Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Technologia oscylacyjno-rotacyjna jest lepsza!

500_USEbNiezależna organizacja non-profit Cochrane Collaboration po raz trzeci z rzędu stwierdziła, że wyłącznie ​​technologia oscylacyjno-rotacyjna – taka, jaką stosuje się w szczoteczkach elektrycznych marki Oral-B – pozwala na większą redukcję płytki bakteryjnej oraz zmniejsza objawy zapalenia dziąseł, biorąc pod uwagę szczoteczki manualne, zarówno w krótkim i długim okresie obserwacji. Wniosek ten został wyciągnięty na podstawie analizy obszernego materiału badawczego.

Wyniki najnowszego raportu, przedstawionego w czerwcu 2014 roku, pochodzą z przeglądów 56 badań opublikowanych od 1964 roku do 2011 roku, uwzględniających 7 rodzajów technologii opartych na różnym ruchu główki szczoteczki. Ponad 50% zweryfikowanych badań skupiało się na technologii oscylacyjno-rotacyjnej. Wzmocniono dzięki temu własne dowody naukowe Instytutu Blend-a-med Oral-B na temat technologii oscylacyjno-rotacyjnej. Dodatkowe wnioski z raportu wykazały, że żadna z 6 innych technologii szczoteczek elektrycznych nie przynosiła tak znaczących i długotrwałych efektów. Co ciekawe, autorzy wywnioskowali, że szczoteczki elektryczne wykonujące ruch z boku na bok (zazwyczaj zwane szczoteczkami „sonicznymi” lub „dźwiękowymi) nie różniły się znacząco od szczoteczek manualnych, biorąc pod uwagę redukcję płytki bakteryjnej lub zapalenie dziąseł w perspektywie krótko- i długoterminowej. Dowodzi to, że elektryczne szczoteczki oscylacyjno-rotacyjne, takie jak te wyprodukowane przez Oral-B, są jedynymi, które mają udowodnione lepsze działanie w porównaniu ze szczoteczkami manualnymi pod względem redukcji płytki bakteryjnej i objawów zapalenia dziąseł.

– To ważny wniosek, który pomoże konsumentom i profesjonalistom dokonać trafniejszego wyboru w zakresie higieny jamy ustnej – stwierdził dr Paul Warren, wiceprezydent organizacji P&SRO, odpowiedzialnej za relacje naukowe i profesjonalne w Instytucie Blend-a-med Oral-B (Procter & Gamble). – Zdarza się, że konsumenci i niektóre instytucje wyrażają sceptycyzm co do korzyści wynikających ze stosowania szczoteczek elektrycznych czy bezpieczeństwa ich użytkowania. Niezależne badania potwierdzają efektywność działania szczoteczek elektrycznych, a szczególnie technologii oscylacyjno-rotacyjnej, oraz przekonują, że konsumenci mogą skorzystać, zamieniając szczoteczkę manualną na oscylacyjno-rotacyjną szczoteczkę elektryczną.

Autorzy badania wzięli pod uwagę również bezpieczeństwo stosowania szczoteczek elektrycznych i co istotne nie znaleźli żadnej widocznej zależności pomiędzy używaniem elektrycznej szczoteczki do zębów a urazami tkanek miękkich. – Oral-B zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązania, aby sprostać potrzebom pacjentów – podsumował swą wypowiedź dr Paul Warren. – Wyniki badań dostarczają stomatologom i pacjentom rzetelnych dowodów, pomocnych przy wyborze szczoteczki, która zapewni im utrzymanie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej.

 

Jolanta Bylica

koordynator programów Instytutu Blend-a-med Oral-B