Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Zarządzanie tkankami miękkimi – najważniejsze procedury

  • Data szkolenia: 24-03-2023 - 25-03-2023
  • Organizator szkolenia: DSI

Dwudniowe, intensywne, praktyczne szkolenie prezentujące kanon kluczowych procedur z zakresu zarządzania tkankami miękkimi wokół implantów i zębów własnych. To szkolenie to esencja najważniejszych technik i absolutna baza do dalszego rozwoju w zakresie zarządzania tkankami miękkimi.

Formuła warsztatu gwarantuje możliwość przećwiczenia procedur pod okiem doświadczonego klinicysty, a zakres prezentowanych metod dobrany jest tak, aby niezależnie od poziomu umiejętności przed szkoleniem móc po jego ukończeniu natychmiast wykorzystać nabyte umiejętności w codziennej pracy z pacjentami. Zachęcamy, aby uczestnicy wykorzystali możliwość konsultacji własnych przypadków, przynosząc na szkolenie dokumentację pacjentów.

Szkolenie skierowane dla początkujących i praktykujących implantologów, których celem jest uzyskanie stabilnych, przewidywalnych i wysoce estetycznych efektów leczenia u pacjentów. Idealne również dla absolwentów Curriculum Implantologicznego i pokrewnych szkoleń jako praktyczne rozszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania tkankami miękkimi.

Program szkolenia:

  1. Chirurgia i mikrochirurgia. Znaczenie podejścia mikrochirurgicznego w zarządzaniu tkankami.
  2. Przygotowanie pacjenta do zabiegów na tkankach miękkich.
  3. Rola higienisty/ki w zarządzaniu tkankami miękkimi i współpraca z higienista/ką.
  4. Instrumentarium potrzebne do zabiegów. Szczegółowe omówienie instrumentarium z prezentacją.
  5. Rodzaje szycia, nici, igieł i mikroskalpeli. Sposoby szycia, odpowiedniego doboru nici w zależności od sytuacji i zabezpieczenia rany dawczej. Ćwiczenia praktyczne z mikrochirurgii, szycie nićmi 6.0 i 7.0.
  6. Rodzaje przeszczepów w zależności od miejsca biorczego.
  7. Rodzaje tkanki łącznej w zależności od miejsca na podniebieniu. Pobieranie tkanki łącznej z guza szczęki. Ćwiczenia praktyczne.
  8. Szczegółowe omówienie zabiegu FGG z prezentacją, aspekty klinicznego zastosowania tego typu przeszczepów. Ćwiczenia praktyczne.
  9. Szczegółowe omówienie zabiegów SCTG metodą deepitelializacji z prezentacją, aspekty klinicznego zastosowania tego typu przeszczepów. Ćwiczenia praktyczne z SCTG metodą deepitelializacji.
  10. SCTG – metodą jednego cięcia. Szczegółowe omówienie z pokazem, aspekty klinicznego zastosowania tego typu przeszczepów. Ćwiczenia praktyczne.
  11. AAF- dowierzchołkowe przesunięcie płata, szczegółowe omówienie z pokazem, aspekty klinicznego zastosowania tego typu przeszczepów. Ćwiczenia praktyczne.
  12. Śruba gojąca – kiedy i czy natychmiast w trakcie implantacji. Liczne aspekty zastosowania jednoczasowego odsłonięcia implantu w trakcie implantacji.
  13. Farmakoterapia przy zabiegach na tkankach miękkich.
  14. Postępowanie i opieka nad pacjentem po zabiegach na tkankach miękkich.
  15. Możliwe powikłania – jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić.
  16. Dyskusja.
  17. Omówienie przypadków na podstawie dokumentacji pacjentów przywiezionej przez uczestników.

 

Więcej informacji: www.dsi-edu.com, 22 338 70 70, biuro@dsi-edu.com