Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Trendy w implantologii 2015

Ostatnia sobota listopada to już tradycyjnie spotkanie organizowane dla wszystkich zainteresowanych nowościami w implantologii przez DentalHolding, jedną z największych firm stomatologicznych w Polsce.

Tegoroczne spotkanie było kontynuacją rozpoczętego cyklu mającego na celu wymianę doświadczeń, zapoznanie się z nowościami z zakresu implantologii, radiologii oraz poznanie nowej oferty firmy.

Zaawansowana technika stomatologiczna to hasło nie bez przyczyny przyświeca firmie DentalHolding. Licznie zgromadzeni stomatolodzy mogli wysłuchać interesujących wykładów zarówno polskich, jak i zagranicznych wykładowców.

Dla wszystkich uczestników firma DentalHolding przygotowała najlepsze oferty sprzedaży w tym roku.

Kurier Dental IMG_0606 Kurier Dental IMG_0613 Kurier Dental IMG_0615 Kurier Dental IMG_0617 Kurier Dental IMG_0627 Kurier Dental IMG_0636

Podczas otwarcia sympozjum zaprezentowano nowe rozwiązania w zakresie łączników indywidualnych Rainbow Performance i Rainbow S-line oraz systemu CAD/CAM skaner wenątrzustny i stacjonarny – Rainbow iOS, Rainbow Skanner, systemy frezowania Rainbow Mill for Clinic, Rainbow Mill.

Pierwszy z planowanych wykładów poprowadził dr Samuel Song („Zasady a praktyka w GBR na podstawie własnych przypadków klinicznych”). Dr Samuel Song jest właścicielem prywatnej praktyki w Seulu, specjalizującej się w implantologii stomatologicznej. Jest także dyrektorem programu Dental Gateway International BASIC AND ADVANCED IMPLANT COURSE i DENTIUM AFRICA.

Po przerwie uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów. Dr Joerg Ritzmann pokazał na podstawie 10 prezentowanych przypadków klinicznych, w jaki sposób możemy udoskonalić rezultaty uzupełnień implantologicznych w strefie estetycznej. Swoje olbrzymie doświadczenie zdobywa on w prywatnej praktyce w Mediolanie, skupiającej się na chirurgii implantologicznej i rehabilitacji protetycznej. Jest także autorem wielu artykułów.

Natomiast dr Piotr Regulski, którego głównymi obszarami badawczymi są: diagnostyka obrazów CBCT, metody przetwarzania obrazów medycznych, algorytmy segmentacji, wspomaganie komputerowe stomatologii, przybliżył nam temat „CBCT w diagnostyce części twarzowej czaszki”.
Ostatni z wykładów dotyczący technik umieszczania implantów „Implant placement na bazie przypadków klinicznych” przedstawił dr Samuel Song.

Wykłady cieszyły się ogromną popularnością, czego dowodem były liczne pytania padające z sali wykładowej. Z dużym zainteresowaniem spotkała się również bogata oferta sprzętów prezentowanych przez firmę DentalHolding przygotowana w hollu hotelu Intercontinental.

W imieniu organizatora dziękujemy za udział w sympozjum i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Anna Bętkowska-Bielach