Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Targi jakich jeszcze nie było!

Zgodnie z oczekiwaniami tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT® zakończyła się olbrzymim sukcesem! Ponad 15 000 tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej(w tym z tak odległych krajów jak Gwatemala, Bangladesz czy Kuwejt), rekordowa liczba zaprezentowanych nowości oraz największa w dotychczasowej historii Targów KRAKDENT® liczba Wystawców – 447 firm z całego świata!

 

Imponująca frekwencja

 

To była najlepsza z dotychczasowych edycji jednego z najważniejszych – a według wielu Wystawców – najważniejszego spotkania branży stomatologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozytywne oceny 26. Targom KRAKDENT®wystawiłym.in. firmy od wielu już lat związane z KRAKDENTEM®.

–Targi KRAKDENT® są bardzo ważnym wydarzeniem na mapie naszej firmy. Przyjeżdżamy tu regularnie i jesteśmy zadowoleni. Mamy okazję spotkać się z naszymi klientami oraz zaprezentować nasze nowości. Również tegoroczną edycję oceniamy na plus. Dopisała frekwencja, a zwiedzający chętnie odwiedzali nasze stoisko. W przyszłym roku również marka Blanx zawita do Krakowa na Targi KRAKDENT® – mówi Anna Kuźnicka.

W superlatywach wystawę oceniali też przedstawiciele firm debiutujących na KRAKDENCIE®.

–To nasze pierwsze Targi KRAKDENT® i muszę przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem. Pozyskaliśmy wiele kontaktów w różnych dziedzinach stomatologii, pokazaliśmy potencjalnym klientom naszą ofertę i mamy nadzieję, że targi pozytywnie wpłyną na sprzedaż naszych produktów–mówi Wiktoria Szymańska z firmy ImplantSwiss.

 

KRAKDENT® jak magnes…

 

Wszyscy Zwiedzający mieli swoje powody by odwiedzić Targi KRADKENT®. Jedni nastawiali się przede wszystkim na uaktualnienie i zdobycie wiedzy. Drudzy koncentrowali się na prezentowanych branżowych nowościach. Jeszcze inni chcieli w kilka godzin zaopatrzyć swoje gabinety we wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty. Bez względu na motywację do wzięcia udziału w KRAKDENCIE® każdy znalazł tu to, czego szukał!

– Czy warto było przyjechać na Targi KRAKDENT®? Oczywiście! Co roku panuje tu znakomita atmosfera, jest wielu wystawców i wiele technologicznych nowości, które powinniśmy znać. Ponadto targi dają możliwość profesjonalnego zapoznania się ze sprzętem, na którym pracujemy i porównania ofert różnych firm. W tym roku udało mi się zyskać wiele nowych kontaktów i zrobić dobre zakupy z czego jestem bardzo zadowolona i z pewnością tu wrócę za rok – dzieliła się swoimi wrażeniami lek. stomatolog Bernadeta Piotrkowska.  

 

Bezcenna wiedza i branżowe premiery

 

Podsumowując 26. edycję KRAKDENTU® nie można zapomnieć o programie naukowym, który jeszcze nigdy nie był tak bogaty.  W ramach Kongresu DentalSpaghetii z prelekcjami wystąpili jedni z najlepszych dentystów na świecie, twórcy wielu stomatologicznych patentów, m.in. prof. Louis Hardan, dr Roberto Carlo Spreafico, dr FlorinLazarescu czy techn. dent. Dominique Vinci.Olbrzymim zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się też warsztaty i prezentacje, organizowane w ramach KRAKDENT-edu. Kilkadziesiąt godzin z najlepszymi ekspertami w branży w roli prelegentów, kilkaset praktycznych porad i niezliczona ilość wzajemnych inspiracji – KRAKDENT® pod każdym względem rośnie w siłę!Potwierdza to również największa w historii wydarzenia liczba branżowych nowości, prezentowanych na Targach.  Między innymi na stoisku firmy Medifodbyła się premiera DENTAPENU –kompaktowego, sterowanego komputerowo urządzenia do wykonywania znieczuleń. Dzięki innowacyjnej szwajcarskiej technologii podczas iniekcji nacisk jest regulowany automatycznie, pacjent nie odczuwa bólu, dzięki czemu zabiegi stomatologiczne stają się mniej stresujące.

