Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

TheraCal LC i All Bond Universal na polskim rynku

thera2 smFirma Equadent zostala oficjalnym dystrybutorem materiałów stomatologicznych firmy BISCO (USA) na terenie Polski. Dzięki tej współpracy na rynku pojawiła się pierwsza światłoutwardzalna żywica TheraCal LC zawierająca KRZEMIAN WAPNIA (calcium silicate) do pośredniego i bezpośredniego pokrycia miazgi oraz All Bond Universal: system wiążący do każdego rodzaju odbudowy stomatologicznej.

TheraCal LC ten jest numerem 1 wśród podkładów oferowanych na całym świecie. Wapń zawarty w żywicy stymuluje hydroksyapatyt i tworzenie mostów zębinowych, zatem zachowuje się jak materiał bioaktywny. Jest ona doskonałą alternatywą dla resorbujących się podkładów na bazie wodorotlenku wapnia oraz podkładów glasjonomerowych. Silne zasadowe pH wspomaga gojenie i tworzenie apatytu. Duże uwalnianie wapnia uszczelnia i tworzy barierę ochronną izolującą miazgę. TheraCal LC stosuję się w wielu przypadkach jako warstwa ochronna miazgi zęba m.inn. pod amalgamaty, ubytki wszystkich klas, wszystkie rodzaje materiałów kompozytowych i wszelakich cementów. Theracal jest nieprzepuszczalny dla promieni RTG (dobrze widoczny na zdjęciach). Pakowany w ekonomiczna 1 g. strzykawke z aplikatorem. Już niedługo będą kolejne nowości zza oceanu, warto śledzić nasz dział newsów.

All Bond Uniwersal to pierwszy, uniwersalny system wiążący do każdego rodzaju odbudowy stom. Jest to jednobuteleczkowy bond, światłoutwardzalny. Oparty o technikę monomeru MDP (10-Methacryloyloxydecyl dihydrogen phosphate). Może on być stosowany w każdej technice Self-Etch, Selective-Etch czy też Total Etch. Tolerancyjny dla wilgoci, nie wymaga żadnych aktywatorów. Nadaję się do stosowania bezpośredniego oraz pośredniego. Konstrukcja buteleczki zapewnia bardzo oszczędną aplikację, nic nie wylatuje na boki. Ciekawostką jest możliwość stosowania tego systemu wiążącego do każdego materiału używanego w stomatologii, tj: kompozyty światło i chemoutwardzalne, cementy kompozytowe, porcelana, cyrkon, metal lub aluminium. Cechuje się on wysoką siłą wiązania, jest hydrofobowy, pH>3. Redukuje nadwrażliwość pozabiegową.

Dystrybutorem jest EQUADENT Sp. z o.o. ul. Chopina 23A, 62-510 KONIN, tel 63244-5577

Więcej informacji na www.equadent.pl

all-bond universal sm