Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Wielospecjalistyczne Centrum Medicover Stomatologia we Wrocławiu

23 września br., po gruntownej przebudowie, zostało otwarte nowoczesne centrum leczenia Medicover Stomatologia. Odmienione gabinety i innowacyjny sprzęt pozwolą specjalistom zaspokoić potrzeby wrocławskich pacjentów w bardzo szerokim zakresie – od stomatologii zachowawczej, dziecięcej, estetycznej, endodoncji, ortodoncji, protetyki, periodontologii, chirurgii stomatologicznej po implantologię. Zadbano też o estetyczne i bardzo przyjazne poczekalnie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Standardem w centrach Medicover Stomatologia jest dostęp do dentystów wielu specjalizacji oraz holistyczne,  innowacyjne leczenie z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i technologii. Nowością jest m.in. kompleksowe podejście do leczenia bruksizmu. Obok pełnego wachlarza usług dentystycznych w po raz pierwszy w ofercie kliniki  znalazły się zabiegi medycyny estetycznej, które stanowią część planu leczenia.

Specjalną ofertę centrum we Wrocławiu przygotowało dla dzieci. W ramach Medicover Stomatologia KIDS, mali pacjenci otrzymają nie tylko pomoc dentystyczną, ale także konsultacje logopedy.

Rozumiemy, że nasi mali pacjenci mają całkiem inne potrzeby niż dorośli. Dla wielu dzieci wizyta u stomatologa może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego w naszym wrocławskim centrum czekają na nich nie tylko gabinety o przyjaznym wyglądzie, ale również pedodonci. To dentyści, którzy dobrze rozumieją, że leczenie dziecięcych ząbków wymaga często więcej cierpliwości, odmiennego podejścia i sposobu komunikacji – wyjaśnia lek. dent. Małgorzata Turno-Kornafel, Regionalny Kierownik Medyczny Medicover Stomatologia.

Zarówno dzieciom, jak i dorosłym, centrum oferuje  leczenie w znieczuleniu ogólnym pod opieką specjalisty anestezjologa. Po wcześniejszej kwalifikacji mogą skorzystać z niego zarówno pacjenci  implantologiczni, ze skierowaniem od chirurga szczękowo-twarzowego, jak i dzieci, u których nie ma możliwości pełnej współpracy, a istnieje pilna potrzeba lecznicza. Medicover Stomatologia zawsze odpowiada na potrzeby pacjentów. Coraz więcej osób zmaga się z problemem bruksizmu. Statystyki wykazują, że w ten sposób odreagowuje stres ponad 60 proc. dorosłych oraz około 30 proc. dzieci. Bruksizm to schorzenie, które polega na nieuświadomionym zagryzaniu i zgrzytaniu zębami, co powoduje ścieranie się zębów. Niestety, choroba powoduje szereg innych dolegliwości, takich jak nadwrażliwość dziąseł, problemy z żuciem, bóle głowy, karku, uszu, a nawet zaburzenia słuchu.

Źródeł bruksizmu możemy szukać przede wszystkim w długotrwałym stresie, którego doświadczamy m.in. przez coraz szybszy tryb życia, czy presję związaną z pracą i edukacją. Choć ze schorzeniem tym należy zgłosić się w pierwszej kolejności do stomatologa, to najlepsze rezultaty przynosi kompleksowe podejście. We Wrocławiu w walce z bruksizmem pacjentów będzie wspierać fizjoterapeuta i specjalista ds. relacji emocjonalnych – mówi lek. dent. Małgorzata Turno-Kornafel.

Fizjoterapeuci pomogą w leczeniu schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Rehabilitacja polega na masażu tkanek głębokich w obrębie szyi, głowy i obręczy barkowej. Jej celem jest rozluźnienie mięśni układu stomatognatycznego, czyli zespół tkanek oraz narządów w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Leczenie bruksizmu zwykle należy rozpocząć od rozwiązania problemu stresu, stąd w klinice pomoc specjalisty ds. relacji emocjonalnych. Praca z pacjentem będzie polegała na zdefiniowaniu jego emocji i uczuć oraz nauce ich wyrażania. Działanie to pomaga w niwelowaniu dolegliwości fizycznych na poziomie ciała.
Wrocławski Medicover Stomatologia, to pierwsza w sieci klinika, która połączy stomatologię z medycyną estetyczną, aby otrzymać jak najlepszy efekt końcowy leczenia.

W ramach medycyny estetycznej nasi lekarze wykonują zabiegi w obrębie jamy ustnej, twarzy, głowy i szyi. Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej oferty stomatologicznej o tego typu usługi medyczne, aby dać pacjentom możliwość osiągnięcia jak najlepszych efektów wizualnych. Obserwujemy, że coraz więcej pacjentów zgłasza się do stomatologa, aby poprawić estetykę uśmiechu. Nie chodzi tu jedynie o poprawę korekty czerwieni wargowej, ale również o poprawę kondycji dziąseł z zastosowaniem kolagenu – mówi lek. dent. Małgorzata Turno-Kornafel.

W klinice dostępne będą także zabiegi  zastosowaniem botoksu, który stanowi świetne uzupełnienie leczenia bruksizmu. Centrum Medicover Stomatologia Wrocław, mieści się przy ul. Powstańców Śląskich 7a. Na powierzchni  450 m2 znajduje się 9 gabinetów dentystycznych (w tym dwa przeznaczone do przyjmowania dzieci), gabinet higienizacyjny oraz pracownia RTG z pełną ofertą powiększoną o tomografię i celfalometrię, a także sala zabiegowa i pozabiegowa przygotowane do leczenia w znieczuleniu ogólnym.
Klinika wyposażona jest w endopiloty i mikroskopy z torem wizyjnym, wykorzystywane w precyzyjnym leczeniu kanałowym. Nowością jest Diagnocam, czyli urządzenie do weryfikowania obecności próchnicy we wnętrzu zęba bez potrzeby wykonywania RTG. Centrum we Wrocławiu dysponuje również znieczuleniem komputerowym coraz częściej wybieranym przez pacjentów.
Źródło i zdjęcia: https://medicover.prowly.com/