 

Prestiżowy konkurs

 

Pierwszego dnia Targów ogłoszono wyniki Konkursu o Medal Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT®. Rywalizacja na stałe wpisała się w tradycję KRAKDENTU® i każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród Wystawców – o wyróżnienie walczy wiele polskich i zagranicznych firm, prezentujących innowacyjne produkty z branży stomatologicznej. Komisja konkursowa przyznała następujące Medale Najwyższej Jakości Targów Krakdent® 2018:

 

Sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne

zgłaszający: Gent T. Telesz, L. Telesz S.C.

producent: VATECH Co., Ltd., Korea Południowa

produkt: PAX-I INSIGHT

 

Sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej

zgłaszający: GRABOWSKI Sp. z o.o.

producent: smartsoptics GmbH, Niemcy

produkt: SKANER PROTETYCZNY VINYL

 

Materiały stomatologiczne i kliniczne

 

Przyznano dwie nagrody:

 

zgłaszający: VOCO GmbH

producent: VOCO GmbH, Niemcy

produkt: V-Posil Light Fast

 

zgłaszający: CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy

producent: CHEMA – ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy

produkt: SODENT – proszek do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej

 

Materiały używane (lub stosowane) w pracowniach i laboratoriach techniki dentystycznej

zgłaszający: ZHERMAPOL Sp. z o.o.

producent: ZHERMACK SPA, Włochy

produkt: GINGIFAST RIGID

 

Materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne

zgłaszający: BHZ ATOS M.M. Marek Zakrzewski

producent: BHZ ATOS M.M. Marek Zakrzewski

produkt: ALFA IMPLANT TOOTHPASTE – specjalistyczna pasta do zębów i implantów z dodatkiem szałwii, siemienia lnianego, rumianku, tymianku, rozmarynu, kory dębu, ksylitolu i alantoiny

 

 

– To dla nas bardzo ważna nagroda. Po kilku latach zmian organizacyjnych i strukturalnych wracamy na szczyt. Firma Gent znowu jest topie! Nasz partner handlowy, z którym podzieliliśmy się tą wesołą informacją o wygranej, również bardzo ją docenia. Zapowiada publikację zdjęć z Targów i Konkursu we wszystkich mediach, w których Vatech występuje. Zapewne w przyszłym roku również zgłosimy produkty do tej rywalizacji – chcemy w niej uczestniczyć jak najdłużej się da! – mówi Tadeusz Telesz z firmy Gent, zwycięzca w kategorii „Sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne”.

 

Podczas Targów wyłoniono też laureatów w konkursie na najładniejsze stoisko. Na podium znaleźlisięDENTSPLY SIRONA POLAND Sp. z o.o., MARRODENT Sp. z o.o. oraz MEDORA Sp. z o.o.

 

Zęby na języku

 

W tym roku z wykładem inaugurującym KRAKDENT-edu wystąpił…prof. Jerzy Bralczyk.

 

– Dzięki nim smakujemy, gryziemy i jemy. Zęby i język to niezwykle ważne części ciała. To jednak nie wszystko! To także słowa, które w piękny sposób wzbogaciły – nomen omen – język polski. Ileż jest zwrotów i związków frazeologicznych, zawierających w sobie słowa zęby i język! Trzymać język za zębami, ostrzyć sobie na coś zęby, ale też ostrzyć język na kogoś! Wziąć coś na ząb, pokazać komuś lub czemuś język, szczerzyć zęby. Bo właśnie w języku wszystko się zazębia! – mówił podczas wystąpienia wybitny znawca języka polskiego.

 

W programie Targów nie mogło zabrakło zabraknąćcharytatywnej akcjiDentopomocy. Dzięki otwartym sercom uczestników wydarzenia dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymają m.in. przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne),pudełeczka na mleczaki czy książeczki dla „Dzielnych Pacjentów”. Wspólnie dbamy o zdrowy uśmiech najmłodszych!

 

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszłoroczne Targi KRAKDENT®, które wyjątkowo – ze względu na odbywające się w dniach 12-16 marca Targi IDS w Kolonii–  zorganizowane zostaną w kwietniu 2019 roku.

 

 

 

 

Źródło:

Łukasz Dziedzic, Rzecznik Prasowy Targów w Krakowie, tel. 660 443 980, e-mail: lukasz.dziedzic@prc.pl

Zdjęcia:

Andrzej Banas