dra Jerzego Foczpańskiego oraz uczestnicząc w kursach krajowych i zagranicznych. Do tej pory z sukcesem przeprowadził ponad 1500 implantacji. Często zapraszany przez implantologów do udziału w zabiegach jako konsultant.
 • Paweł Czechowski – Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, lekarz stomatolog specjalizujący się w protetyce stomatologicznej, członek zespołu dra Jerzego Foczpańskiego w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Implantolog z bogatym doświadczeniem praktycznym i dydaktycznym. Dotychczas z sukcesem przeprowadził lub uczestniczył jako drugi implantolog wponad 900 implantacjach oraz zaplanował leczenie protetyczne dla ponad 1400 pacjentó Zapraszany przez implantologów do udziału w zabiegach jako konsultant.

 

Szczegóły

Start:
Czerwiec 5
Koniec:
Czerwiec 6
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://www.cem-med.pl

Organizator

Centrum Edukacji Medycznej
Telefon:
22 501 81 71
Email:
kontakt@cem-med.pl
Strona internetowa:
http://www.cem-med.pl

Miejsce

Centrum Edukacji Medycznej CEM
Markowskiej 9 (wejście od ul. Brzeskiej)
Warszawa,
+ Google Map

Nasi klienci