Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

V konferencja AsysDent – będzie rekord!

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – tak brzmi hasło przewodnie V Ogólnopolskiej Konferencji Higienistek i Asystentek Stomatologicznych AsysDent, która odbędzie się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w dniach 27-28 kwietnia br. Wiadomo już, że tegoroczna edycja konferencji będzie rekordowa pod każdym względem – limit 1000 miejsc dla uczestniczek został już wyczerpany!

Głównym tematem tegorocznego AsysDentu będzie ergonomia w codziennej pracy asystentek oraz higienistek. – Ergonomia nie jest niczym nowym, ale oczywiście także ewoluuje. Kiedyś uczono zupełnie innych zasad ergonomicznej pracy, jednak przez lata wiele się zmieniło: mamy inne meble, stołki czy fotele stomatologiczne, wiemy też, jak wymuszona, jednostajna pozycja wpływa na nasze kości, mięśnie czy stawy. Co warte szczególnego podkreślenia, ergonomii w pracy lekarza stomatologa oraz asystentki w żaden sposób nie da się rozdzielić. Niezbędna jest tu więc równoległa edukacja w tym zakresie. Ergonomia uczy, jak poukładać wszystkie te elementy w taki sposób, by lekarz i asystentka stanowili prawdziwy, zgrany zespół stomatologiczny – podkreśla dr n. med. Tomasz Maria Kercz, przewodniczący komitetu naukowego konferencji.

Wśród wykładowców tegorocznego AsysDentu znalazł się m.in. dr n. med. Tomasz Dzieniakowski – współzałożyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej, który podczas swojego wykładu omówi znaczenie workflow, czyli płynności w pracy zespołu stomatologicznego. Dr Marcin Aluchna – specjalista stomatologii zachowawczej i członek PTS – wygłosi wykład pod tytułem „Bezpiecznie, skutecznie, zdrowo”. Fizjoterapeuci Radosław i Małgorzata Janczykowie opowiedzą o przyczynach bólu kręgosłupa oraz kolan w pracy asystentek oraz higienistek, przedstawią sposoby na eliminację szkodliwych czynników wpływających na kłopoty ze wzrokiem, a także zaprezentują, jak prawidłowo stać i siedzieć czy zapobiegać przeciążeniom układu ruchu w życiu codziennym. Swoją wiedzą z uczestniczkami podzielą się również higienistki stomatologiczne: Dorota Grzyśka, Izabela Okuniewicz, Jolanta Bartoszuk oraz Karolina Kopciewicz-Kozicka.

Poszerzaniu wiedzy sprzyja nie tylko bogaty program naukowy konferencji (AsysDent to również warsztaty praktyczne), ale też bezpośrednie spotkanie z najnowszymi technologiami czy rozwiązaniami dla higienistek i asystentek. Będzie to możliwe, bo konferencji zawsze towarzyszą mini-targi stomatologiczne, podczas których producenci sprzętu stomatologicznego dedykowanego higienistkom i asystentkom prezentują swoje nowości.

Organizatorzy potwierdzają już, że tegoroczna edycja AsysDentu będzie rekordowa pod każdym względem. Rejestracja, która rozpoczęła się w styczniu, została zamknięta w ciągu kilku tygodni – uczestniczki zarezerwowały bowiem wszystkie 1000 dostępnych miejsc! Obecnie chętne do przyjazdu do Łodzi asystentki i higienistki mogą zapisywać się na listy rezerwowych. Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie http://dentonet.pl/asysdent/ Zapraszamy!