Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Trendy w implantologii: Dentium 2014

_MG_479329 listopada 2014 roku odbyła się trzecia już edycja sympozjum „Trendy w Implantologii”, organizowanego przez jedną z największych firm stomatologicznych w Polsce DentalHolding, we współpracy z koreańską firmą Dentium – wiodącym i uznanym na świecie producentem implantów stomatologicznych z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym. Celem sympozjum była prezentacja i wymiana doświadczeń klinicznych lekarzy współpracujących z firmą DentalHolding. Sympozjum odbyło się w warszawskim hotelu Intercontinental i okazało się wielkim sukcesem. Zgromadziło ponad 240 uczestników. W spotkaniu uczestniczyli zarówno doświadczeni implantolodzy, jak i osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z implantologią.

Na konferencji przeanalizowane zostały liczne przypadki kliniczne, rozpoczynając od standardowej procedury implantologicznej, na skomplikowanych zabiegach regeneracji kości skończywszy (rozpoznanie i lokalizacja defektów oraz kompletna rekonstrukcja). Poruszono również temat regeneracji tkanek miękkich. Ponadto, gości przeprowadzono przez kompletny proces diagnostyki, planowania i wykonywania zabiegów implantologicznych z wykorzystaniem technik cyfrowych od pantomogramu i radiografii cyfrowej po zaawansowane systemy ConeBeam 3D i CAD/CAM. Zwrócono także uwagę na temat estetyki oraz augmentacji, ważnych aspektów współczesnej implantologii.

W przerwach między panelami można było zasięgnąć informacji u ekspertów odnośnie do narzędzi chirurgicznych oraz sprzętu stomatologicznego. Istniała także możliwość praktycznego ich przetestowania.

Sympozjum „Trendy w Implantologii – Dentium 2014” było doskonałą okazją do zapoznania się z szeregiem przypadków klinicznych z własnych praktyk, przedstawionych przez dr. Patryka Miklejewskiego z Gorzowa Wielkopolskiego, dr. Roberta Szadkowskiego z Suwałk oraz dr. Michała Szałwińskiego z Warszawy. Wykłady tych trzech implantologów praktyków pozwoliły zrozumieć, że implantologia nie jest wcale taka trudna, ale wymaga dużej ostrożności i dyscypliny. Swoje wykłady wygłosili także wybitni lekarze z zagranicy: Mariano Tia (Włochy) – twórca Stowarzyszenia SENAME w ramach ICOI (International Congress of Oral Implantologists), wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu Chirurgii Szczękowej i Piezochirurgii na Uniwersytecie w Neapolu, profesor, wykładowca specjalizacji z zakresu chirurgii szczękowej i implantologii, autor ponad 40 publikacji z zakresu implantologii oraz Seung-Min Han (Korea) – profesor Narodowego Uniwersytetu Stomatologicznego w Seulu, specjalista periodontologii.

Uczestnicy sympozjum mieli możliwość zapoznania się z ofertą firmy Dentium i jej nowościami produktowymi, ponadto impreza pozwoliła na szeroką wymianę doświadczeń pomiędzy lekarzami różnych specjalizacji. Wszyscy uczestnicy zgodnie uznali wykłady za niezmiernie ciekawe. Niniejsze wydarzenie okazało się sukcesem zarówno w odniesieniu do organizacji, jak i wysokiego poziomu przekazywanej wiedzy oraz odpowiednio dobranych tematów prezentacji.

W 2015 roku planowana jest kolejna odsłona imprezy, na którą firma DentalHolding serdecznie zaprasza.

Redakcja