Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Top Level Speaker – klucz do sukcesu w sztuce prezentacji

Twoja praca wymaga publicznych wystąpień? Prowadzisz zajęcia lub planujesz dopiero zostać wykładowcą? Czy zależy Ci na tym, aby profesjonalnie prezentować się przed mniejszą grupa i dużym audytorium? Czy stresujesz się przed każdym publicznym występem? Czy chciałbyś budzić zainteresowanie słuchaczy swoim wystąpieniem?

Z myślą o osobach, które występują publicznie czy prowadzą różnego rodzaju szkolenia powstał program Top Level Speaker. Szkolenie podzielone na dwa etapy – jednodniowy warsztat i cztery indywidulane sesje coachingowe to doskonały sposób na to, by nauczyć się radzenia sobie ze stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom.

Dobrze przygotowana prezentacja daje poczucie bezpieczeństwa, a to podczas stresujących wystąpień publicznych jest często zaburzone. Jednak sama prezentacja to nie wszystko, sztuka wystąpień publicznych to niesłychanie cenna umiejętność wspierająca każdego profesjonalistę w życiu zawodowym.Stresujemy się zazwyczaj tym, czego nie znamy i nie umiemy. Występy publiczne stały się dziś codziennością i będą towarzyszyły nam na różnych etapach życia, na poziomie akademickim, podczas studiów lub w sytuacji zawodowej, dlatego warto opanować trudną dla niektórych umiejętność radzenia sobie ze stresem, by móc dobrze prezentować się przed grupą.

Istotą Top Level Speaker jest rozwijanie kompetencji w dziedzinie wystąpień i prezentacji. Cały program składa się z dwóch poziomów, w trakcie których uczestnicy ćwiczą w grupach pod okiem wybitnych specjalistów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Z pomocą dentystom-wykładowcom, którzy prowadzą szkolenia i niejednokrotnie występują na kongresach i konferencjach przyszło warszawskie Centrum szkoleniowe Dental Skills Institute, które zorganizowało specjalny program rozwojowy Top Level Speaker. Są to warsztaty dla dentystów , którzy na swojej drodze rozwoju występują jako Prezenterzy, Opinio-Liderzy lub po prostu prezentują swoje prace w trakcie specjalizacji na Ogólnopolskich, Międzynarodowych i Regionalnych Konferencjach Naukowych dla Lekarzy.

Prowadząca, a jednocześnie autorka programu- Iwona Chyrchel podkreśla, że aby odnieść sukces w prezentacji, najważniejsza jest świadomość, że jako prezenter jesteśmy cały czas w procesie komunikacji, obustronnej wymiany informacji z odbiorcami.

Jednodniowe warsztaty podzielone są na trzy moduły. Pierwszy z nich skupiony jest na komunikacji interpersonalnej, jej zasadach, poziomach i dopasowania sposobu przekazywania informacji do wymagań konkretnego odbiorcy. Drugi moduł pokaże nam, w jaki sposób możemy zaciekawić słuchacza naszą prezentacją, a przede wszystkim, jak zbudować tę prezentację, odpowiednio zarządzając jej treścią, „grając” kolorami, rodzajem czy rozmiarem czcionki. Następnie trenerka wprowadza uczestników w techniki angażowania audytorium i budzenia zainteresowania oraz zdradza sposoby służące dynamizacji wystąpienia.

Najtrudniejszym zadaniem dla prezenterów są wystąpienia przed licznym audytorium, na scenie, gdy nie sposób objąć wzrokiem całej publiczności. Pomocne tu będą techniki wspierające nawiązanie i utrzymanie kontaktu z dużym audytorium.

Ostatni, trzeci moduł warsztatu to „sztuka autoprezentacji”, czyli wyćwiczenie technik wizualnego i audytywnego odziaływania na słuchaczy. Po ćwiczeniach, polegających na analizie wybranych przypadków, uczestnicy dostają spersonalizowane zadania do wykonania w domu.

Założeniem późniejszych, indywidualnych sesji coachingowych jest podniesienie kompetencji uczestnika z uwzględnieniem jego osobistych predyspozycji zarówno w obszarze ekspresji siebie (kluczowym w tematyce prezentacji) jak i funkcjonowania na linii: Ja-Inni. Sesje obejmują zarówno przećwiczenie technik i konkretnych zachowań, jak i pracę psychologiczną z przekonaniami ograniczającymi osobę w kontekście wystąpień publicznych. Sesje indywidualne odbywają się w siedzibie DSI, w odstępach około 2 tygodni.

Dla chętnych istnieje możliwość odbycia części sesji poprzez SKYPE.

Żeby zostać inspirującym mówcą, warto zaznajomić się z technikami i innymi narzędziami, które pomogą tworzyć doskonałe prezentacje oraz przedstawić je w taki sposób, by zaciekawić słuchacza. Dla wszystkich którzy chcą rozwijać się pod kątem wystąpień publicznych, powstał właśnie program TOP LEVEL SPEAKER.

„Jeśli potrafisz mówić wystarczająco dobrze na dany temat, możesz stworzyć pocieszające złudzenie, że opanowałeś go do perfekcji.” ( Stanley Kubrick)

 

Źródło:

DSI Sp.zo.o.