Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

VI Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne – już w najbliższy piątek

Po przerwie spowodowanej pandemią wracają doroczne Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne. To jedno z najważniejszych dentystycznych wydarzeń naukowych w Polsce, którego szósta edycja odbędzie się w 10-12 czerwca w Serocku pod Warszawą. Konferencję organizuje Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Komisja ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny i Centrum Kariery Lekarza.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy lekarz dentysta – nie tylko z obszaru naszej izby. Rejestracja została uruchomiona, liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapisów. Uczestnicy Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych będą mieli do wyboru kilkadziesiąt wykładów z niemal każdego obszaru wiedzy stomatologicznej, prezentowanych przez najwybitniejszych specjalistów w kraju, w tym wykładowców akademickich, konsultantów wojewódzkich i konsultantów krajowych.

To impreza, można powiedzieć, szyta na miarę. Nie ma drugiej tak wielkiej konferencji lekarzy dentystów, która byłaby organizowana przez innych lekarzy dentystów” – zapewnia dr n. med. Dariusz Paluszek, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Stomatolodzy nie mają czasu, by wszechstronnie zgłębiać wiedzę dzięki surfowaniu po sieci. Nasza konferencja zaś to przestrzeń poświęcona kształceniu oraz przekazywaniu informacji zweryfikowanych, popartych merytoryczną opinią specjalistów. MSS są centrum, w którym powinien znaleźć się każdy specjalista chcący rozwijać swoje umiejętności” – wyjaśnia prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM, krajowa konsultant ds. stomatologii dziecięcej i kierownik naukowy konferencji.

Jest to jednak nie tylko wydarzenie o charakterze czysto naukowym, znaczenie ma także aspekt wzmacniania integracji środowiska zawodowego.

Przypominam sobie spotkania, które organizowała przez wiele lat prof. Teresa Bachanek, czyli Konferencje Okrągłego Stołu w Nałęczowie. Były błogosławieństwem dla całego naszego środowiska zawodowego. Uczestniczyła w nich kadra naukowa uniwersytetów, rzesza studentów i lekarzy pracujących „w terenie”. Konferencja Okrągłego Stołu w Nałęczowie powraca w tym roku. Ale teraz MMS będzie też dużym forum do dyskusji środowiska lekarzy dentystów. Takie konferencje wyznaczają kierunek zmian funkcjonowania środowiska lekarzy dentystów w Polsce. Bo nie chcielibyśmy, aby nasz zawód „spał”, żeby doszło do obniżenia statusu lekarza dentysty. Widzimy rozwiązania systemowe, które wymagają zmian. Widzimy kolosalny związek chorób stomatologicznych z chorobami ogólnymi. Dlatego nasz głos jest niezwykle istotny nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale dla ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa” – tłumaczy prof. Andrzej Wojtowicz, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej WUM i mazowiecki konsultant wojewódzki tej dziedzinie.

Dla mnie to niewątpliwie możliwość fantastycznego spotkania towarzyskiego z koleżankami i kolegami, których nie widziałem niekiedy od wielu lat, a z którymi chętnie wymienię się zawodowymi obserwacjami. To niezwykle istotna strona tej konferencji, kiedy nie tylko na sali wykładowej uzyskujemy wiedzę, ale właśnie podczas rozmów czerpiemy wzajemnie ze swoich doświadczeń” – dodaje dr. n. med. Marcin Aluchna, wykładowca w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM.

Konferencja jest ważnym elementem działań na rzecz wysokiej jakości kształcenia ustawicznego, biorącym w niej udział lekarzom daje aż 25 punktów edukacyjnych, do gromadzenia których obligują przepisy prawa.

Materiały dodatkowe:

Wywiad z prof. Dorotą Olczak-Kowalczyk: https://izba-lekarska.pl/aktualnosci-stomatologiczne/zapraszamy-na-vi-mss-naprzeciw-potrzebom-prof-dr-hab-n-med-dorota-olczak-kowalczyk/

Wywiad z dr hab. n. med. Ewą Czochrowską: https://izba-lekarska.pl/aktualnosci-stomatologiczne/zapraszamy-na-vi-mss-dr-hab-n-med-ewa-czochrowska/

Wywiad z dr. n. med. Marcinem Aluchną: https://izba-lekarska.pl/aktualnosci-stomatologiczne/zapraszamy-na-vi-mss-dr-n-med-marcin-aluchna-zapowiada-wyklad-o-reaktywacji-chemomechanicznego-opracowania-ubytkow/

Wywiad z prof. Andrzejem Wojtowiczem: https://izba-lekarska.pl/aktualnosci-stomatologiczne/zapraszamy-na-vi-mss-nie-mozemy-zaspac-rozmowa-z-prof-andrzejem-wojtowiczem/

Zapowiedzi wideo: https://youtube.com/playlist?list=PLeZdpH–9syjAk_fDR2W5YJXVagyHetU7

Wydarzenie na Facebooku poświęcone organizacji VI Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych: https://fb.me/e/1EyD0PbkZ

Program wydarzenia i rejestracja dla lekarzy: https://izba-lekarska.pl/monitor-lekarski/zapisy-na-vi-mazowieckie-spotkania-stomatologiczne-2/